Автор: 28.11.2018 Оновлено: 28.11.2018

як відкрити бізнес

Як відкрити бізнес? З чого почати? Головні питання людей, які мріють про відкриття власного бізнесу. Всі переваги володіння власною компанією безперечні – ніяких тобі начальників, працюєш сам на себе, а графік роботи обираєш найзручніший.

Однак давайте будемо чесними. Незважаючи на всі переваги, власний бізнес – це дуже амбітне завдання, і згідно зі статистикою, більшість нових компаній закривається вже на першому свого існування.

Як відкрити бізнес? Ми склали 7 простих, але дуже важливих запитань, відповівши на які ви зможете зрозуміти, чи варто вам ризикувати своїми грошима та часом і відкривати свій бізнес. Бо може статися так, що буде краще викинути цю ідею з голови і будувати нормальну кар’єру в чужій компанії, не ризикуючи при цьому абсолютно нічим.

Раніше також писали: «5 складових, щоб відкрити власний бізнес в Україні прямо сьогодні!»

Запитання №1. Наскільки добре ви працюєте самостійно?

Насправді найважче – це почати, коли немає чітко поставлених цілей і термінів. Найуспішніші підприємці за своєю природою є незалежними і можуть працювати продуктивно незалежно від того, є у них начальник чи ні. При цьому багато людей вважають, що бути єдиним відповідальним за щось – сильно спрощує життя, але часто це не так.

Тому протестуйте себе за трьома такими параметрами:

  • Чи потрібна вам мотивація для роботи від сторонніх людей?
  • Чи можете ви самі ставити собі завдання і стежити за їх виконанням? 
  • Наскільки ефективно ви витрачаєте час, якщо начальник не ставить вам чіткі терміни?

Запитання №2. Як відкрити бізнес: ви «винахідник» або «підприємець»?

Багато успішних стартапів почитаються з класної ідеї. Вона є дуже важливою основою будь-якого бізнесу. Але лише ідеї про продукт або сервіс недостатньо для успішного бізнесу. Занадто часто «винахідники» фокусуються тільки на продукті, на прототипі, на патенті чи чомусь подібному, ігноруючи при цьому інші аспекти розвитку бізнесу. Але навіть наявність хорошого продукту не гарантує вам миттєвої появи багатьох клієнтів.

Безперечно, якщо ви маєте себе більше як «винахідник», ніж «підприємецт», то це зовсім не означає, що потрібно обов’язково відмовитися від ідеї власного бізнесу. Однак (швидше за все) вам буде потрібен партнер, що має видатні підприємницьки якості. Саме він допоможе вам перенести ідею на цілковито новий рівень.

Запитання №3. Чи має ваша ідея хоча б невеличку цінність для потенційних клієнтів?

Напевно, ви вже чули поширене твердження «Люби те, чим ти займаєшся, і все вийде, а гроші самі при цьому прийдуть». У теорії це бачиться дуже чудово, проте в реальному житті рідко працює саме так, як вам того бажається.

Ми не маємо сумнівів, що пристрасне захоплення улюбленою справою – це важливий елемент майбутнього успіху, проте для створення прибуткової компанії ви повинні запропонувати щось, за що інші будуть готові платити. Наприклад, відкрити власне кафе – дуже непогана ідея. Але пам’ятайте при цьому, що ринок не турбує сам факт втілення вашої мрії. Люди, власне, витрачають свої гроші лише на ті товари та послуги, що мають повністю задовольнити їхні потреби та бажання.

як відкрити бізнес

Запитання №4. Що відрізняє ваш бізнес від усіх інших?

Ваша ідея схожа на ідеї вже існуючих бізнесів, або є щось унікальне? Наскільки конкурентною буде обрана ніша на ринку? Ці аспекти дуже важливо взяти до уваги (проте це не означає, що ключ до успіху – це обов язково повністю порожній ринковий сегмент). Більш істотну роль грає те, як ви станете позиціонувати свою компанію та її місце на ринку. Той же «Starbucks» навряд чи можна назвати першою компанією, яка торгує кавою, і напевно вони будуть далеко не останніми.

Якщо коротко, ідея і відповідь на питання, як відкрити бізнес, не обов язково повинна завжди бути абсолютно новою. Слід уважно вивчити індустрію, постаратися знайти ті сегменти, які ще не зайняті. Після цього зрозуміти, як їх краще зайняти та почати працювати.

Буде цікаво також: «Три кроки до власного бізнесу вдома! Домашня кондитерська!»

Запитання №5. Ви хочете працювати як «людина-оркестр»?

Коли ви працюєте на чужу компанію, завжди є спеціально навчені люди, які можуть полагодити принтер, домовитися про доставку води для кулера в офіс, підготувати звіти для податкової і так далі. І якщо ви вирішите почати свій бізнес, краще відразу підготувати себе до тієї думки, що всіма цими речами на початку (та швидше за все) будете займатися саме ви.

Запуск нової компанії зазвичай включає багато ролей. Зараз ви можете виконувати функції співробітника технічної підтримки або продавця, а через годину – вже бухгалтера. Так що перед тим, як намагатися відкрити свою компанію, дайте собі чесну відповідь на питання – чи буде вам комфортно грати відразу кілька ролей з великою кількістю різноманітних функцій (включаючи далеко не самі почесні).

Запитання №6. У вас є фінансова подушка для початку власного бізнесу?

Якщо для вас життєво важливо знати, коли на зарплатну картку в наступний раз прийде черговий аванс, працювати на себе буде важко. Маленькі компанії і фрілансери часто стикаються з коливаннями в доходах, і коли ви запускаєте свій стартап, ваша компанія може не бути прибутковою ще кілька років після заснування.

Тут дуже важливо чітко зрозуміти, за рахунок яких фінансових джерел ви плануєте відкрити бізнес, а після цього підтримувати своє існування та його розвиток. У багатьох випадках найкращий час підготовки до запуску власного бізнесу – це період роботи в чужій компанії.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Для починаючих підприємців також писали: «Як через краудфандинг легко зібрати гроші на реалізацію стартапу?»

як відкрити бізнес

Запитання №7. Як ви приймете той факт, якщо щось буде не виходити?

Коли вже багато сил, часу і грошей витрачено на те, чим ви займаєтеся, складно не сприймати відмови та розчарування якось по-іншому, ніж не як особистий провал. Однак підприємці повинні бути готові до великої кількості негативних новин – від інвесторів, продавців, користувачів у глобальній мережі. Не витрачайте багато часу на те, щоб «перетравити» образу, краще зробіть висновок із ситуації, що склалася, та рухайтесь далі.

І ще кілька думок.

Ставлячи собі незручні питання заздалегідь, ви допоможете самі собі позначити кордон між успіхом і провалом. Однак якщо одне або два питання змусили вас задуматися, не дозволяйте собі відмовитися від мрії відкрити власну компанію. Стати успішним підприємцем – більш ніж можливо, просто вам знадобиться кілька додаткових кроків для досягнення поставленої мети!

Про те, як відкрити бізнес в сфері кав’ярного мистецтва, дивіться на відео нижче:

Оцініть статтю:
Не дуже файноНе файноФайноДуже файноСупер файно 1 5,00 з 5
ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ
Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter
Читайте юридичні лайфхаки на нашому «Telegram» каналі

Тисни на «Новини»

Нам є чим вас здивувати!

Підпишись та отримай корисні лайфхаки, останні новини та приємні бонуси!
ПІДПИСАТИСЯ
і підпишись на унікальну поштову розсилку

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

2018-11-28T17:23:05+02:00
Адвокат Novgorodskiy&Partners. Експерт з кримінального, цивільного, господарського права. Автор блогу на pravoconsult.com.ua
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі