перевірка лічильників, перевірка лічильника

Перевірка лічильників на газ, воду, електроенергію є болісним питанням для споживачів, адже вони впевнені, що мають за це платити. Чому це не так? Читайте!

До нас часто звертаються з питанням про те, хто ж платить за (повірку) перевірку лічильника на газ, воду, електроенергію тощо у вас вдома, хто повинен його ремонтувати та обслуговувати.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Раніше ми мали ситуацію, коли була наявна розбіжність між юридичними нормами, які регулювали дане питання, та фактичними обставинами, коли комунальні служби незаконно витребовували оплату за перевірку лічильників від споживачів.

8 липня 2015 року Постановою № 474 Кабмін затвердив новий “Порядок надання вимірювальної техніки на періодичну перевірку, обслуговування і ремонт”. Дія Порядку поширюється на організації, які надають послуги з газо-, тепло-, водо- і електропостачання; на споживачів цих послуг – фізичних осіб, які володіють лічильниками.

Таким чином, перевірка лічильників води, перевірка газових лічильників, перевірка лічильників електроенергії, а також їх ремонт, обслуговування, демонтаж, транспортування і монтаж врегульовані новим Порядком і додатками до нього.

Читайте також: «Монетизація субсидій (2019): як оформити і зекономити на комуналці?»

Перевірка лічильників: хто здійснює і які строки?

перевірка лічильників, перевірка лічильника

Виконавець, а саме комунальні служби, житлово-експлуатаційної організації (ЖЕО, ЖБК, ОСББ тощо), за 30 календарних днів до настання терміну (повірки) перевірки лічильників або впродовж 3-х робочих днів з дня отримання відомостей про необхідність його ремонту зобов’язаний проінформувати про це споживача. Його повинні повідомити рекомендованим листом, затвердженої форми, з повідомленням про його вручення чи іншим способом, який підтверджує обізнаність споживача в майбутніх діях виконавця.

У зазначений строк споживач зобов’язаний забезпечити доступ до лічильника. Якщо за яких-небудь причин споживач не може забезпечити такий доступ, то він зобов’язаний проінформувати про це виконавця. Строк повідомлення – не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня перевірки або ремонту.

Якщо дату перевірки або ремонту потрібно перенести, то виконавець і споживач домовляються про це між собою. Зокрема це можна робити шляхом обміну листами.

Буде цікаво:  «Вибори Президента України-2019: порядок, календар, кандидати!»

Перевірка лічильників без зняття?

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Згідно з новим Порядком лічильники знімаються і відвозяться для перевірки або ремонту в спеціальні лабораторії. Поки йде перевірка або ремонт лічильника виконавець зобов’язаний встановити тимчасовий засіб вимірювальної техніки(!!!).

Читайте також: «Житлово-комунальні послуги: як безкоштовно зменшити витрати?»

Скільки коштує?

Відразу скажемо, що перевірка, обслуговування і ремонт лічильників, а також їх демонтаж, транспортування і монтаж робиться за рахунок виконавця (комунальні служби, житлово-експлуатаційної організації (ЖЕО, ЖБК, ОСББ тощо). Тобто сьогодні вже поставлено жирну крапку в питанні, хто ж платить за перевірку лічильника. Раніше дане питання було недостатньо врегульоване, що породжувало проблеми у його вирішенні, коли комунальні служби вимагали від споживачів оплати перевірки лічильників в розмірі від 50 до 100 грн.

Дані положення і сама Постанова набуде чинності з 01.01.2016 року одночасно із Законом України №1314 – VII від 05.06.2014 “Про метрологію і метрологічну діяльність”.

А ось, яка була ситуація до прийняття цієї Постанови з оплатою перевірки лічильників:

Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 6 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

About the Author:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.