приватизація квартири

Приватизація квартири вже давно зроблена переважною більшістю українців. Як приватизувати житло тим, хто ще цього не зробив БЕЗКОШТОВНО? Розбираємось!

До 2008 року держава намагалась встановити крайні строки щодо можливості приватизації житла, але зараз кожен громадянин має право в будь-який момент приватизувати його.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Але з приватизацією не потрібно зволікати, адже кожного дня приймаються нові закони, а тому ситуація може в корені змінитися.

Що дає приватизація квартири?

 1. Якщо в квартирі проживає, наприклад, стара людина і вона хоче, щоб її житло перейшло її спадкоємцям, то для цього потрібна приватизація квартири. В іншому випадку її квартира належить державі, а значить родичі не можуть її спадкувати.
 2. Приватизація дає можливість розпоряджатися такою квартирою. Тобто з моменту приватизації ви маєте право її продавати, здавати в оренду, міняти, заставляти тощо.
 3. Лише до приватизації, якщо члени родини перебувають у конфлікті, то вони мали право подати позов в суд і вимагати обміну однієї квартири на дві для того. Щоб жити окремо. Після приватизації, таким співмешканцям варто примиритися, адже насильно позбавити права власності іншого співвласника неможливо.
 4. При відсутності в місці проживання більше 6 місяців власність зберігається. Раніше при проходженні 6-місячного строку  і при відсутності одного з мешканців без поважних причин інші співмешканці квартири мали право подати позов до суду про втрату права користування житловою площею таким мешканцем.

Читайте також: «Купівля квартири в новобудові: як купити правильно і безпечно?»

приватизація квартириПриватизація квартири, по суті, це процес передачі державної власності в приватні руки.

Приватизація квартири проводиться організаціями, у веденні і управлінні яких знаходиться житловий фонд держави:

 • Уповноваженим органом місцевої державної адміністрації;
 • Органами місцевого самоврядування;
 • Державними підприємствами, організаціями, установами.

Основні етапи приватизації квартири:

 1. Отримання нотаріально завіреного доручення. У цьому документі буде вказано згода/відмова родичів, що мешкають в квартирі, на участь в процедурі приватизації квартири.
 2. Заповнення в ЖЕКу форми № 4 (у разі приватизації окремої квартири). У ЖЕКу Ви приходите з паспортами всіх, що мешкають в квартирі і/або свідченнями про народження, а також з нотаріально завіреним дорученням.
 3. Надання також наступних документів на приватизацію: копію квартирного ордера (про надання житлової площі, якщо Ви прописані в квартирі після 1993 року). Це необхідно виконати для того, щоб підтвердити той факт, що право на приватизацію ще не було Вами використано.
 4. Отримання у ЖЕКу технічного паспорту на квартиру (цим займається технічна служба ЖЕКу). Якщо ж в квартирі були зроблені які-небудь зміни, то необхідно мати на руках документ, що підтверджує узаконення будь-яких перепланувань. Якщо житлова площа стара, або, банально, технічної документації немає або ж її пакет не повний, необхідно звернутися в Державну реєстраційну службу України (Укрдержреєстр) для створення нового технічного паспорта квартири.
 5. Подання начальникові ЖЕКу спеціальної заяви на приватизацію житлової площі, до якої прикріплюєте документи п. 1,2,3,4. Начальник повинен підписати цю заяву і повернути її Вам разом з технічним паспортом на квартиру.
 6. Усі документи на приватизацію: заява на приватизацію житла, довідку про склад сім’ї і про сплату житлово-комунальних послуг за останні 3 міс., паспорти, свідчення про народження, ИНН, копію квартирного ордера, довідку з попереднього місця проживання (див. п. 3), нотаріально завірену і технічний паспорт на квартиру надаєте у відділ приватизації державного житлового фонду райвиконкому. З моменту реєстрації заяви на протязі місяця буде готове свідоцтво про право власності.
 7. Видане Вам свідоцтво про право власності необхідно зареєструвати у Державній реєстраційній службі України (Укрдержреєстрі) при Міністерстві юстиції України, відділення якого повинно знаходитись у вашому місті. В усіх паспортах і свідоцтвах робляться спеціальні відмітки про приватизацію житлової площі.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

приватизація квартири

Згідно з чинним законодавством України кожен громадянин БЕЗКОШТОВНО має право отримати у власність 21 кв. м. житла і додаткові 10 м. кв. на сім’ю, тобто на сім’ю з чотирьох людей передається безповоротньо 95 кв.м загальної площі.

Буде цікаво:  «Автоломбард: на що звернути увагу, коли берете кредит готівкою?»

Додаткові квадратні метри приватизуються за плату- базова вартість за один квадратний метр 18 копійок незалежно від району міста чи категорії житла).

Крім того безкоштовна приватизація НЕЗАЛЕЖНО від розміру площі квартири проводиться: якщо приватизується однокімнатна квартира; квартири (будинки), отриманні при знесенні чи відселенні; квартири, де мешкають чорнобильці, Герої Радянського Союзу, Герої Соціалістичної Праці, нагороджені орденом Слави трьох ступенів, ветерани Великої Вітчизняної війни, інваліди I і II груп, інваліди з дитинства, ветерани праці, ветерани Збройних Сил та репресовані особи; квартири (будинки), де проживають сім’ї загиблих при виконанні службових і громадських обов’язків; пільговики-військовослужбовці; багатодітні сім’ї тощо.

Про необхідність скорішої приватизації квартир українців на відео:


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 30 4,27 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

About the Author:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

16 комментариев

по хронологии
по рейтингу сначала новые по хронологии
Львова Ірина
1
Львова Ірина

Хіба БТІ з 1 січня 2013 року ще не ліквідовано повністю? Чи не залежить наразі приватизація виключно від нотаріуса та Укрдержреєстра?

Юрій Усманов
2
Юрій Усманов

Ірино, Ви абсолютно праві, була помилка, державну реєстрацію права власності на нерухоме майно зараз здійснює Державна реєстраційна служба України (Укрдержреєстр) при Міністерстві юстиції України, відділення якого повинно знаходитись у вашому місті.

3
Олексій

У райвиконкомі мені повідомили, що у них немає і ніколи не було відділу приватизації державного житлового фонду

4
тарас

доброго дня. скажіть будь ласка .приватизували квартиру.отримали свідоцтво правовласності. хочемо його зареєструвати.в реєстраційній службі сказали привезти всіх членів сімї.це потрібно ?

5
Тетяна

Добрий день! Якщо є договір купля-продажу квартири і витяг З ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ РЕЧОВИХ ПРАВ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО, то приватизація квартири не потрібна?

6
Irina Zinchuk

Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи має право піднаймач на приватизацію квартири, якщо наймач помер? При цьому, наймач та піднаймач перебували у цивільному шлюбі - не реєструючи його.

7
Алиса

Добрый день! Скажите,пожалуйста, имею ли право на приватизацию, если квартира была куплена. В данный момент состою на квартирном учете на расширение. Есть несовершенолетний ребенок, котоый родился после покупки жилья. Заранее спасибо

Юрій Усманов
8
Юрій Усманов

Добрый день, Алиса! На каком основании была куплена квартира, договор купли-продажи, законно ли была оформлена сделка? Прописаны ли вы в квартире?
Мало исходящей информации. Спасибо!

9
Наталія

скажіть якщо в нас 4-х кім квартира,в ній прописано 5дорослих людей і троє дітей неповнолітніх,скільки буде коштувати приватизація на даний момент?

Юрій Усманов
10
Юрій Усманов

Наталія, читайте вище в статті розрахунки! Потрібно знати площу квартири. Дякуємо!

Юрій Усманов
11
Юрій Усманов

Доброго дня, Наталлє!
Згідно з чинним законодавством України кожен громадянин БЕЗКОШТОВНО має право отримати у власність 21 кв. м. житла і додаткові 10 м. кв. на сім’ю, тобто на сім’ю з чотирьох людей передається безповоротньо 95 кв.м загальної площі.
Сама приватизація в межах законодавчих норм є безкоштовною. Послуги юристів, якщо вони цим будуть займатися сплачуються окремо. Дякуємо за звернення!

12
Погорєлов О.К.

Доброго дня! отримав на руки документи на приватизацію 3-хкімнатної квартири у смт. Новотроїцьке Херсонської області. Звернувся за реєстрацією до відділу з надання адміністративних послуг за місцем проживання. Зарізали без ножа! За кожного з занеєстрованих ( 6 осіб,з них 2 неповнолітних) треба ще сплатити по 140+34 гривні до банківської установи за адмінполугу (реєстрація). Отже, безкоштовна приватизація житла вилізла боком у гривневому еквіваленті. Я пенсіонер, інвалід 2 групи, стаж роботи 50 років, дружина пенсіонерка, стаж роботи 35 років, донька з 2 дітьми не працює (відпустка по догляду за дитиною до 3-х років), старша донька з ддитиною одинока мати. Коштів щоб сплатити понад 1 тис. грн. сімя не має. Житлових чеків ніколи не отримували. Як бути? Чому такі несусвітні тарифи на адміністативні послуги? Допоможіть!!! з повагою Олександр Кузьмич Погорєлов.

Юрій Усманов
13
Юрій Усманов

Потрібно більш детально розбиратися в ситуації. Залиште, будь ласка, ваше питання в розділі "Консультації".
Дякуємо!

14
Ольга

Доброго дня! Підкажіть будь ласка, якщо ми в квартирі зареєстровані з 1991 року, то для приватизації, ордер повинен бути у нас. Є довідка з ЖЕКУ де вказано, хто проживає в квартирі і вказано хто квартиронаймач.
Дякуємо за відповідь.

Юрій Усманов
15
Юрій Усманов

Доброго дня! Подавайте запити на наявність копії ордеру до всіх можливих архівів, установ, організацій, де може бути ваш ордер. Якщо немає, подавайте письмово заяву про приватизацію, після відмови з її письмовим підтвердженням, зі всіма документами, що доказують законність вашого проживання в цій квартирі, звертайтесь до суду!
Дякую!

16
Людмила

Здравствуйте.Подскажите,если я участвовала в приватизации родительской квартиры,а сейчас муж будет приватизировать свою квартиру-надо ли мне брать какую-нибудь справку?