Автор: 17.12.2014 Оновлено: 25.03.2019

патентування в україніСьогодні порушенням правил патентування в Україні, патентними війнами не то що нікого не здивуєш, але їх ведення стало досить прибутковим бізнесом.

Прибутковим воно є, правда, тільки для однієї категорії учасників військових дій – патентних тролів, а ось для виробничих, науково-дослідних і багатьох інших компаній – такі війни пов’язані як з додатковими витратами, так і з блокуванням подальшого розвитку, а також виходу на нові ринки.

Так, в 2006 році компанія NTP Inc. “заробила” на патентній війні з компанією – виробником телефонів Blackberry 612,5 млн. дол. Згідно з дослідженнями, в 2012 році в США більше 60% позовів – позови саме від патентних тролів.

Звичайно, така ситуація не може подобаться ні уряду США, ні великим компаніям – як виробникам продукції, так і розробникам програмного забезпечення. І, як наслідок, США оголосило війну патентним тролям.

Патентний тролінг: які методи боротьби?

16 березня 2013 – новий виток у боротьбі з цими неказковими героями. Саме цього дня набули чинності багато положень The Leahy – Smith America Invents Act, спрямовані в першу чергу на ускладнення процедури патентування. Адже чим важче отримати патенту, тим складніше патентним тролям вступити на стежку патентної війни.

По-перше, згідно з цим актом, треті особи мають право впливати на експертизу заявок.

Наприклад, якщо компанії стало відомо що патентний троль подав заявку на патентування винаходу, який на думку компанії не відповідає критеріям патентоспроможності, вона може подати своє дослідження рівня техніки (prior art) і коментарі до нього.

Читайте також: «7 ключових відповідей на питання, як відкрити бізнес в Україні!»

Раніше таке дослідження рівня техніки можна було подати тільки в обмежених випадках, і, до того ж, без своїх коментарів. Це означає, що тепер компанії можуть впливати на експертизу патентного відомства, і, відповідно, на процес відмови у видачі патентів патентним тролям.

Патентування в Україні і в світі: як працює на практиці?

патентування в Україні, патентний тролінг

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Як було зовсім нещодавно: патентний троль VirnetX подав заявки на технології сервісу відеозв’язку. У компанії Apple були обмежені можливості подати своє дослідження рівня техніки. Патентний троль отримав патент, подав до техаського суду позов (техаський суд – найлояльніший до патентних тролів суд) і виграв 368 млн. дол.

Якби нові правила діяли, то все могло б бути абсолютно по-іншому: Apple, дізнавшись що патентний троль VirnetX подав заявки на “ненові” або “очевидні” технології сервісу відеозв’язку, подає в патентне відомство своє дослідження рівня техніки і коментарі, з яких виходить, що патенти за поданими заявками не можуть бути видані. І як в середньостатистичному голлівудському фільмі настав би хепі-енд – експерт бере до уваги всі аргументи і не видає патенти.

По-друге, вищезгаданим актом введені обмеження на подання позовів проти групи відповідачів.

Раніше патентні тролі з метою не просто заробити грошей, а заробити багато грошей, подавали позови не проти одного відповідача, а цілої групи відповідачів, тобто всіх учасників ринку. 

Наприклад, патентний троль Xpoint Technologies, штат якого складається тільки з юристів, подала позов відразу проти 30 компаній, серед яких Apple, AMD, Google, Hewlett – Packard, Microsoft. Таким чином, шляхом подання групових позовів можна було блокувати дію цілої індустрії. Зараз заборонено подання позовів до групи відповідачів тільки на тій підставі, що кожен з них окремо порушує патент.

В наш час ринок патентування в Україні і зловживання правами розвивається досить активно, саме тому важливо вже зараз вивчати зарубіжний досвід з метою захисту компаній, які дійсно розробляють інноваційні технології та рішення, адже від цього залежить розвиток та прогресивне майбутнє нашої держави.

Про патентні війни, патентний тролінг, патентування в Україні дивіться на відео:

Оцініть статтю:
Не дуже файноНе файноФайноДуже файноСупер файно 1 5,00 з 5
ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ
Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter
Читайте юридичні лайфхаки на нашому «Telegram» каналі

Тисни на «Новини»

Нам є чим вас здивувати!

Підпишись та отримай корисні лайфхаки, останні новини та приємні бонуси!
ПІДПИСАТИСЯ
і підпишись на унікальну поштову розсилку

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

2019-03-25T00:17:19+02:00
Юрист, к.ю.н., керуючий партнер проекту “Правова Консультація”, м.Харків.
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі