«4 аргументи проти генеральної довіреності при продажі авто!»

»»«4 аргументи проти генеральної довіреності при продажі авто!»
генеральна довіреність

“Миттєва вигода з генеральною довіреністю може обернутися великими втратами в майбутньому!”

Ні для кого не секрет, що у більшості випадків купівля-продаж автомобіля відбувається не шляхом офіційної, законної угоди, а шляхом оформлення так званої “генеральної довіреності” або ж взагалі передачею реєстраційного документу на цей транспортний засіб.

Одним з мотивів такого завуальованого оформлення договору купівлі-продажу автомобіля є скорочення витрат на послуги нотаріуса і витрат, пов’язаних з перереєстрацією і постановкою на облік купленого автомобіля в органах ДАІ.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Але радимо добре обдумати, щоб миттєва вигода не обернулася великими втратами в майбутньому, адже, як каже відоме народне прислів’я: “Скупий платить двічі”

Які ризики несе генеральна довіреність?

Отже, після купівлі автомобіля за довіреністю, може виявитися що:

1. Куплена машина є об’єктом загальної спільної власності подружжя

І відповідно половина такої машини може належати одному з подружжя, який, зрозуміло, після розірвання шлюбу захоче поділити майно і в тому числі машину. Тобто купували ви машину всю і повністю, а доведеться ділитися.

генеральна довіреність

“Генеральна довіреність не змінює право власності на річ, а тому юридично власником залишається продавець!”

2. На автомобіль може бути накладений арешт

Оскільки при уявній угоді купівлі-продажу юридично власником вважатиметься не покупець, а продавець, то будьте готові до того, що на автомобіль можуть накласти арешт за борги продавця.

Наприклад, продавець повинен банку або іншій особі кругленьку суму або в суді розглядається який-небудь майновий спір і тоді суд або виконавча служба зможе заарештувати вашого чотириколісного друга.

А це ну дуже неприємно, коли за борги продавця доведеться відповідати вам. Їхали собі спокійно, а тут ДАІ зупиняє вас, пробиває по базі і забирає авто на штрафмайданчик.

І доведеться прикласти неймовірну кількість зусиль, можливо навіть пройти через суд, щоб авто залишилося у вас. А в найсумнішому випадку, виконавча служба, заарештувавши авто, може його реалізувати в рахунок погашення зобов’язань офіційного власника авто.

3. Проблеми зі страховою компанією

Сталося ДТП, автомобілю спричинений збиток і не завжди (ну, наприклад, ваш кривдник керував авто без страховки або строк страховки закінчився) страхова зможе відшкодувати збиток, заподіяний в результаті ДТП. Тоді необхідно звертатися до суду і з порушника стягати заподіяний збиток, а тут відразу виникають неприємні нюанси.

Генеральна довіреність, наприклад, некоректно оформлена і ви не можете вимагати відшкодування збитків, чи то взагалі суд відмовить в позові, посилаючись на ту обставину, що ви не є власником авто. За викрадення автомобіля взагалі мовчимо. Що тут потерпілим виступатиме офіційний власник, але ніяк не ви.

генеральна довіреність

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

“Продавець за генеральною довіреністю без вас може вже завтра відмінити угоду або, наприклад, перепродати авто!

4. Строк довіреності закінчився

Так само проблема може виникнути тоді, коли строк дії генеральної довіреності закінчиться, і шукайте потім свого покупця, як вітер в полі.

Та і взагалі, довіреність така штука… Сьогодні власник її видав, а завтра йому нічого не заважає її відмінити, або “продати” автомобіль за довіреністю ще одному такому ж покупцеві, тому від такої недобросовісної особи або шахрая можна сильно постраждати і потрапити, як говорять, “на гроші”.

Тому, якщо вам запропонують купити авто за генеральною довіреністю або яким-небудь іншим “не зовсім” легальним способом, подумайте, а чи варте воно того і чи потрібний вам зайвий головний біль через нібито “заощаджені” гроші.

Про купівлю автомобілю, ризики генеральної довіреності та про багато інших нюансів розказує відомий адвокат на відео:

Корисний матеріал? Оцініть зірочками:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 3 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Натисніть і підпишіться на «НОВИНИ» або канал «TELEGRAM» та станьте генієм юриспруденції!

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

2016-11-19T22:11:46+00:00 Tags: |
Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Send this to a friend