реформи в україніРеформи в Україні передбачають реальні кроки в напрямку реформування економічної, політичної, правової складових життя нашої держави. Якщо їх не провести вже сьогодні, то ми можемо втратити такий важливий для нас час – час змін на краще, наслідком чого може бути ще більша криза та занепад всієї України.

Ми звикли чути, що в новому році обов’язково все і у всіх зміниться на краще, будуть реформи в Україні, буде підвищення середньої заробітної плати, пенсій, всі будуть щасливі та радісні, адже зовсім скоро українці досягнуть спільної мети – підвищення рівня життя і благополуччя населення,  повноцінної дії Угоди про асоціацію України і ЄС, а там вже не за горами і вступ у сам ЄС.

Як кажуть: бачимо ціль, перешкод не спостерігаємо. Але такий принцип дуже небезпечний, адже, якщо не звертати увагу на перешкоди, які стоять перед метою, то можна втопитися в такому болоті. І який сенс буде в тому, що ви просто знаєте, де знаходиться ціль?

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Отже, сьогодні поговоримо саме про те, що може очікувати нас в 2019 році, якщо зараз реально не відбудуться реформи в Україні в усіх сферах життя.

Реформи в Україні: що маємо і на що очікувати?

реформи в україні

“Реформи в Україні потребують негайного втілення та прояву рішучих і відповідальних дій”

Вже зараз ми знаходимось на дев’ять сходинок нижче, ніж були два роки тому, в рейтингу інвестиційної привабливості всіх держав світу, гірше тільки у однієї країни – Аргентини, що знаходиться в стані вибіркового дефолту.

Отже, корабель тоне, в ньому діра тільки збільшується. Що ж, сьогодні у влади дуже складний і важкий вибір. Причина течі в кораблі всім зрозуміла. Проте, складається враження, що зараз вперто ніхто не хоче задраювати цю течу. Мабуть, всіх влаштовує це положення.

Що ж буде далі, якщо такий стан речей залишиться незмінним? Давайте спробуємо передбачити 10 катастрофічних наслідків, що можуть нас очікувати, у разі непроведення кардинальних реформ в Україні.

Наслідки відсутності реформ-2019

ПЕРШИЙ НАСЛІДОК

Зараз вже ніхто не сумнівається, що ситуація в економіці України близька до катастрофічної. Прогнози по Україні Всесвітнього банку також достатньо тривожні: ВВП України скоротився на 8% в 2014 році і на 1% – в 2015 році і наступні роки. Країни Євросоюзу та США досі не оцінили зусиль нашої влади. Тому нових траншів кредиту від США зараз не передбачається.

У Європи також більше немає бюджетних можливостей просто так давати нам в кредит гроші. Грошей не буде, якщо не почнемо проводити реформи і вести боротьбу з корупцією. Про це нам нещодавно вперше було сказано так відверто і жорстко, хоча це зрозуміло було вже давно, і, як з’ясовується, див в західній прагматичній політиці не буває навіть під Новий рік. А без підтримки Заходу – це катастрофа.

ДРУГИЙ НАСЛІДОК

Ми чекаємо і в наступному 2019 року прискорення інфляції і негативну динаміку в економіці, а дефіцит держбюджету підбереться до 2-3% ВВП і, наймовірніше, складе 90 млрд. гривень. Це означає, що існує високий ризик дефолту впродовж перших шести місяців 2019 року.

Буде цікаво:  «Выезд ребенка за границу в Украине без согласия родителя? Легко!»

ТРЕТІЙ

Де ті зарубіжні ринки, в які Україна і наші виробники продаватимуть свою продукцію? Якщо не станемо просуватися на зовнішні ринки, то буде катастрофа.

Необхідно ухвалювати Закон України “Про ЕКА” і формувати мережу суб’єктів розвитку, включаючи, Український банк реконструкції і розвитку, а також інститути спільного інвестування на принципах державно-приватного партнерства. Не зробимо цього в 2019 році – платіжний баланс стане ще гірше і далі балансувати буде взагалі нічим.

ЧЕТВЕРТИЙ

реформи в україні

“Грошей не буде, якщо не почнемо проводити реформи і вести боротьбу з корупцією”

Наш зовнішній державний борг продовжує рости. У 2019 році нашій країні знадобиться 2 трлн. грн., щоб розрахуватися із зовнішніми боргами. Тому залишається пов’язувати всі свої надії зі збільшенням фінансової допомоги від МВФ.

Якщо МВФ не збільшить програму допомоги, для нас це буде плачевно. Ці кредити Фонду в 2019 році потрібні для того, щоб Україна не звалилася в економічну кризу.

П’ЯТИЙ

Рецесія збережеться і в наступному 2019 року. Плюс вітчизняна промисловість вже не витримує таких високих кредитних ставок комерційних банків.

Ще два – три таких безгрошових місяця і наша економіка на половину втратить свої переробні виробництва. Тому що жодне підприємство реального сектора не витримає кредитування під 30% річних.

ШОСТИЙ

Корпоративні дефолти ряду великих і середніх підприємств і фінустанов в 2019 році вже просто неминучі.

СЬОМИЙ

Наші пересічні громадяни і в наступному 2019 року не зможуть звикнути до нових умов цієї системної кризи, вираженої до кінця 2018 року 100% девальвацією гривни і 8.9 % рівнем інфляції!

Гострі переживання людей ще не скоро пройдуть, не забудуть вони своїх високих очікувань і розчарувань. А заклики влади ще тугіше “затягнути пояси”, тобто менше їсти і більше працювати, – тільки посилять взаємну недовіру, за якою залишиться лише крок до катастрофи.

ВОСЬМИЙ

реформи в україні

“Чи не пора вже натиснути червону кнопку реформ та почати реально діяти?”

У 2019 році будівельним і девелоперським компаніям доведеться відмовитися від багатьох проектів, нове будівництво буде серйозно переглянуто в тих об’ємах, які очікувалися.

Як мінімум через різке зниження інвестиційної активності в цій галузі і не здатності далі обслуговувати раніше взяті кредити, нас чекає катастрофічний обвал в реалізації більшості будівельних проектів.

ДЕВ’ЯТИЙ

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Криза – це півбіди. Головна біда для України – це вихід з кризи. Після таких справжніх шоків на українському валютному ринку в 2014-2018 роках такий крок, здається, найтяжчий зараз.

Важлива також демонстрація суспільству, що представники центральної влади також нестимуть відповідальність за свої грубі економічні помилки і прорахунки. Якщо цього не послідує, то відповідно і в 2019 році можна великим чиновникам допускати масштабні помилки, і ніхто за це не відповість, наслідком чого обов’язково нові протестні настрої в державі.

ДЕСЯТИЙ

За передноворічним ажіотажем послідує в першому півріччі 2019 року тривалий і глибокий спад купівельної активності населення, оскільки на сезонний чинник накладеться значне зростання цін і те, що всі свої заощадження українці витратили в панічних закупівлях грудня минулого року.

То чи не достатньо аргументів, щоб реально робити щось для того, аби почати дійсно реформувати нашу державу?

Про майбутню програму діяльності Уряду та перспективи реформ в цьому році дивіться на відео:


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 1 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Правова Консультація
Все про закон в інтимних подробицях!

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.