Автор: 22.12.2014 Оновлено: 24.12.2018

відкрити бізнес в Україні

Нещодавно розмовляв з одним старим знайомим, назвемо його Леонідом, який пробував відкрити бізнес в Україні ще в далекому 2007 році. Не бачилися давно. Після стандартних розпитувань про сім’ю і здоров’я, якось само собою торкнулися теми бізнесу.

Але спочатку передісторія. У товариша років 7 назад був не зовсім успішний старт в мувінговому бізнесі (квартирні переїзди). Спочатку все йшло непогано, навіть дуже добре. Настільки успішною виявилася ідея, що вже незабаром змінив стареньку газельку на три мікроавтобуси рено, взяті в кредит. А потім настав 2008.

Бізнес пішов на спад, партнер “кинув” його, залишивши наодинці з боргами. Транспорт, зрозуміло, забрали за несплату. І ось сидимо ми, і він, наче між іншим, говорить, що за цей час зібрав певний капітал і має намір знову спробувати себе у бізнесі.

Леонід зізнався, що ще на початку року серйозно розглядав варіант імміграції в одну з більш спокійних країн Європи, але роки вже не ті, та і тих заощаджень може б на невелику нерухомість і вистачило, але потім довелося б до кінця днів або на будівництві працювати, або в полі – полуницю збирати.

І якщо на першу – ностальгічну – причину ще і можна закрити очі, то з другою мій приятель змиритися ніяк не міг. Він цілком і повністю зв’язує своє майбутнє у бізнесі тільки з Україною.

Більше того Леонід, цілком впевнений, що кращого моменту, щоб відкрити бізнес в Україні може вже і не бути. І тут я його думку розділяю і підтримую на всі 100%. Але з декількома обмовками.

Що потрібно, щоб відкрити бізнес в Україні?

1. Перше – це необхідність наявності живих грошей

відкрити бізнес в Україні

Потрібний не пов’язаний нічим капітал. Так що самий час розшивати матраци і наволочки та діставати свої валютні резерви. Так, товари і послуги подорожчали, але тільки в національній валюті.

У доларовому еквіваленті доки кардинальних змін не спостерігається. При цьому нерухомість в ціні падає, вартість оренди зменшується – а це базові активи практично будь-кого, у тому числі і невиробничого бізнесу.

2. Друге – оптимальна та незайнята ніша

Хоча, на наш погляд, одним з найбільш оптимальних варіантів малого і середнього бізнесу на сьогодні виступає невелике харчове виробництво, аграрний або тваринницький бізнес з коротким циклом відтворення. Звичайно, ще на розвиток бізнесу можна взяти гривневий кредит, оперативненько перевести його у валюту і сподіватися, що інфляція працюватиме на вас.

Тільки не занадто старанно, оскільки другою необхідною умовою благополуччя є стабільність в країні в осяжному майбутньому.

3. Наявність ділових зв’язків

Третьою складовою треба назвати наявність зв’язків в ділових колах, силових або відомчих. Тут навіть не йдеться про корупцію, яку, впевнені, необхідно випалювати розжареним залізом.

Усі ж не раз стикалися з бюрократією і розуміють, наскільки величезна різниця в строках підготовки одного навіть найбільш елементарного папірця, якщо цим займається знайома людина і коли все йде своєю чергою.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

відкрити бізнес в Україні

4. Бажання

Четверте – бажання працювати. Не варто думати, що досить прийти в рибне місце і риба сама запливе у вашу сітку. Народна мудрість не бреше, нічого не можна добитися без зусиль і особливо зараз.

Бізнес це завжди титанічна праця його власника. А хороший бізнес вимагає зусиль удвічі, навіть якщо з капіталом все гаразд і скрізь все “підмазано”.

5. Відсутність сумнівів

І п’яте – наші страхи і побоювання. Це може здатися досить абстрактним і ефемерним, але насправді грає вирішальну роль. Простий приклад, як правило, всі пов’язують 90-і з депресивними і навіть з дуже негативними спогадами.

Тільки ось практично всі мільйонери, мільярдери, найбільші компанії і холдинги чомусь родом саме з дев’яностих. Так що думайте самі, чи настав час саме зараз відкрити бізнес в Україні, чи може ще почекати.

До речі, з 6 листопада 2014 року вступив в силу Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу», який спрощує процедуру реєстрації бізнесу. Про це подробніше дивіться на відео:

Оцініть статтю:
Не дуже файноНе файноФайноДуже файноСупер файно 6 4,67 з 5
ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ
Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter
Читайте юридичні лайфхаки на нашому «Telegram» каналі

Тисни на «Новини»

Нам є чим вас здивувати!

Підпишись та отримай корисні лайфхаки, останні новини та приємні бонуси!
ПІДПИСАТИСЯ
і підпишись на унікальну поштову розсилку

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

2018-12-24T15:51:33+02:00
Адвокат Novgorodskiy&Partners. Експерт з кримінального, цивільного, господарського права. Автор блогу на pravoconsult.com.ua
Підписатися
Сповістити про
guest

1 Комментарий
Новіші
Старіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі