Автор: 25.08.2016 Оновлено: 14.04.2019

реєстрація громадської організації, громадська організація, ухилення від сплати податків, громадські організації, про громадські організаціїЧому реєстрація громадської організації є способом ухилитися від сплати податків? Як зареєструвати ГО та в чому її переваги? Розбираємось!

Громадська організація – це вид громадського об’єднання, добровільне об’єднання фізичних осіб, яке створюється для реалізації інтересів, захисту прав і свобод людей в певній сфері.

Громадські організації можуть бути благодійними, фаховими (в певній галузі інтересів осіб, наприклад, профспілки) або просто на загальних підставах представляти інтереси своїх членів.

Чому громадські організації так популярні?

Часто громадські організації використовують багато “нечистих” на руку людей для власних незаконних цілей. Так, за загальним правилом, громадські організації не займаються підприємницькою діяльністю як такою, але для досягнення мети своєї діяльності вони можуть створювати підприємницькі організації або установи. Тому нерідко трапляються випадки, коли ГО використовують для приховування доходів, відмивання грошей та зниження податків.

Так за даними “Українського тижня” в Україні з 15 тисяч зареєстрованих благодійних організацій тільки біля 2000 реально діють, тобто всього 15%, 90% з них взагалі не звітують перед Фіскальною службою.

Як громадські організації ухиляються від сплати податків?

реєстрація громадської організації, громадська організація, ухилення від сплати податків, громадські організації, про громадські організації

  • За законодавством України витрати підприємств на благодійність відносяться до валових витрат, а тому такі витрати звільняються від оподаткування. Тому підприємства від 2% до 5% свого прибутку “витрачають” на благодійність собі в кишеню. А їх благодійні фонди від таких надходжень взагалі нічого не сплачують;
  • Часто одержувач благодійної допомоги зобов’язаний платити податок (якщо це ФО, то 15% від такої суми);
  • Особа не платить ПДВ від операцій, пов’язаних з благодійним фондом;
  • При ввезенні/вивезенні товарів через митницю, купівлі товарів з-за кордону (стосується ПДВ) благодійний фонд не платить податки, якщо такі товари потрібні їй для здійснення власної благодійної діяльності. Саме через таку лазівку на благодійні фонди записують куплені авто, побутову техніку тощо.

Реєстрація громадської організації: як здійснити?

Сьогодні для створення громадської організації (ГO), яка може функціонувати на всій території України потрібні всього 2 повнолітніх фізичних особи, від 1 до 3 днів і виконання 5 простих кроків:

  1. Розробка статуту і необхідної документації.
  2. Проведення засновницьких зборів.
  3. Нотаріальне посвідчення документів.
  4. Реєстрація громадської організації в органах Міністерства юстиції України.
  5. Отримання статусу неприбуткової організації.

Упродовж 3 робочих днів для ГО і 1 дня для благодійної організації з моменту подачі документів для державної реєстрації Державна реєстраційна служба України приймає рішення про реєстрацію ГО, у відмові такої реєстрації, а також призупиненні державної реєстрації.

Порядок проведення державної реєстрації громадської організації та інших реєстраційних дій на підставі документів, які подаються заявником:

  1. Заповнена форма заяви про державну реєстрацію – у разі подання заяви заявником особисто.
  2. Прийом документом за описом (у випадку поданню документів в паперовому варіанті). Якщо документи в електронному форматі – робляться їх копії.
  3. Внесення копій документів в електронній форми в Єдиний державний реєстр.
  4. Перевірка документів на наявність підстав для призупинення розгляду документів.
  5. Перевірка документів на наявність підстав для відмови в державній реєстрації.
  6. Ухвалення рішення про проведення реєстраційних дій.
  7. Проведення реєстраційних дій шляхом внесення запису в Єдиний державний реєстр.
  8. Формування і обнародування на порталі електронних сервісів виписки, результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації і засновницьких документів юридичної особи.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

реєстрація громадської організації, громадська організація, ухилення від сплати податків, громадські організації, про громадські організації

Як вже згадувалася реєстрація, за наявності підстав, може бути призупинена. Підставою може бути лише: не поданий весь необхідний перелік документів, невідповідність документів або інформації в документах, подання з порушенням термінів і тому подібне. Призупинення відбувається протягом трьох робочих днів. Розгляд призупиняються до 15 календарних днів з дати подання документів.

Повідомлення про призупинення публікується на порталі електронних серверів, а також надсилається на електронну пошту заявника з вказівкою підстав і термінів їх усунення.

Відмовити в реєстрації громадської організації можуть у випадках:

  1. Документи подані не уповноваженою особою.
  2. Є дані в єдиному реєстрі про судову заборону проведення реєстраційних дій.
  3. Не усунені підстави для призупинення розгляду у встановлений строк.
  4. Документи суперечать Конституції і закону України, статуту громадського формування.
  5. Порушений порядок створення юридичної особи.
  6. Невідповідність назви умовам закону.

Повідомлення про відмову повинне містити конкретну норму (стаття і пункт закону). Повідомляється протягом трьох робочих днів, розміщується на електронному сервері в день відмови. Подані заявником документи повертаються не пізніше наступного дня з моменту подання їм заяви про повернення документів.

Реєстрація громадської організації та її особливості на відео: 

Оцініть статтю:
Не дуже файноНе файноФайноДуже файноСупер файно 5 4,80 з 5
ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ
Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter
Читайте юридичні лайфхаки на нашому «Telegram» каналі

Тисни на «Новини»

Нам є чим вас здивувати!

Підпишись та отримай корисні лайфхаки, останні новини та приємні бонуси!
ПІДПИСАТИСЯ
і підпишись на унікальну поштову розсилку

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

2019-04-14T12:44:34+03:00
Юрист, к.ю.н., керуючий партнер проекту “Правова Консультація”, м.Харків.
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі