Автор: 22.11.2014 Оновлено: 13.03.2019

показання свідків, судове засіданняПоказання свідків – є важливим джерелом доказів як в кримінальному, так і в цивільному процессі, коли відбувається судове засідання. Практика показує, що нині суди майже завжди орієнтуються на документальні докази правоти тієї або іншої сторони.

Якщо ж таких доказів з якоїсь причини немає чи невистачає, то дуже важливими стають саме показання свідків, від яких може неабиякою мірою залежати і те, як все закінчиться. А тому дуже важливим моментом є підготовка свідків до судового засідання.

Судове засідання: навіщо готувати показання свідків?

“А хіба їх потрібно готувати”? На жаль, дуже поширена реакція людини, яка ще не “з’їла собаку” на судових розглядах. Насправді, готувати свідків, звичайно ж, треба. “Прийти і розповідати, що і як було” – це зовсім непрофесійний підхід.

Такий підхід на практиці часто обертається тим, що свідки плутаються, сперечаються один з одним, забувають якісь важливі речі, а то і починають повністю змінювати власні свідчення під тиском протилежної сторони, яка може користуватися моральною нестійкістю деяких свідків, щоб збити їх з пантелику і не дати розповісти все так, як було насправді.

Як підготувати показання свідків?

1. Фільтрування показань

показання свідків, судове засідання

В першу чергу, треба “відфільтрувати” всі показання свідків, щоб з’ясувати, що важливо, а що не важливо, що сприятиме вам в судовій перемозі, а що буде не на користь. З цього приводу влучно висловився Вінстон Черчилль, що найкраща імпровізація та, яка заздалегідь підготовлена.

Зрозуміло, далеко не все треба говорити. І вже тим більше, свідок не повинен розповідати в суді свою простору біографію, випадки з життя або, що він думає про тих чи інших людей в цілому.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Як правило, всі ці відступи тільки дратують суд, а якщо вони постійно повторюються, і причому у різних свідків, то це може взагалі підірвати довіру до вашої позиції в цілому. Тому кожен свідок повинен знати, що йому говорити. Для цього потрібно також провести декілька репетицій – це дуже важливо для того, щоб в найвирішальніший момент свідки не розгубилися і виступили якнайкраще.

2. Запис показань

Наступний важливий момент – це запис показань свідків. Якщо свідок підпише вам свої показання – це гарантія того, що щоб з ним не сталося, ви завжди зможете користуватися його показаннями і використати їх в суді. Крім цього, від задокументованих свідчень свідок вже не зможе просто так відмовитися, що також дуже принципово.

3. Професіоналізм

Нарешті, якщо ви хочете полегшити собі цю роботу – не перешкодить найняти професійного адвоката, про те, як це зробити писали раніше. Гарний спеціаліст зробить все, щоб ваші свідки дійсно викликали довіру, і тим самим підвищуть ваші шанси на перемогу.

Підходьте серйозно до подібних моментів і тоді перемога в суді буде за вами!

За матеріалами Блогу Павла Малиневського www.uadvokata.com.ua.

А ось, який цікавий підхід у Глеба Жиглова до роботи зі свідками з фільму “Місце зустрічі змінити не можна” на відео:

Оцініть статтю:
Не дуже файноНе файноФайноДуже файноСупер файно 2 5,00 з 5
ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ
Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter
Читайте юридичні лайфхаки на нашому «Telegram» каналі

Тисни на «Новини»

Нам є чим вас здивувати!

Підпишись та отримай корисні лайфхаки, останні новини та приємні бонуси!
ПІДПИСАТИСЯ
і підпишись на унікальну поштову розсилку

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

2019-03-13T22:16:57+02:00
Юрист, к.ю.н., керуючий партнер проекту “Правова Консультація”, м.Харків.
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі