Автор: 14.10.2014 Оновлено: 10.03.2019

тест на алкоголь

Досить часто ми чуємо і стикаємося з тим, як співробітники поліції безпідставно зупиняють автомобіль, (що робити в цьому випадку – читайте за посиланням) особливо після святкових днів, і пропонують “дихнути у трубочку”, тобто пройти тест на алкоголь,  а потім звинувачують водіїв в алкогольному сп’янінні. Це не дивно, оскільки штраф немаленький, а їсти, як кажуть, хочуть всі.

Тест на алкоголь: як себе захистити?

Стаття 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) передбачає покарання водія штрафом в 10 200 грн. з позбавленням права управління автомобілем на строк 1 рік.

Зверніть увагу!

Закон України передбачає однакове покарання як за управління в стані сп’яніння, так і за:

  • розпивання алкогольних напоїв і/або вживання відповідних ліків після зупинки поліції;
  • відмова від огляду на стан сп’яніння;

Залишивши справу “на самоплив” в 99.9% випадків водії визнаються судами винними і втрачають права!

Стаття 265-2 КУпАП надає поліцейському право накладення тимчасової заборони на експлуатацію транспортного засобу шляхом блокування коліс або шляхом його відправки на спеціальний майданчик (якщо автомобіль істотно перешкоджає дорожньому руху).

Порядок проведення тесту на алкоголь

тест на алкогольКожен водій повинен знати, що огляд особи на стан сп’яніння, проведений з порушенням вимог ст. 266 КУпАП, Постанови КМУ № 1103 від 17.12.2008 року і спільного Наказу МВС України і МОЗ України 09.11.2015  № 1452/735 року вважається недійсним.

Загальна процедура перевірки на алкоголь виглядає так:

1. Заповнюємо протокол. У протоколі має бути вписаний серійний номер приладу. Без протоколу ніяких перевірок!

2. Присутність двох свідків обов’язкова! (Причому такі свідки не викликають підозру в адекватності, можливе також залучення пасажирів, які слідували з Вами).

3. Вимагайте від патрульного поліцейського пояснень: за якими ознаками (ознаки повинні співпадати) він підозрює, що Ви в стані сп’яніння. Свідки повинні з цими ознаками погодитися, все це заноситься в протокол.

4. Вимагайте огляду на місці. Це обов’язок інспектора! Ні в якому разі не їдьте відразу на огляд до медичної установи (ст.266 КУоАП).

5. Вимагайте документи про перевірку приладу, зробити контрольну пробу повітря, результат погрішності внести до протоколу.

6. Інспектор при Вас(!) і свідках повинен розкрити новий муштук і встановити його в алкотестер з дотриманням гігієнічних норм.

7. Після установки муштука вимагайте при свідках проведення тестового вимірювання. При тестовому вимірюванні результат має бути “0.00” (були випадки закачування парів спирту в упаковки з муштуками).

Якщо результат 0.2 і менше, то Ви тверезий і після отримання роздруків тест на алкоголь з підписами свідків Ви можете їхати далі. Якщо не пускають, то робіть дзвінок в “102” з вимогою викликати наряд міліції, а також із скаргою в ГУМВС на номери (062) 301-83-67 Відділ внутрішньої безпеки, 0-800-505-102 Чергова частина, 345-23-30 Поліції.

8. Якщо більше 0.2%, то не погоджуйтеся з результатом (адже це може бути не тільки проявом алкоголю, а й їжі, яку ви їли перед цим і дія якої пройде поки ви доїдете до медустанови) і вимагайте огляду в медичній установі (дається час не біліше за 2-х годин після складання протоколу).

Були випадки, коли в лікарні з 0.3% ставили, що людина твереза(!).

Приблизний розрахунок часу, коли вміст алкоголю в крові нормалізується, після випиття спиртних напоїв

тест на алкоголь9. Ви закриваєте свою машину (ключі залишаєте у себе) і на автомобілі поліції їдете в медустанову.

10. В медустанові, можна здавати будь-яку біологічну речовину (слина, сеча). Якщо це не виходить, то згідно п.3.13 ви можете здати кров. Копію огляду залишаєте у себе.

11. Біологічна речовина здається в дві ємкості, одна з яких відразу тестується, друга зберігається 90 днів (у разі оскарження і призначення повторного тесту на алкоголь судом).

12. Після проходження тесту на алкоголь в медустанові Вам видається довідка встановленого зразка. У разі виявлення у Вас стану сп’яніння – інспектор дописує протокол за ст. 130, вилучає у вас права (до цього вони повинні бути у Вас) і видає тимчасові, які діятимуть разом з цивільним паспортом до рішення суду.

13. Після складання протоколу за ст.130, інспектор відсторонює Вас від управління авто, згідно ст. 265-2 і ст. 266 КУпАП, трьома способами:

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Три способи відсторонення водія від керування ТЗ:

  • блокування ТЗ (блокираторів у поліції немає);
  • відправленням на штрафплощадку (у тому числі за допомогою евакуатора), якщо розміщення Вашого ТЗ істотно заважає руху інших машин.
  • передача ТЗ іншій уповноваженій Вами особі, згідно ст. 266 КУпАП. Людина, якій ви довіряєте свій транспортний засіб, з моменту його передачі, – повністю відповідає за те, що ви не отримаєте управління.

15. Якщо Вас зупинили в іншому місті або області і звинувачують у вживанні алкоголю, маєте право клопотати про винесення постанови за місцем проживання або реєстрації транспортного засобу.

16. Обов’язково вписуємо в протокол типові для таких випадків фрази: “Із звинуваченнями співробітника поліції не згоден”, “Огляд на стан алкогольного сп’яніння проведений з порушеннями ст.266 КУпАП” (привести аргументи).

Всю іншу роботу залиште вашому юристові або самостійно можна оскаржити протокол про адміністративне правопорушення!

Нехай щастить на дорогах!

Про проведення тесту на алкоголь на відео: 

Оцініть статтю:
Не дуже файноНе файноФайноДуже файноСупер файно 9 4,00 з 5
ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ
Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter
Читайте юридичні лайфхаки на нашому «Telegram» каналі

Тисни на «Новини»

Нам є чим вас здивувати!

Підпишись та отримай корисні лайфхаки, останні новини та приємні бонуси!
ПІДПИСАТИСЯ
і підпишись на унікальну поштову розсилку

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

2019-03-10T15:02:48+02:00
Юрист, к.ю.н., керуючий партнер проекту “Правова Консультація”, м.Харків.
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі