генеральна довіреність

Ні для кого не секрет, що у більшості випадків купівля-продаж автомобіля відбувається не шляхом угоди купівлі-продажу, а з використанням документу з назвою “генеральна довіреність” або ж взагалі передачею реєстраційного документу на цей транспортний засіб.

Одним з мотивів такого завуальованого оформлення договору купівлі-продажу автомобіля є скорочення витрат на послуги нотаріуса і витрат, пов’язаних з перереєстрацією і постановкою на облік купленого автомобіля в органах поліції.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Але радимо добре обдумати, щоб миттєва вигода не обернулася великими втратами в майбутньому, адже, як каже відоме народне прислів’я: “Скупий платить двічі”

Які ризики несе генеральна довіреність?

Отже, після купівлі автомобіля за довіреністю, може виявитися що:

1. Куплена машина є об’єктом загальної спільної власності подружжя

І відповідно половина такої машини може належати одному з подружжя, який, зрозуміло, після розірвання шлюбу захоче поділити майно і в тому числі машину. Тобто купували ви машину всю і повністю, а доведеться ділитися.

генеральна довіреність

2. На автомобіль може бути накладений арешт

Оскільки при уявній угоді купівлі-продажу юридично власником вважатиметься не покупець, а продавець, то будьте готові до того, що на автомобіль можуть накласти арешт за борги продавця.

Наприклад, продавець повинен банку або іншій особі кругленьку суму або в суді розглядається який-небудь майновий спір і тоді суд або виконавча служба зможе заарештувати вашого чотириколісного друга.

А це ну дуже неприємно, коли за борги продавця доведеться відповідати вам. Їхали собі спокійно, а тут поліція зупиняє вас, пробиває по базі і забирає авто на штрафмайданчик.

Генеральна довіреність не змінює право власності на річ, а тому юридично власником залишається продавець!

І доведеться прикласти неймовірну кількість зусиль, можливо навіть пройти через суд, щоб авто залишилося у вас. А в найсумнішому випадку, виконавча служба, заарештувавши авто, може його реалізувати в рахунок погашення зобов’язань офіційного власника авто.

3. Проблеми зі страховою компанією

генеральна довіреність

Сталося ДТП, автомобілю спричинений збиток і не завжди (ну, наприклад, ваш кривдник керував авто без страховки або строк страховки закінчився) страхова зможе відшкодувати збиток, заподіяний в результаті ДТП. Тоді необхідно звертатися до суду і з порушника стягати заподіяний збиток, а тут відразу виникають неприємні нюанси.

Буде цікаво:  «Как выбрать квартиру в новостройке и не облажаться?»

Генеральна довіреність, наприклад, некоректно оформлена і ви не можете вимагати відшкодування збитків, чи то взагалі суд відмовить в позові, посилаючись на ту обставину, що ви не є власником авто. За викрадення автомобіля взагалі мовчимо. Що тут потерпілим виступатиме офіційний власник, але ніяк не ви.

4. Строк довіреності закінчився

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Так само проблема може виникнути тоді, коли строк дії генеральної довіреності закінчиться, і шукайте потім свого покупця, як вітер в полі.

Та і взагалі, довіреність така штука… Сьогодні власник її видав, а завтра йому нічого не заважає її відмінити, або “продати” автомобіль за довіреністю ще одному такому ж покупцеві, тому від такої недобросовісної особи або шахрая можна сильно постраждати і потрапити, як говорять, “на гроші”.

Читайте також: «Новый закон о евробляхах (2018): как растаможить авто в Украине?»

Тому, якщо вам запропонують купити авто за генеральною довіреністю або яким-небудь іншим “не зовсім” легальним способом, подумайте, а чи варте воно того і чи потрібний вам зайвий головний біль через нібито “заощаджені” гроші.

Про купівлю автомобілю, що таке “генеральна довіреність” і її ризики та про багато інших нюансів розказує відомий адвокат на відео:

Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 3 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

About the Author:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.