Автор: 18.07.2015 Оновлено: 13.04.2019

перевірка лічильників, перевірка лічильника

Перевірка лічильників на газ, воду, електроенергію є болісним питанням для споживачів, адже вони впевнені, що мають за це платити. Чому це не так? Читайте!

До нас часто звертаються з питанням про те, хто ж платить за (повірку) перевірку лічильника на газ, воду, електроенергію тощо у вас вдома, хто повинен його ремонтувати та обслуговувати.

Раніше ми мали ситуацію, коли була наявна розбіжність між юридичними нормами, які регулювали дане питання, та фактичними обставинами, коли комунальні служби незаконно витребовували оплату за перевірку лічильників від споживачів.

8 липня 2015 року Постановою № 474 Кабмін затвердив новий “Порядок надання вимірювальної техніки на періодичну перевірку, обслуговування і ремонт”. Дія Порядку поширюється на організації, які надають послуги з газо-, тепло-, водо- і електропостачання; на споживачів цих послуг – фізичних осіб, які володіють лічильниками.

Таким чином, перевірка лічильників води, перевірка газових лічильників, перевірка лічильників електроенергії, а також їх ремонт, обслуговування, демонтаж, транспортування і монтаж врегульовані новим Порядком і додатками до нього.

Читайте також: «Монетизація субсидій (2019): як оформити і зекономити на комуналці?»

Перевірка лічильників: хто здійснює і які строки?

перевірка лічильників, перевірка лічильника

Виконавець, а саме комунальні служби, житлово-експлуатаційної організації (ЖЕО, ЖБК, ОСББ тощо), за 30 календарних днів до настання терміну (повірки) перевірки лічильників або впродовж 3-х робочих днів з дня отримання відомостей про необхідність його ремонту зобов’язаний проінформувати про це споживача. Його повинні повідомити рекомендованим листом, затвердженої форми, з повідомленням про його вручення чи іншим способом, який підтверджує обізнаність споживача в майбутніх діях виконавця.

У зазначений строк споживач зобов’язаний забезпечити доступ до лічильника. Якщо за яких-небудь причин споживач не може забезпечити такий доступ, то він зобов’язаний проінформувати про це виконавця. Строк повідомлення – не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня перевірки або ремонту.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Якщо дату перевірки або ремонту потрібно перенести, то виконавець і споживач домовляються про це між собою. Зокрема це можна робити шляхом обміну листами.

Перевірка лічильників без зняття?

Згідно з новим Порядком лічильники знімаються і відвозяться для перевірки або ремонту в спеціальні лабораторії. Поки йде перевірка або ремонт лічильника виконавець зобов’язаний встановити тимчасовий засіб вимірювальної техніки(!!!).

Читайте також: «Житлово-комунальні послуги: як безкоштовно зменшити витрати?»

Скільки коштує?

Відразу скажемо, що перевірка, обслуговування і ремонт лічильників, а також їх демонтаж, транспортування і монтаж робиться за рахунок виконавця (комунальні служби, житлово-експлуатаційної організації (ЖЕО, ЖБК, ОСББ тощо). Тобто сьогодні вже поставлено жирну крапку в питанні, хто ж платить за перевірку лічильника. Раніше дане питання було недостатньо врегульоване, що породжувало проблеми у його вирішенні, коли комунальні служби вимагали від споживачів оплати перевірки лічильників в розмірі від 50 до 100 грн.

Дані положення і сама Постанова набуде чинності з 01.01.2016 року одночасно із Законом України №1314 – VII від 05.06.2014 “Про метрологію і метрологічну діяльність”.

А ось, яка була ситуація до прийняття цієї Постанови з оплатою перевірки лічильників:

Оцініть статтю:
Не дуже файноНе файноФайноДуже файноСупер файно 6 5,00 з 5
ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ
Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter
Читайте юридичні лайфхаки на нашому «Telegram» каналі

Тисни на «Новини»

Нам є чим вас здивувати!

Підпишись та отримай корисні лайфхаки, останні новини та приємні бонуси!
ПІДПИСАТИСЯ
і підпишись на унікальну поштову розсилку

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

2019-04-13T12:59:58+03:00
Юрист, к.ю.н., керуючий партнер проекту “Правова Консультація”, м.Харків.
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі