як купити акції, купити акції

Якщо б ви захотіли купити акції «Amazon» за 10 000 USD на початку 2017 року, то зараз би на вашому рахунку у брокера було б вдвічі більше грошей, а якби це були акції «Facebook» – то ваш рахунок було би поповнено до 16500 USD. Погодьтеся, що такий результат хотів би отримати будь-який інвестор (в тому числі з України). Як купити акції іноземних компаній і заробити на цьому? Читайте!

Українці вже сьогодні можуть заробляти на акціях як американських, так і будь-яких іншіх великих компаній, але це складніше ніж, наприклад, жителям ЄС. Річ у тому, що Українська комісія з цінних паперів та фондового ринку спростила вихід іноземних компаній на локальні фондові майданчики, але цим нововведенням ще ніхто в повній мірі не скористався.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

З початку липня минулого року у пересічних українців з`явилася можливість абсолютно легально та відносно просто інвестувати кошти в сумі до 50 000 USD на рік в закордонні активи. Це може бути що завгодно: як нерухомість, так і акції зарубіжних компаній, або ж депозит в європейському банку. Експерти проекту «Правова Консультація» розповідають, як проходить вся процедура, на прикладі покупки акцій іноземних компаній.

Крок №1. Як купити акції іноземних компаній – отримання електронної індивідуальної валютної ліцензії НБУ

Для початку потрібно отримати електронну індивідуальну валютну ліцензію НБУ. Для цього ви повинні звернутися до будь-якого уповноваженого банку, де ви маєте відкрити свій рахунок. Наприклад, в той банк, де у вас вже відкрито поточний рахунок, або ж в якому ви отримуєте зарплату.

З огляду на доки що слабку популярність подібних послуг, менеджер банку (з великою ймовірностю) може подивитися на вас з подивом. Деякі банки тільки зараз починають проводити роз`яснювальні роботи зі співробітниками з цих питань. Проте, у великих приватних банках, і навіть в деяких державних, вже можуть бути в курсі всього та легко допоможуть з отриманням електронної ліцензії.

Крок №2. Підготовка документів

Українці, які мають кошти і бажання інвестувати, давно знайшли потрібні рішення й інвестують в іноземні папери. Існує маса міжнародних посередників, які надають такі послуги, будь-який пристойний іноземний банк надає брокерський сервіс і набір фінансових інструментів, які на українському ринку навряд чи з’являться в осяжному майбутньому.

А відкрити рахунок в іноземному банку зараз значно простіше. Є, звичайно, деякі формальності в частині оподаткування, валютного контролю, походження капіталу, але західні фінансові установи вже давно з ними освоїлися.

Перед тим, як планувати покупку іноземних акцій, важливо підготувати певний невеликий набір документів. Мета такої підготовки – довести, що кошти отримані законним шляхом.

Буде цікаво:  «Електронні торги СЕТАМ: як купити річ на аукціоні майже безкоштовно?»

Перелік таких документів виглядає наступним чином:

  • Заява до НБУ щодо видачі ліцензії;
  • Документи, які будуть свідчити про наявність суми, що буде достатньою для оформлення переказу коштів по отриманій ліцензії (іншими словами – це податкова довідка). Оскільки ми говоримо про покупку акцій, то вас (швидше за все) попросять просто надати брокерську угоду.

Крок №3. Отримання ліцензії

Після перевірки всіх поданих документів ваш банк направить до НБУ запит на отримання вашої електронної ліцензії. Спираючись на цей запит, НБУ в «автоматичному» порядку (що сильно скоротить час обробки запиту) повинен видати вам e-ліцензію.

Іншими словами – він має внести ваш обліковий запис до Реєстру індивідуальних ліцензій на здійснення фізичними особами валютних операцій. Як тільки це буде зроблено, ваш банк повідомить про отримання потрібної ліцензії.

як купити акції, купити акції

Крок №4. Звернення до брокера

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Якщо ви хочете купити саме акції зарубіжних компаній (а ми хочемо саме цього), то необхідно звернутися до брокера, який надасть вам можливість виходу на світові біржі, або ж купить потрібні вам акції за вашим дорученням. Цей же брокер має видати вам брокерську угоду, яке ви покажете банку в якості документа, який підтвердить мету здійснення переказу.

Подібним брокером може виступити, наприклад, «MaxiMarkets» (fxtrend.info) – міжнародна компанія, яка надає своїм клієнтам найсучасніші сервіси з роботи на світовому валютному ринку. Вона оснащена сучасним дилінговим центром, активно співпрацює з низкою фінансових мас-медіа, має в своїх рядах фахівців фінансового ризик-менеджменту та професійних трейдерів із величезним досвідом роботи на валютних ринках.

Крок №5. Хочешь купити акції? Є одне «але»

Є одне «але»: безпосередньо торгувати через українського брокера ви не зможете – для них це дорого і навіть на поточних обсягах в 50 000 USD – це не дуже вигідно. Обійти таке обмеження український брокер може звернувшись до іноземного, з яким у нього є договір. Український же виступить в ролі субброкера.

Щоб зарахувати гроші на брокерський рахунок, вам необхідно буде дати платіжне доручення своєму банку. Після того як гроші надійдуть на рахунок брокера, ви зможете придбати заповітні акції «Amazon» або ж «Facebook» чи іншої потрібної вам компанії.

Хотілося б порекомендувати бути особливо уважними тим громадянам, які зобов`язані подавати е-декларацію, а таких у нас більше мільйона. Світова фінансова система стає все більш прозорою, до того ж оголошено про ліквідацію в Європі банківської таємниці, так що спроби використовувати іноземні активи для приховування українських доходів можуть скінчитися плачевно.


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 1 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Правова Консультація
Все про закон в інтимних подробицях!

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

2 комментария

по хронологии
по рейтингу сначала новые по хронологии
1
володимир

Дякую,що дбаєте про нас.

Юрій Усманов
2
Юрій Усманов

Дякую, що читаєте нас :)