«Реформи в Україні: 10 шокуючих наслідків у разі їх непроведення!»

»»«Реформи в Україні: 10 шокуючих наслідків у разі їх непроведення!»
реформи в україні

“Затягування часу з реформами в Україні може дорого обійтися всій державі і владі особисто”

Ось і наступив Новий 2018 рік, рік обіцяних кардинальних реформ в Україні! З цим святом і вітає Вас наша команда! Ці дванадцять місяців обіцяють бути дуже напруженими та максимально реформаторськими для всієї країни.

Адже, якщо не зараз робити реальні кроки в напрямку реформування економічної, політичної, правової складових життя нашої держави, то ми можемо втратити такий важливий для нас час – час змін на краще, наслідком чого може бути ще більша криза та занепад всієї України.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Ми звикли чути, що в новому році обов’язково все і у всіх зміниться на краще, будуть реформи в Україні, буде підвищення середньої заробітної плати, пенсій, всі будуть щасливі та радісні, адже зовсім скоро українці досягнуть спільної мети – підвищення рівня життя і благополуччя населення,  повноцінної дії Угоди про асоціацію України і ЄС, а там вже не за горами і вступ у сам ЄС.

Як кажуть: бачимо ціль, перешкод не спостерігаємо. Але такий принцип дуже небезпечний, адже, якщо не звертати увагу на перешкоди, які стоять перед метою, то можна втопитися в такому болоті. І який сенс буде в тому, що ви просто знаєте, де знаходиться ціль?

Отже, сьогодні поговоримо саме про те, що може очікувати нас в 2018 році, якщо зараз реально не відбудуться реформи в Україні в усіх сферах життя.

Реформи в Україні: що маємо і на що очікувати?

реформи в україні

“Реформи в Україні потребують негайного втілення та прояву рішучих і відповідальних дій”

Вже зараз ми знаходимось на дев’ять сходинок нижче, ніж були два роки тому, в рейтингу інвестиційної привабливості всіх держав світу, гірше тільки у однієї країни – Аргентини, що знаходиться в стані вибіркового дефолту.

Отже, корабель тоне, в ньому діра тільки збільшується. Що ж, сьогодні у влади дуже складний і важкий вибір. Причина течі в кораблі всім зрозуміла. Проте, складається враження, що зараз вперто ніхто не хоче задраювати цю течу. Мабуть, всіх влаштовує це положення.

Що ж буде далі, якщо такий стан речей залишиться незмінним? Давайте спробуємо передбачити 10 катастрофічних наслідків, що можуть нас очікувати, у разі непроведення кардинальних реформ в Україні.

МОЖЛИВІ НАСЛІДКИ БЕЗДІЯЛЬНОСТІ

ПЕРШИЙ НАСЛІДОК

Зараз вже ніхто не сумнівається, що ситуація в економіці України близька до катастрофічної. Прогнози по Україні Всесвітнього банку також достатньо тривожні: ВВП України скоротився на 8% в 2014 році і на 1% – в 2015 році і наступні роки. Країни Євросоюзу та США досі не оцінили зусиль нашої влади. Тому нових траншів кредиту від США зараз не передбачається.

У Європи також більше немає бюджетних можливостей просто так давати нам в кредит гроші. Грошей не буде, якщо не почнемо проводити реформи і вести боротьбу з корупцією. Про це нам нещодавно вперше було сказано так відверто і жорстко, хоча це зрозуміло було вже давно, і, як з’ясовується, див в західній прагматичній політиці не буває навіть під Новий рік. А без підтримки Заходу – це катастрофа.

ДРУГИЙ НАСЛІДОК

[stextbox id=”info”]Міжнародне агентство S&P знизило рейтинг України до переддефолтного “ССС -” з “ССС” – прогноз негативний.[/stextbox]

Ми чекаємо і в наступному 2018 року прискорення інфляції і негативну динаміку в економіці, а дефіцит держбюджету підбереться до 12% – 15% ВВП і, наймовірніше, складе рекордні 180 млрд. гривень. Це означає, що існує високий ризик дефолту впродовж перших шести місяців 2015 року.

ТРЕТІЙ

Де ті зарубіжні ринки, в які Україна і наші виробники продаватимуть свою продукцію? Якщо не створимо на початку 2018 року Експортно-кредитне агентство і не станемо просуватися на зовнішні ринки, то буде катастрофа.

Необхідно ухвалювати Закон України “Про ЕКА” і формувати мережу суб’єктів розвитку, включаючи, Український банк реконструкції і розвитку, а також інститути спільного інвестування на принципах державно-приватного партнерства. Не зробимо цього в 2018 році – платіжний баланс стане ще гірше і далі балансувати буде взагалі нічим.

ЧЕТВЕРТИЙ
реформи в україні

“Грошей не буде, якщо не почнемо проводити реформи і вести боротьбу з корупцією”

Наш зовнішній державний борг продовжує рости. У 2018 році нашій країні знадобиться тільки для погашення валютних зобов’язань – 11 млрд. дол. США (без урахування платежів за газ). Тому залишається пов’язувати всі свої надії зі збільшенням фінансової допомоги від МВФ.

Але за оцінками самого ж Фонду до вже схвалених в 2018 році 17 млрд. дол. США Україні треба додати ще $15 мільярдів

Якщо МВФ не збільшить програму допомоги, для нас це буде плачевно. Ці кредити Фонду в 2015 році потрібні для того, щоб Україна не звалилася в економічну кризу.

П’ЯТИЙ

Рецесія збережеться і в наступному 2015 року. Плюс вітчизняна промисловість вже не витримує таких високих кредитних ставок комерційних банків.

Ще два – три таких безгрошових місяця і наша економіка на половину втратить свої переробні виробництва. Тому що жодне підприємство реального сектора не витримає кредитування під 30% річних.

ШОСТИЙ

[stextbox id=”info”]Корпоративні дефолти ряду великих і середніх підприємств і фінустанов в 2015 році вже просто неминучі.[/stextbox]

Наприклад, тільки в жовтні 2014 року в Україні було вироблено 1,87 млн. тонн сирої (нерафінованої) сталі, що на 28,7% менше, в порівнянні з показниками аналогічного періоду 2013 року.

І різко збільшився в 2018 році об’єм проблемних активів у банках і число кредитних установ, що знаходяться у стадії ліквідації. Станом на 1.12.2014 року кількість проблемних кредитів склала 12,3%, тоді як на 1.01. 2014 року було 7,7%.

СЬОМИЙ

Наші пересічні громадяни і в наступному 2018 року не зможуть звикнути до нових умов цієї системної кризи, вираженої до кінця 2014 року 100% девальвацією гривни і 25% рівнем інфляції!

Гострі переживання людей ще не скоро пройдуть, не забудуть вони своїх високих очікувань і розчарувань. А заклики влади ще тугіше “затягнути пояси”, тобто менше їсти і більше працювати, – тільки посилять взаємну недовіру, за якою залишиться лише крок до катастрофи.

ВОСЬМИЙ
реформи в україні

“Чи не пора вже натиснути червону кнопку реформ та почати реально діяти?”

У 2018 році будівельним і девелоперським компаніям доведеться відмовитися від багатьох проектів, нове будівництво буде серйозно переглянуто в тих об’ємах, які очікувалися.

Як мінімум через різке зниження інвестиційної активності в цій галузі і не здатності далі обслуговувати раніше взяті кредити, нас чекає катастрофічний обвал в реалізації більшості будівельних проектів.

ДЕВ’ЯТИЙ

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Криза – це півбіди. Головна біда для України – це вихід з кризи. Після таких справжніх шоків на українському валютному ринку в 2018 році такий крок, здається, найтяжчий зараз.

Важлива також демонстрація суспільству, що представники центральної влади також нестимуть відповідальність за свої грубі економічні помилки і прорахунки. Якщо цього не послідує, то відповідно і в 2018 році можна великим чиновникам допускати масштабні помилки, і ніхто за це не відповість, наслідком чого обов’язково нові протестні настрої в державі.

ДЕСЯТИЙ

За передноворічним ажіотажем послідує в першому півріччі 2018 року тривалий і глибокий спад купівельної активності населення, оскільки на сезонний чинник накладеться значне зростання цін і те, що всі свої заощадження українці витратили в панічних закупівлях грудня минулого року.

То чи не достатньо аргументів, щоб реально робити щось для того, аби почати дійсно реформувати нашу державу?

Про майбутню програму діяльності Уряду та перспективи реформ в цьому році дивіться на відео:

Корисний матеріал? Оцініть зірочками:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 1 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Натисніть і підпишіться на «НОВИНИ» або канал «TELEGRAM» та станьте генієм юриспруденції!

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Send this to a friend