юридичний факультет, юридичні поради, юридичний університет

Якби я міг повернутися на 15 років назад і дати самому собі – студентові юридичного факультету – декілька порад про майбутню професію, напевно, сказав би так:

1. Не вір – запитуй, сумнівайся і критикуй

Став питання викладачам, але не приймай відмовки. Задавай до кінця: або дізнаєшся відповідь, або дізнаєшся, де закінчуються знання співрозмовника. Читаючи книги, виписуй питання, шукай відповіді самостійно. Навіть якщо не впізнаєш відповідь, придбаєш навичку пошуку і знайдеш пару хороших джерел інформації.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

2. Юридичний факультет – новий досвід: не лише знання, а навички і уміння

Не лише відвідуй, але і допомагай організувати професійний захід. Якщо буде можливість виступити навіть перед 5 слухачами – пробуй, отримуй зворотний зв’язок, виправляй помилки і знову пробуй. Для юриста бездоганне володіння письмовою і усною мовою – найважливіша навичка, тому використай будь-яку можливість практикувати.

Пиши замітки, публікуй, редагуй і знову пиши: опануй структуру будь-якого документу (від email до memo). Якщо формат дозволяє, захоплюючи, переконуй читача (див. восьму пораду). Зазвичай юридичний факультет не учить командній роботі, а це базова навичка для молодого юриста.

3. Завжди вибирай наставника

Коли шукатимеш першу роботу, можливо, доведеться вибирати між великою винагородою і хорошим наставником. За 12 років практики я переконався, що це працює і вдячний кожному, хто ділився знаннями і досвідом, давав професійну пораду і приклад життєвої мудрості. На першому році роботи мені попалася сімейний спір і після розмови з клієнтом я увірував в його повну святість і абсолютну гріховність іншої сторони.

Після почутого на першому судовому засіданні я був розбитий максимою доктора Хауса: “Everybody lies”, хоча мій наставник відразу сказав “в сімейних спорах немає хорошого і поганого, це означає, що клієнт умовчав про щось важливе”.

4. Бери від наставника не лише знання

Навчися управляти часом і організувати завдання і концентрувати увагу, щоб встигати більше. Оскільки не документи платять гроші, а клієнти, читай книги з навичок невербального спілкування – і спостерігай їх в житті.

Буде цікаво:  «Як знайти кращого адвоката: посібник для чайників!»

Усі хороші книги не перерадиш, тому дивися хороші серіалі про юристів – він доки не вийшов, але назву запам’ятай “The Good Wife”. Потрапити під вплив іншої людини легко, тому відділяй знання від моральних і ціннісних установок, а якщо тобі пропонують нові – звіряйся з тими, які дали батьки і не поспішай приміряти чужі.

юридичний факультет, юридичні поради, юридичний університет

5. Пробуй різні практики і галузі, щоб знайти ту, яка тебе “чіпляє”

Неважливо, буде це робота в юрфірмі або іинхаусом – пробуй. Не потрібно вибирати відразу усе корпоративне або антимонопольне право – в них є вужчі питання, щоб спеціалізуватися. Коли вибереш, запам’ятай – у тебе є 5 років, щоб стати кращим юристом в обраній сфері у своїй країні.

6. Це здійснене завдання, якщо не відволікатися на проблеми із здоров’ям

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Щоб не відволікатися на проблеми, потрібно регулярно приділяти увагу фізичним навантаженням. Зробив три підходи до книг – зроби планку, візьми гантелі, одягни кросівки. Прогулянка або тренування освіжать голову, якщо навчишся перемикатися і бути “тут і зараз”.

7. Будь готовий, що через 5-7 років спеціалізації в одній практиці треба змінити сферу – причому на кардинально іншу

Регулярно цікався новими і прибутковими галузями і практиками в провідних правопорядках. Якщо зробиш правильний вибір, то через пару років занурення станеш номером один в цій сфері, випередивши інших.

8. Збирай і розповідай веселі і повчальні історії (свої і чужі)

У гіршому разі вестимеш блог, в кращому – виступиш на TED. Якщо друзі покличуть на Legal Stand – Up або Fuck Up Night, ти зможеш протриматися хвилин 15. Люди люблять слухати історії (скоро ти дізнаєшся розумні слова “сторітеллінг” і “нарратив”), означає у кращому разі навчишся переконувати присяжних, а в гіршому – спробуєш не прославитися зарозумілим занудою.

Терпіння і натхнення вам!

Джерело: legalshift.com.ua


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 2 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Правова Консультація
Все про закон в інтимних подробицях!

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.