«А ви також ще платите за перевірку лічильника? Досить терпіти!»

»»«А ви також ще платите за перевірку лічильника? Досить терпіти!»
лічильник

“Нарешті поставлено крапку в питанні, хто ж платить за перевірку лічильника!”

До нас часто звертаються з питанням про те, хто ж платить за (повірку) перевірку лічильника на газ, воду, електроенергію тощо у вас вдома, хто повинен його ремонтувати та обслуговувати. Раніше ми мали ситуацію, коли була наявна розбіжність між юридичними нормами, які регулювали дане питання, та фактичними обставинами, коли комунальні служби незаконно витребовували оплату за перевірку лічильників від споживачів.

8 липня 2015 року Постановою № 474 Кабмін затвердив новий “Порядок надання вимірювальної техніки на періодичну перевірку, обслуговування і ремонт”. Дія Порядку поширюється на організації, які надають послуги з газо-, тепло-, водо- і електропостачання; на споживачів цих послуг – фізичних осіб, які володіють лічильниками.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Таким чином, перевірка лічильників води, перевірка газових лічильників, перевірка лічильників електроенергії, а також їх ремонт, обслуговування, демонтаж, транспортування і монтаж врегульовані новим Порядком і додатками до нього.

Хто здійснює перевірку лічильників і в які строки?
перевірка лічильника

“За 30 календарних днів до настання терміну перевірки лічильників виконавець зобов’язаний повідомити споживача про таку перевірку”

Виконавець, а саме комунальні служби, житлово-експлуатаційної організації (ЖЕО, ЖБК, ОСББ тощо), за 30 календарних днів до настання терміну (повірки) перевірки лічильників або впродовж 3-х робочих днів з дня отримання відомостей про необхідність його ремонту зобов’язаний проінформувати про це споживача. Його повинні повідомити рекомендованим листом, затвердженої форми, з повідомленням про його вручення чи іншим способом, який підтверджує обізнаність споживача в майбутніх діях виконавця.

Буде цікаво:  «Вибори Президента України-2019: порядок, календар, кандидати!»

У зазначений строк споживач зобов’язаний забезпечити доступ до лічильника. Якщо за яких-небудь причин споживач не може забезпечити такий доступ, то він зобов’язаний проінформувати про це виконавця. Строк повідомлення – не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня перевірки або ремонту.

Якщо дату перевірки або ремонту потрібно перенести, то виконавець і споживач домовляються про це між собою. Зокрема це можна робити шляхом обміну листами.

Перевірка лічильників без зняття?
перевірка лічильника

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

“Споживач послуг не повинен платити за перевірку лічильника!”

Згідно з новим Порядком лічильники знімаються і відвозяться для перевірки або ремонту в спеціальні лабораторії. Поки йде перевірка або ремонт лічильника виконавець зобов’язаний встановити тимчасовий засіб вимірювальної техніки(!!!).

Скільки коштує?

Відразу скажемо, що перевірка, обслуговування і ремонт лічильників, а також їх демонтаж, транспортування і монтаж робиться за рахунок виконавця (комунальні служби, житлово-експлуатаційної організації (ЖЕО, ЖБК, ОСББ тощо). Тобто сьогодні вже поставлено жирну крапку в питанні, хто ж платить за перевірку лічильника. Раніше дане питання було недостатньо врегульоване, що породжувало проблеми у його вирішенні, коли комунальні служби вимагали від споживачів оплати перевірки лічильника в розмірі від 50 до 100 грн.

Дані положення і сама Постанова набуде чинності з 01.01.2016 року одночасно із Законом України №1314 – VII від 05.06.2014 “Про метрологію і метрологічну діяльність”.

А ось, яка була ситуація до прийняття цієї Постанови з оплатою перевірки лічильників:

Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 6 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Натисніть і підпишіться на «НОВИНИ» або канал «TELEGRAM» та отримуйте юридичні лайфхаки!

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Send this to a friend