автоломбардиБудь-якій людині рано чи пізно може знадобитися солідна сума грошей, яку своїми силами дістати швидко не виходить. Тоді на допомогу приходять численні банки, кредитні організації чи автоломбарди. Автоломбарди – це компанії, які спеціалізується на видачі грошових коштів на певний термін під заставу транспортного засобу.

Отже, якщо у вас є автомобіль, то найбільш логічний та простий вихід з фінансової скрути – оформлення автопозики. До речі, автопозика від автоломбарду Cronvest (cronvest.com) дозволяє всього вже через 1 годину отримати до 100 тис.$ із мінімальним пакетом документів.

1. Автоломбарди: які транспортні засоби можна закласти?

Крім легкових автомобілів автоломбарди зазвичай приймають мотоцикли, катери, вантажівки, автобуси та будь-яку спецтехніку.

Ще один важливий плюс в скарбничку переваг автоломбардів – якщо вам потрібна не дуже велика сума, а з машиною ви розлучатися не хочете, то автоломбарди пропонують таку послугу, як позику під заставу ПТЗ. Ви залишаєте тільки ПТЗ і додатковий комплект ключів в автоломбарді, отримуєте гроші та продовжуєте користуватися своїм транспортом.

Найбільш поширеними на ринку є 5 основних договорів:

 • позика під заставу авто;
 • позика під заставу мототехніки;
 • позика під заставу вантажівки (автобусу);
 • позика під заставу водної техніки;
 • позика під заставу спецтехніки.

2. Автоломбарди: переваги

По-перше, це швидко

Найбільше часу у вас займе пошук гідного автоломбарду, умови кредитування якого вам більше підходять. Зазвичай розгляд заявки займає всього пару годин разом з оформленням та отриманням грошей.

По-друге, це просто

Кредит під заставу автомобіля потребує мінімальний пакет документів (зазвичай це паспорт, ПТЗ, свідоцтво про реєстрацію авто та довіреність), а розрахунок процентної ставки та суми виплат буде зрозумілий і школяреві. Крім того, на його схвалення не впливає ваша кредитна історія чи наявність незакритих споживчих кредитів у вас або членів вашої родини.

По-третє, це вигідно

Мало того, що такої низької процентної ставки ви не знайдете ні в одному комерційному банку, так ще вам не доведеться оплачувати додатково ніяких комісійних зборів і інше додаткове обслуговування (наприклад, за ведення рахунку).

По-четверте, це надійно

Якщо ви вирішили взяти кредит під заставу автомобіля, а не ПТЗ (коли авто залишається у вас), то авто буде розміщено на надійній автостоянці, де з ним нічого не станеться, адже це не тільки в ваших інтересах, а й самого автоломбарду.

Читайте також: «Чому банківське кредитування фізичних осіб під 0% повна брехня?»

3. Чому кредит під авто вигідніше кредиту в банку?

 • Видається нецільовий кредит (автоломбарди не уточнюють, на що будуть витрачені кошти).
 • Гроші можна отримати вже в день звернення.
 • Немає перевірок кредитної історії.
 • Не має значення прибуток, стаж, місце роботи та сімейний стан позичальника.
 • У разі необхідності можна достроково погасити кредит і забрати машину.
 • Також важливо і те, що часто кредит в автоломбарді видається під більш вигідні відсотки, ніж в банках.

4. Автоломбарди: процедура оформлення

Розглянемо весь процес позики під заставу авто крок за кроком:

 1. Замовник звертається до автоломбарду з необхідним пакетом документів. Цей пакет зазвичай включає в себе мінімум паперів – документи на ТЗ і оригінал паспорта власника.
 2. Оцінювач оглядає ТЗ і пропонує суму, яка  є справедливою в даному випадку.
 3. Далі клієнт укладає договір з автоломбардом, в якому прописуються всі умови автокредитування.
 4. Ломбард видає кошти та на цьому процедура завершується. Далі клієнту залишається лише погасити кредит.

автоломбарди

5. Кому вигідно звертатись в автоломбарди?

 • Власникам будівельного бізнесу (саме у цих осіб у володінні є певна кількість спецтехніки, яку можна здати в автоломбард).
 • Власникам бізнесу, що пов`язаній з вантажами (для розширення сфери діяльності та спектру послуг кредит під заставу спецтехніки буде якраз до речі).
 • Сільським жителям, які мають відношення до аграрної діяльністі й обробляють поля (при наявності одиничних екземплярів спецтехніки та потреби в коштах в кредит в автоломбарді стане відмінним виходом з положення).

Оцінювачі ломбардів дають приблизно від 60% до 80% від вартості спецтехніки. Але навіть при такому відсотку сума виходить досить серйозною.

6. На що звернути увагу при підписанні договору з автоломбардами?

На території України ведуть свою діяльність десятки автоломбардів. Але далеко не всі з них строго слідують за чинним законодавством. Багато хто пішов на хитрощі, щоб здійснювати свою діяльність, але при цьому не підходити під класифікацію автоломбарду. Тому вам слід знати основні затверджені правила та форми роботи автоломбардів.

Як дізнатися, чи зареєстрований автоломбард офіційно?

В першу чергу, відвідавши автоломбард, необхідно з`ясувати, чи зареєстрований він офіційно. Для цього потрібно попросити співробітника надати дану інформацію.

Відрізнити офіційно зареєстрований автоломбард можна за такими ознаками:

1) Згідно з чинним законодавством, кожен автоломбард має право здійснювати тільки два види діяльності – надання консультацій та видачу короткострокових позик населенню під заставу рухомого майна. Така інформація повинна міститися в статуті будь-якої подібної організації, а також у виписці з ЄДРПОУ (Все це можна перевірити в Реєстрі ЮО).

Буде цікаво:  «Налог на роскошь (недвижимость): 2 законных способа его не платить!»

2) Автоломбард зобов`язаний укласти з клієнтом договір позики під заставу авто, який повинен складатися з двох основних документів суворої звітності:

– Заставний квиток.

У ньому передбачені закріплені на законодавчому рівні поля, проте кожен автоломбард вправі вказати додаткові умови, які не суперечать основним вимогам. У заставному квитку фіксуються всі дані про ваш транспортний засіб, а також умови кредитування (включаючи відсотки і штрафні санкції).

– Акт огляду автомобіля.

Цей документ підтверджує факт прийняття на зберігання заставленого автомобіля. У ньому співробітник автоломбарду докладно описує стан вашого авто, а також умови його зберігання на стоянці.

Наявність перерахованих вище факторів в більшості випадків свідчить про те, що автоломбард діє відповідно до чинного законодавства.

Також можна перевірити офіційну реєстрацію автоломбарду Cronvest (cronvest.com), який працює вже 20 років і в 2017-18 роках отримав нагороду “Лідер року”, де максимально прозоро і просто протягом всього 1 години можна отримати велику суму грошей без підтвердження доходу.

7. Як автоломбарди обходять закон?

Багато автоломбардів діють трохи за іншою методикою ведення документації. Розглянемо найпоширеніші способи:

Договір купівлі-продажу автомобіля

Деякі автоломбарди при видачі кредитів укладають даний договір, щоб максимально убезпечити себе від ризиків і отримати при цьому додаткові гарантії. У такому випадку позичальник підписує документ, з яким співробітники автозалогової організації можуть звернутися в МРЕВ для переоформлення транспортного засобу в свою власність.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Зрозуміло, клієнту повідомляється, що подібна ситуація може статися тільки при серйозній затримці платежів. Однак немає ніякої гарантії, що автоломбард стримає своє слово.

Переоформлення авто

В даному випадку позичальник укладає договір прямого переходу права власності на транспортний засіб разом зі зняттям його з обліку. При цьому авто ставиться на облік на власників автоломбарду з подальшим укладенням договору зворотного викупу. Така угода дозволяє повністю убезпечити компанії від всіх ризиків, однак для клієнтів це привід задуматися про можливі неприємні наслідки.

Закладаючи свій транспортний засіб у автоломбард, який не є офіційно зареєстрованим, ви сильно ризикуєте. Наприклад, у випадку спірної ситуації та її вирішенні в суді, вона не буде розглянута як угода з автозалоговою компанією. Тому можливість отримати захист своїх прав на належному рівні зводиться до нуля.

5 критеріїв як обрати найкращий автоломбард

Як правильно вибрати таку організацію і не втратити свій автомобіль після співпраці з нею?

Ми відібрали 5 основних критеріїв, які допоможуть позичальникові правильно оцінити ступінь довіри до конкретного автоломбарду.

 1. Реклама та реальність.
  Часто в автоломбард позичальників призводить яскрава та барвиста реклама, в якій розповідається про прозорі умови співпраці, відсутність прихованих комісій та неймовірній для вас вигоді. Точно такі ж дані вам нададуть консультанти організації, але положення договору можуть суперечити цим обіцянкам. Якщо на практиці позичальникові пропонують умови, які разюче відрізняються від заявлених в рекламі, то ця «контора» може піднести ще чимало неприємних сюрпризів. Отже пошукайте більш чесних кредиторів.
 2. Не переплачуйте.
  Щоб позичити гроші під автомобіль, співробітникам автоломбарду необхідно правильно оцінити вартість застави. Слід пам`ятати що оцінка транспортного засобу не повинна проводитися за рахунок позичальника. Ці витрати будь-який порядний автоломбард завжди бере на себе. Деякі компанії додають до витрат плату за стоянку. Це теж можна вважати явним «перебором». Невідомо, скільки ще прихованих витрат на вас скинуть в кінці співпраці. Наприклад, штраф за дострокове розірвання договору – це абсурдна рамка, в яку кредитор заганяє позичальника з метою «вичавити» з нього максимум грошей.
 3. Умови зберігання об`єкта застави.
  Будь-якому позичальнику в обов`язковому порядку слід поцікавитися, в яких умовах кредитор планує утримувати його транспортний засіб. Гарантією збереження автомобіля в заставі може стати тільки критий паркінг, за яким встановлено цілодобове спостереження. Ці умови повинні фіксуватися окремим пунктом в договорі. Якщо ви не знаєте, де буде мешкати ваша «ластівка» до тих пір, поки ви не за неї розплатитеся, то  краще не ризикуйте власним авто.
 4. Додаткові гарантії.
  Перевірений автоломбард автоломбард не прагне загнати позичальника в кут умовами договору. Для компаній з позитивною репутацією куди важливіше придбати постійного клієнта, який буде довіряти організації і при необхідності звернеться до неї за фінансовою допомогою вдруге. Зазвичай в договорах з надійними автоломбардом окремим пунктом закріплені умови продовження терміну дії договору. Додаткові гарантії дозволять позичальникові виграти ще трохи часу на повернення коштів, якщо у нього стався якийсь форс-мажор. Продовження термінів жодним чином не суперечать законодавству. Це скоріше прояв лояльності кредитора до позичальника.
 5. Суспільна думка.
  Зараз, коли будь-яка людина може моментально «загуглитти» детальну інформацію щодо будь-якої компанії, з`явилося безліч незалежних сервісів, де люди залишають свою думку про співпрацю з тією чи іншою організацією. Перед зверненням в автоломбард обов`язково вивчіть відгуки його колишніх клієнтів. Для порівняння використовуйте кілька аналогічних ресурсів, щоб результат був більш достовірним.

Про те, як працює автоломбард, дивіться на відео нижче:

Оцініть статтю:
Не дуже файноНе файноФайноДуже файноСупер файно 1 5,00 з 5
ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ
Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter
Читайте юридичні лайфхаки на нашому «Telegram» каналі

Тисни на «Новини»

Нам є чим вас здивувати!

Підпишись та отримай корисні лайфхаки, останні новини та приємні бонуси!
ПІДПИСАТИСЯ
close-link
і підпишись на унікальну поштову розсилку

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Опубліковано: 25.03.2020; Оновлено: 24.06.2020; Мітки: , ,
2020-06-24T12:36:46+03:00
Андрій Новгородський
Адвокат Novgorodskiy&Partners. Експерт з кримінального, цивільного, господарського права. Автор блогу на pravoconsult.com.ua


Обсуждение закрыто.