Автор: 07.06.2015 Оновлено: 13.04.2019

перевірка підприємства, перевірка контрагента

Як швидко і безкоштовно здійснюється перевірка підприємства, контрагента чи бізнес-партнера, з якими маєте справу? Секрети розказують юристи! Читате!

Як правило, це питання піднімається перед укладенням якої-небудь угоди, оскільки вся отримана інформація допомагає визначитися відносно того, чи варто взагалі мати спільну справу або розпочинати співпрацю з новим партнером по бізнесу.

Для того, щоб зібрати потрібні дані, в першу чергу необхідно використати всі доступні відкриті джерела.

Перевірка підприємства: джерело №1

Перше з них – це так званий Єдиний державний реєстр підприємств Міністерства юстиції України.

Пошук по ньому можна здійснювати як по назві організації, так і по номеру ЄДРПОУ. Тут можна дізнатись про дату реєстрації компанії, хто є діючим керівником, з якого моменту новий директор здійснює свої повноваження, за якою адресою знаходиться юридична особа, чи перебуває вона в процесі ліквідації, а також хто є власником.

Читайте також: «Як законно ігнорити запити, які надсилає Державна податкова служба?»

Вказаний реєстр дозволяє знайти і звіт про кількість відкритих відносно конкретного підприємства виконавчих проваджень. Наявність великої кількості таких проваджень може свідчити про зневагу вашим потенційним контрагентом своїми договірними зобов’язаннями.

перевірка підприємства, перевірка контрагента

Перевірка контрагента: джерело №2

Для того, щоб перевірити чи має ваш контрагент заборгованість перед податковими органами, ви можете скористатися сервісом, який надає Державна податкова служба України.

Пошук інформації здійснюється за назвою контрагента або його податковим номером. Відповідь на запит формується в режимі реального часу. Якщо фірма, що перевіряється вами, або контрагент мають заборгованість за податками або іншими обов’язковими платежами, про співпрацю з ним треба замислитися.

Перевірка підприємства: джерело №3

Оскільки в переважній більшості випадків виконавче провадження відкривається на підставі судового рішення, доцільно також перевірити інформацію про фірму за допомогою Єдиного реєстру судових рішень.

Це дозволить отримати повнішу картину про компанію, а також зрозуміти, хто і у зв’язку з чим ініціював судовий процес. Пошук даних про організацію можна здійснювати по назві або адресі об’єкту, який їй належить. 

перевірка підприємства, перевірка контрагентаПеревірка контрагента: джерело №4

Не варто ігнорувати і пошукові системи, особливо такі, як “Гугл” і “Яндекс”.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Окремо зупинятися на них не має великого сенсу, але треба враховувати, що вони дозволяють використати додаткові алгоритми пошуку. Для того, щоб результати видачі були максимально точними, назву фірми треба взяти в лапки, наприклад “Юридична компанія “Твоя Фортеця”. Варіації пошукових запитів бажано робити як на українській, так і на російській мовах, адже у такому разі отримані відомості будуть точнішими.

Перевірка фірми: джерело №5

Також я активно збираю інформацію, здійснюю перевірку підприємства чи фірми на різних спеціалізованих сайтах, зокрема на тих, які публікують відгуки співробітників компаній про своїх роботодавців. Найчастіше, це сайти “О работе” і “Внутри”.

Якщо адміністрація вашого контрагента погано відноситься до своїх працівників, то чекати від неї порядного відношення до своїх бізнес-партнерів також не доводиться. Нерідко дані з таких сайтів допомагають визначити реальне фінансове положення компанії, оскільки найчастіше співробітники скаржаться у разі невидачі або несвоєчасної видачі заробітної плати, поганих умов праці і так далі.

Усі ці способи прекрасно підійдуть не лише, щоб перевірити фірму, продавців і постачальників перед підписанням угоди, але і під час пошуку роботи звичайними людьми. У будь-якому випадку завжди треба пам’ятати, що чим більше у вас різних джерел, тим об’єктивнішими будуть ваші відомості.

За матеріалами блогу www.uadvokata.com.ua.

Перевірка контрагента, підприємств на відео нижче:

Оцініть статтю:
Не дуже файноНе файноФайноДуже файноСупер файно 5 5,00 з 5
ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ
Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter
Читайте юридичні лайфхаки на нашому «Telegram» каналі

Тисни на «Новини»

Нам є чим вас здивувати!

Підпишись та отримай корисні лайфхаки, останні новини та приємні бонуси!
ПІДПИСАТИСЯ
і підпишись на унікальну поштову розсилку

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

2019-04-13T11:57:43+03:00
Юрист, к.ю.н., керуючий партнер проекту “Правова Консультація”, м.Харків.
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі