«Як безкоштовно отримати та приватизувати земельну ділянку?»

»»«Як безкоштовно отримати та приватизувати земельну ділянку?»

приватизація земельних ділянок, приватизація в україні, приватизація землі, як отримати земельну ділянку

До сьогодні, напевно, не кожен знає, що БЕЗКОШТОВНА приватизація земельної ділянки –  є гарантоване Конституцією України (ст. 14) право кожного громадянина отримати у власність таку земельну ділянку. Таке право останнім часом все більше і більше реалізується українцями.

Поширення та висвітлення даного питання має важливе значення  для людей, які хочуть жити, працювати  і здійснювати господарську діяльність на власній землі, тому, ми сподіваємось, дана стаття допоможе набути таких прав і дасть можливість всім бажаючим знайти куточок власної Батьківщини в своїй державі.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Земельний кодекс України передбачає 6 випадків, коли особа може отримати земельну ділянку безкоштовно в приватну власність, при чому по кожному з цих випадків громадянин України може отримати землю лише один раз протягом життя.

Громадянин України  може отримати з державної і комунальної власності в приватну безкоштовно:

 1. Ділянку для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара);
 2. Ділянку для ведення особистого селянського господарства (до 2 га);
 3. Ділянку для ведення фермерського господарства (в розмірі земельної частки (паю) визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство);
 4. Ділянку для ведення садівництва (до 0,12 га);
 5. Ділянку для індивідуального дачного будівництва (до 0,10 га);
 6. Ділянку для будівництва індивідуальних гаражів (не більше 0,01 га).

Приватизація земельної ділянки: яка процедура?

Така процедура згідно із Земельним кодексом України передбачає декілька етапів:

І. Подача заяви (клопотання) про вибір місця розташування земельної ділянки

Безоплатна земельна ділянка для кожного громадянина України

Громадяни, які бажають отримати безкоштовно земельні ділянки із земель державної або комунальної власності, подають клопотання (заяву) до:

 • Відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації, якщо земля знаходиться за межами міста, села тощо.
 • Головного управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в області (Управління Державного земельного кадастру в області) – якщо земельна ділянка розташована за межами населеного пункту і виділяється для ведення садівництва або особистого селянського господарства. 
 • Сільської, селищної, міської ради – в межах таких населених пунктів.

Заява (клопотання) про приватизацію земельної ділянки подається у двох екземплярах (!), один – залишається у вас з печаткою того органу, який прийняв заяву, інший – надається цьому органу.

Крім того, до заяви подаються копії паспорта громадянина України, копія ідентифікаційного коду фізичної особи – платника податків (обов’язкові документи), а також бажано подати графічні матеріали, де зображено місце розташування земельної ділянки (довільно), а також за наявності посвідчення учасника бойових дій (АТО). Про особливості отримання земель УЧАСНИКАМИ БОЙОВИХ ДІЙ писали раніше ТУТ .

УВАГА! Земельна ділянка може бути надана НЕ тільки за місцем реєстрації особи! Тобто можна подавати заяви одночасно хоч по всій території України!

Графічні матеріали щодо бажаного місця розташування земельної ділянки беремо з Публічної кадастрової карти України ТУТ.

[/fusion_builder_column]
приватизація земельних ділянок, приватизація в україні, приватизація землі, як отримати земельну ділянку

“Публічна кадастрова карта України, яка містить відомості про місцерозташування земельних ділянок”

З нашої практики, варто зазначити, що подаючи заяву, необхідно указати бажані розміри ділянки, приблизне або точне місце її розташування, а також для яких цілей вона виділяється. Це дуже важливо, адже часто відповідні органи не бажають допомагати вам із реалізацією прав, а тому просто відписують, що начебто в них земель нема.

Як же дізнатися чи є вільні землі і де вони знаходяться?

Наш досвід показав, що існують 2 найбільш ефективні способи:

 1. Неофіційний. Шукаємо самостійно власників певної ділянки, питаємо сусідів, шукаємо інформацію в інтернеті в Публічній кадастровій карті України. Дивимось генеральний план вашого міста, села тощо.
 2. Офіційний. Надсилаємо офіційний запит про надання публічної інформації до місцевої ради, державної адміністрації, Держгеокадастру. Запитуємо конкретно чи є у розпорядженні відповідного органу землі державної/комунальної власності, які ще не надані в користування і можуть бути передані під певне цільове призначення.

Далі, клопотання про виділення земельної ділянки повинне відповідати формі, затвердженій Постановою Кабінету міністрів України «Про затвердження типової форми заяви (клопотання) про вибір місця розташування земельної ділянки» від 18.02.2009 р. № 113 (Клопотання нижче носять загальний характер, в кожному випадку наших клієнтів ми складаємо унікальну та розширену версію клопотання з графічними матеріалами, аргументацією та розширеною нормативною базою).

Скачать (PDF, 145KB)

Орган місцевого самоврядування або орган виконавчої влади після реєстрації заяви направляє його копії на розгляд до відповідних санітарних, екологічних та інших органів для затвердження висновків щодо можливості виділення відповідної ділянки.

Розгляд відповідною радою або державною адміністрацією НЕ ПОВИНЕН ПЕРЕВИЩУВАТИ один місяць, які протягом нього дають дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надають мотивовану відмову в його наданні.

Якщо протягом місяця дозвіл або вмотивована відмова не була отримана, то ВВАЖАЄТЬСЯ, ЩО ТАКА ЗГОДА У ВАС Є! А тому за законом можете переходити до наступного етапу (замовляти розробку проекту відведення земельної ділянки), попередньо сповістивши про це раду/адміністрацію письмово.

УВАГА! Відмова буде вважатися законною ЛИШЕ у випадку невідповідністі місця розташування об’єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку, а також відсутність подібних земель у відповідній власності.

Важливо наголосити, що жодний закон не зобов’язує відповідний орган надати земельну ділянку там, де хоче громадянин, крім того, проблемою отримання таких ділянок є також їх «відсутність» у великих містах для пересічних людей. В подібних випадках  уповноважені особи і органи влади посилаються, на відсутність вільних земель, а коли вони з’являються, то їх передадають пільговикам, захист прав яких є пріоритетним для законодавця.

Буде цікаво:  «Как и куда пожаловаться на магазин и продавцов-хамов?»

ІІ. Розробка проекту відведення земельної ділянки

Розробка проекту відведення земельної ділянки виконується за замовленням громадян особами, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт, у строки, що обумовлені угодою сторін. Тобто потрібно укласти договір з певною юридичною чи фізичною особою, які мають право здійснювати діяльність щодо розроблення проекту відведення земельної ділянки.

Як правило, на території міської/сільської ради таких організацій декілька. Можна їх знайти також, попитавши у Держгеокадастрі або в мережі Інтернет.

У землевпорядній організації виконавцем робіт може бути лише особа, яка має сертифікат інженера-землевпорядника, який можна перевірити на сайті Держгеокадастру! Така особа на основі договору визначає межі земельної ділянки із зазначенням координат, складає земельний план, розробляє проект землеустрою. Такі роботи не повинні перевищувати строк в 6 місяців.

Вимагайте також проект землеустрою у організації в паперовій формі, адже в подальшому він буде служити доказом правомірності розмежування землі.

приватизація земельних ділянок, приватизація в україні, приватизація землі, як отримати земельну ділянку

“Статистика виділення безкоштовних земель станом на 2016 рік”

ІІІ. Отримання свідоцтва на право власності на земельну ділянку

Наступним кроком буде звернення до державного реєстратора териториального відділення Держгеокадастру із заявою про державну реєстрацію вашої ділянки, якщо договором із землевпорядною організацією не передбачено, що вони це роблять самі.

До заяви додаємо паспорт, копію довідки платника податків, розроблений проект землеустрою (електронний і паперовий варіант), експертний висновок (якщо потребувалась експертиза), а також довідка про оплату послуг з державної реєстрації (наразі становить 56 грн., згідно з Постановою КМУ №835).

Протягом 14 днів реєстратор Держгеокадастру розглядає вашу заяву, реєструє ділянку в Державному земельному кадастрі і видає витяг з кадастру із зазначенням там кадастровго номера земельної ділянки.

Потім подаєм до органу місцевої влади або державної виконавчої влади, які уповноважені розпоряджатися держ/комунальними землями клопотання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення землі до якого додаємо:

 • Екземпляр проекту землеустрою;
 • Витяг з Держгеокадастру.

Далі відповідний орган приймає рішення про затвердження проекту і звертається до відділення Міністерства юстиції України з метою реєстрації права власності держави або громади на таку земельну ділянку.

Потім відповідний орган (рада/адміністрація) приймає рішення про передачу такої землі у вашу власність, в якому ОБОВ’ЯЗКОВО зазначає площу, місце розташування, кадастровий номер, що зазначається у витязі із Держгеокадастру.

Наступним кроком буде подання заяви або:

 • У відділення Укрдержреєстру про державну реєстрацію вашого права власності на земельну ділянку;
 • До державного реєстратора Держгеокадастру.

До заяви додаються:

 • Заява про державну реєстрацію
 • Копія документа, що посвідчує особу заявника;
 • Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків;
 • Документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав;
 • Документ про сплату державного мита;
 • Завірена копія рішення про безоплатну передачу земельної ділянки,
 • Виписка з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Протягом 14 днів реєстратор розглядає вашу заяву і потім видає вам Свідоцтво про право власності на земельну ділянку (раніше-державний акт на право власності на земельну ділянку). Лише з цього моменту ви стаєте повноцінним власником земельної ділянки.

Безоплатна земельна ділянка для кожного громадянина УкраїниЗдавалось би, що із таким чітким прописанням норм щодо питанням про БЕЗКОШТОВНУ приватизацію земельних ділянок (отримання) не повинно виникнути проблем щодо реалізації таких основоположних для громадян прав, але на практиці виникають багато суперечок і протистоянь між звичайними громадянами та службовими особами органів влади, які  дозволяють собі зловживати власними повноваженнями та вчиняти неправомірні дії.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Тому проблема, в багатьох випадаках, саме в реалізації вже закріплених норм.

А тому у разі певних суперечок, спорів чи непорозумінь з органами державної влади чи місцевого самоврядування наші юристи із задоволенням проконсультують і допоможуть вирішити ваші проблеми і питання. Чекаємо на ваші дзвінки і запитання!

P.S. З 07.06.17 року Постановою КМУ “Про деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними”, не дивлячись на суперечність КУ, Земельного кодексу України, призупинена приватизація державних земель с/г призначення. Це не позбавляє громадян права на приватизацію земель комунальної власності (в межах сел, селищ, міст)!

Прекрасний приклад на відео того, як багато людей вже реалізовало право на безоплатне отримання землі:

Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 122 4,80 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Натисніть і підпишіться на «НОВИНИ» або канал «TELEGRAM» та отримуйте юридичні лайфхаки!

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

124 комментария

по хронологии
по рейтингу сначала новые по хронологии
1
Александр

Декілька років безуспішно хочу отримати 2 га землі для ведення ОСГ. За порушення законодавства треба звільнити не менше 5 чоловік з райдержадміністрації і Держземагенства у районі, Але мафія тримається. Невже не зможемо зламати їх цієї весни 2014 року? Зараз роблю чергову спробу. Якщо не вдасться, то звернусь до Президента України, нехай допоможе, а якщо - ні, то подам на державу у європейські суди. Пошвидше б стати членами Євросоюзу, щоб судити наших чиновників і владу по європейським законам.

Юрій Усманов
2
Юрій Усманов

Всі сподіваємось на позитивні зміни в державі цього року!

Дякуємо, що зайшли на наш сайт. Якщо потрібна будь-яка правова консультація- звертайтеся, спробуємо Вам допомогти.

3
Толік

Добрий день. Скажіть будь-ласка чи можна отримати земельну ділянку в 2га під сад, чи це взагалі реально? Дякую

4
Сергій

Звертався з заявою в міську раду 10 разів на протязі 8 років,щоб приватизувати земельну ділянку площею 0,10 га. під будівнитво житл. буд.,якою ще мої предки до війни користувались, а сьогодні користуюсь я.. ніяких відповідей не було, а потів відповіли що нема затрерджено ген. плану., а нещодавно дізнався що земельна ділянка передана у власність незнайомій мені людині рішенням міської ради( ще в 2009р), а в мене вилучена на підставі акту про використання земельної ділянки(2010р), в якому підроблений мій підпис, в якому написано що відмовляюсь від користування земельною ділянкою...! вважаю що це бєзпрєдєл!Я цього року сададив на цій земельній діл.молодий сад. Порадьте будь-ласка ,що робити! чи змиритись?!

Юрій Усманов
5
Юрій Усманов

Шановний Сергію, ні в якому разі не миритися і не здаватися! Країна на шляху кращих змін і такі зміни повинні починатися з самих чиновників та людей!

Якщо орієнтуватись на інформацію у вашому питанні, якої, на жаль, не так багато, то можна використати декілька варіантів для вирішення проблеми.

Перший, в якому без практичної правової допомоги юриста не обійтися:

Подати позов до окружного адміністративного суду (адже спори, однією із сторін яких є міська рада розглядає саме він), який, як правило, знаходиться в адміністративному центрі області, про визнання недійсним рішення міської ради щодо передачі/продажу/приватизації земельної ділянки, яка вам законно належить на праві користування.

Другий:

Звернутися у відділення міліції, а краще в прокуратуру (однією з функцій якої є нагляд за додержанням законодавства органами місцевого самоврядування, в тому числі і в земельній сфері, а також можливість, як і у міліції, відкривати кримінальне провадження (справу) за кожним фактом кримінального правопорушення) із заявою про:

1) Підроблення вашого підпису в документі про відмову від права користування земельною ділянкою (є припущення про наявність складу злочину, передбаченого статтею 358 КК «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів»);

Крім того, тут також виникає інше питання щодо того, чи знали службові особи міської ради про таке підроблення? Відповідь на нього вирішить питання також щодо відповідальності цих осіб.

2) Порушення порядку приватизації земельної ділянки органами місцевого самоврядування (в нашому випадку міською радою), яка незаконно відмовивши вам у наданні землі, надала її іншій людині.

Краще почати з другого варіанту, адже він простіший, в будь-якому випадку продовжувати боротись за власні законні права!

6
Надя

чи має право орган місцевого самоврядування рішенням сесії відмовити у підписі акту узгодження та встановлення межових знаків на місцевості та на яких підставах, якщо суміжний землекористувач відмовляється підписувати документацію власникові

Юрій Усманов
7
Юрій Усманов

Доброго дня, Надія!
Орган місцевого самоврядування мав право відмовити Вам в узгодженні межових знаків.
Будь ласка, прочтіть про роз'яснення подібної ситуації ТУТ, а також ознайомтеся з рішенням суду в дещо аналогічній судовій справі http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/29123203" target="_blank" rel="nofollow">ТУТ.

Хотялося б зазначити, що якщо розгляд земельного спору відповідним органом місцевого самоврядування не приніс позитивного результату, то Ви маєте повне право звернутися до суду за захистом свого порушеного, невизнаного чи оспорюваного права на землю, користуючись готовими матеріалами для вашого позову в рішенні суду за останнім посиланням.

Дякуємо за звернення!

8
Константин

Здравствуйте. Жители частного сектора между которыми находится участок земли принадлежащий городу, решили построить там детскую и спортивную площадку. Мер города сказал, что детские и спортивные площадки должны за кем-то числиться и предложил отнести их на баланс городской государственной хоз расчетной коммунальной службе ( коммунхоз) Городская земельная комиссия и сессия дали добро и разрешение на отвод этого участка в постоянное пользование комунхозу для сооружения детской и спортивной площадки. Все разрешительные документы были нами выполнены и мы ( комунхоз) даже получил кадастровый номер на отвод земли. Осталось утвердить все это на земельной комиссии и сессии. За время, пока делались документы, поменялся мэр и местная власть и нам сказали, что если сделать отвод земли местному комунхозу, то придется платить этому комунхозу налог на землю каждый год, даже если там будет детская и спортивная площадка общего пользования. В чем комунхоз и никто не заинтересован. Подскажите пожалуйста, действительно ли нужно платить налог за детскую площадку и спортивную. Если,да то как можно сделать детскую площадку , рядом есть многоквартирные дома без детской площадки, дети гуляют на проезжей части. Большое спасибо, жду ответ.

Юрій Усманов
9
Юрій Усманов

Добрый день, Константин!
Так понимаю, что земля между участками в частном секторе была бесхозная, затем была отведена под детскую площадку.
Соответственно вы можете беспрепятственно строить детскую площадку своими силами, подобная практика существует (случай не единичный). То есть Вы должны платить деньги только за построение такой площадки.

Если на сессии решат поставить площадку на баланс города\жкх, то местные органы соответственно обязуются проводить обслуживание, ремонт, уборку соответствующей территории. Если же нет, все на себя берут жильцы, и никому ничего вы не должны платить, но и помощи от коммунальщиков вы не получите. Проблем со статусом земли не должно возникнуть. Думаю строительство площадки будет поощряться хотя бы невмешательством в бюрократическую возню.

То есть налоги ни вы, ни комунхоз (так как земля принадлежит местной общине) не платит.

10
Юрій

Доброго здоров'я! Недалеко від мого села знаходиться занедбаний ставок площею кілька гектарів.як краще оформити документи на нього?(є підтримка місцевої сільської ради)в планах ризведення риби, риболовля,зелений туризм...буду вдячний за пораду....

Юрій Усманов
11
Юрій Усманов

Доброго дня, Юрію!
Ставок та інші водні об’єкти приватизувати\купити не можна. Їх можна тільки взяти в оренду. Про це йдеться у статті 59 Земельного кодексу України. Вона передбачає, що органи місцевої виконавчої влади або місцевого самоврядування можуть здати в оренду ділянки прибережних захисних смуг, смуг відведення і берегових смуг водних шляхів, а також озера, водосховища, болота та острови – для сінокосіння, рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей. Якщо ж ідеться про ставки в басейнах річок загальнодержавного значення, то їх можуть надавати водокористувачам лише для риборозведення, виробництва сільськогосподарської і промислової продукції, у лікувальних та оздоровчих цілях.

Передача в оренду земельних ділянок та водних об’єктів, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів (аукціону). Тож попередньо треба ознайомитися з відповідною публікацією в офіційних друкованих засобах масової інформації з приводу самого аукціону та переліку лотів (ділянок, ставків), що виставляються на аукціон. Спроби обійти цю процедуру, коли вона є обов’язковою, може закінчитися вилученням незаконно орендованого водного об’єкта в судовому порядку.

Строк оренди такого ставка не може перевищувати 50 років.

Дякуємо за звернення.

12
Ярослав

Чи можна вирощувати ягідні культури на ділянці для ведення ОСГ, з яких земель виділяється така ділянка, та як правильно звернутись до місцевих органів для виділення такої ділянки?

дякую.

Юрій Усманов
13
Юрій Усманов

Доброго дня, Ярославе!
Звісно, що можете вирощувати і ягідні культури!
Щоб дізнатися, як отримати земельну ділянку для ведення ОСГ, будь ласка, прочитайте https://www.pravoconsult.com.ua/bezoplatna-zemel-na-dilyanka-dlya-kozhnogo-gromadyanina-ukrayini/" target="_blank" rel="nofollow">ЦЮ статтю!
Дякуємо за звернення!

14
Антон

Здравствуйте, скажите пожалуйста я как участник АТО могу получить землю в любой из областей или только там где прописан. Так как хотел бы получить в винницкой областе и был там прописан но в связи с службой прописался в львовской областе.

Юрій Усманов
15
Юрій Усманов

Доброго дня, Антон!
Ви можете отримати безоплатно земельну ділянку в будь-якій області на всій території України.
Дякуємо за звернення!

16
Вячеслав

Добрый день. Я собираюсь приватизировать участок 0,1 га в черте города под строительство. Что подразумевает термин "Безоплатная приватизация"? на сколько я понимаю я не оплачиваю рыночную стоимость земли, но оплачиваю услуги по приватизиции? сколько примерно это стоит. Мне сказали что выделить 1 часток стоит 20 тыс грн, это сказали в землеустрое. Я так понимаю, что я подам документы, и потом через время получу свидетельство? и избавляю себя от бегатни по инстанциям? Разъясните пожалуйста, если знаете и понимаете о чем я. Заранее спасибо.

Юрій Усманов
17
Юрій Усманов

Доброго дня, Вячеславе!
Так, Ви праві, Ви не купуєте землю, а безкоштовно її отримуєте в межах, передбачених Земельних Кодексом (зазначені в статті вище).
У січні 2005 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про захист конституційних прав громадян на землю» (далі – Закон), який обмежив вартість виготовлення державних актів на право власності на землю в процесі безоплатної приватизації сумою, яка є доступною для більшості українців, - 153 гривні. Але за нашими даними, громадяни реально сплачують сьогодні від 270 до 800 гривень. Пояснюється це тим, що сукупність робіт, яку доводиться виконати землевпоряднику, аби виготовити державний акт, є досить значною і має собівартість, яка перевищує 153 гривні. Тому приблизно приватизація земельної ділянки вам обійдеться до 1000 гривень.
Сума в 20 тис. грн. не обумовлена в жодному нормативному акті, це вже "самодіяльність" чиновників.
Що Ви маєте на увазі "побігати по інстанціям"? Щоб отримати безкоштовно земельну ділянку, необхідно буде потратити на це значний час, без цього ніяк.
Дякуємо за звернення.

18
ksenia.tronchuk

Здраствуйте, я хотела бы узнать у вас сколько времени должно занимать решение по приватизвцыи земли.. потому что мой муж подал заяву и сказали что передали ее из раёна в область. прошло уже 3-4 месяца и нет никаких известий. а из областного землеустройства трубку не берут уже две недели.. что делать и какие строки разсмотра заявы?

Юрій Усманов
19
Юрій Усманов

Доброго дня, Ксенію!
У статті Ви могли прочитати, що відповідь відповідна місцева рада чи обласна рада повинна надати протягом 1 місяця.
3 абз. 7 частина ст. 118 Земельного кодексу України говорить, що у разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
І далі по інструкціі у статті вище.
Дякуємо за звернення.

20
Евгений

Возле дома моего деда в селе было около двух гектаров земли, которая из-за небольшого размера и неудобного заезда никем не использовалась с советских времен. Три года назад местный фермер по договоренности с председателем сельсовета распахал этот участок и начал выращивать зерновые. По моей информации никаких документов на этот участок у него нет - только устная договоренность.

Могу ли я претендовать на приватизацию этого участка под ОСГ или фермер имеет преимущество в виду использования им этой земли ( без законных на то оснований на мой взгляд)?

Юрій Усманов
21
Юрій Усманов

Добрый день, Евгений!
Если, действительно, фермер использует эти 2 га только на основании устной договоренности с мэром, то Вы имеете полное право претендовать на данный участок, однако не факт, что вам выделят именно его.

Есть другая процедура, но в данной ситуации, как понимаю, она больше для фермера подходит:
Стаття 344 ЦК: Набувальна давність
1. Особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п'яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. Набуття права власності на земельну ділянку за набувальною давністю регулюється законом. Право власності на нерухоме майно, що підлягає державній реєстрації, виникає за набувальною давністю з моменту державної реєстрації.
4. Право власності за набувальною давністю на нерухоме майно, транспортні засоби, цінні папери набувається за рішенням суду.

Спасибо за обращение!

22
читачка

Доброго дня. Я живу в обласному центрі. Недалеко від нашого будинку починаються міські дачі, більша половина з них закинуті, занедбані 0 не обробляються по 10 років, а то і більше. Ми пробували вияснити по кількох адресах власників, виявилось що люди давно виїхали з міста (в село, інше місто чи за кордон), теперішнє їх місцезнаходження невідоме. Чи можна претендувати (подавати клопотання) на такі ділянки? І які мої дії повинні бути у цьому випадку? дякую

Юрій Усманов
23
Юрій Усманов

Доброго дня, шановна читачко! Ви маєте право подати заяву до міської ради чи до місцевої державної адміністрації для безкоштовного отримання земельної ділянки в тому місці, де ви бажаєте, але не факт, що саме в цьому місці ви її отримаєте.
Можна отримати право власності на таку землю по іншій процедурі:

Стаття 344 ЦК: Набувальна давність
1. Особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном – протягом п’яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. Набуття права власності на земельну ділянку за набувальною давністю регулюється законом. Право власності на нерухоме майно, що підлягає державній реєстрації, виникає за набувальною давністю з моменту державної реєстрації.
4. Право власності за набувальною давністю на нерухоме майно, транспортні засоби, цінні папери набувається за рішенням суду.
Дякуємо за звернення.

24
Андрій

Чи можливо отримати земельну ділянку безоплатно в будь-якій області на всій території України студенту(З тимчасовою припискою. По приписці.)? Дякую!

Юрій Усманов
25
Юрій Усманов

Доброго дня, Андрію!
Звісно, що можна! Таку земельну ділянку можна отримати будь-якому громадянинові України!
Дякуємо!

26
Олена

Доброго дня! Подала заяву до сільської ради на отримання земельної ділянки на 2 га для ведення ОСГ на себе і доньку,якій 16 років. Доньку зняли з черги,бо вона неповнолітня. Це справедливо?

Юрій Усманов
27
Юрій Усманов

Доброго дня, Олено!
Цивільним кодексом визначено, що особи віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років, мають обмежену цивільну дієздатність, а тому відповідно до статті 32 Цивільного кодексу України неповнолітні особи вчиняють правочини за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників.

Законодавчо визначено, що на вчинення неповнолітньою особою правочину щодо нерухомого майна повинна бути письмова нотаріально посвідчена згода батьків (усиновлювачі) або піклувальників та органу опіки та піклування відповідно до закону. Таким чином, неповноліття особа має право на набуття у власність земельної ділянки та видачу правовстановлюючих документів на неї, проте вчинення всіх необхідних дій остання може здійснювати виключно за наявності нотаріально посвідченої згоди батьків (усиновлювачів) або піклувальника та отримання дозволу органу опіки та піклування.

Вихід: скарга на дії того органу, який приймав рішення щодо зняття доньки з черги.
Дякуємо за звернення!

28
тетяна

Чи можна приватизувати зем.ділянку під ОСГ,яка знаходиться у власності с/ради як сільський сад?

Юрій Усманов
29
Юрій Усманов

Доброго дня, Тетяно! Звісно, що можна! Для цього потрібно отримати дозвіл такої ради!
Дякуємо!

30
Олена

Доброго дня! Мій брат - учасник АТО. Поки він знаходиться на службі, питанням землі займаюсь я, його сестра.

Я подала заяву в районну адміністрацію. Там сказали, що видають лише під садівництво.

Написала заяву на землю під забудову в селищну раду. Там сказали, що в резерві землі нема, тому нічого не буде.

Де потрібно писати заяву на приватизацію землі під ведення особистого селянського господарства та землі для індивідуального дачного будівництва?

І ще я в єдиному джерелі знайшла щодо видачі землі під ведення селянського господарства таке "Если лицо желает получить земельный участок для ведения фермерского хозяйства - кроме упомянутых выше документов необходимо также представить документы, подтверждающие опыт работы в сельском хозяйстве или наличие образования, полученного в аграрном учебном заведении." Так і є?

Дякую.

Юрій Усманов
31
Юрій Усманов

Доброго дня, Олено!
Уточніть, будь ласка, ви збираєтесь отримати землю для особистого селянського господарства чи для фермерського господарства?
Документи, які підтверджують досвід роботи в сільському господарстві чи наявність освіти, особі потрібно буде подавати лише у випадку, якщо вона бажає отримати земельну ділянку державної чи комунальної власності з метою ведення фермерського господарства.
Крім того, якщо ж засновник фермерського господарства вестиме господарську діяльність на власній землі чи земельній ділянці, орендованій у приватних суб’єктів, він може створювати фермерське господарство без будь-якого додаткового підтвердження перед державою свого досвіду роботи чи освіти.

Особа, яка виявила бажання створити фермерське господарство на землях, отриманих у власність чи користування зі складу земель державної чи комунальної власності, повинна мати досвід роботи у сільському господарстві або освіту, здобуту в аграрному навчальному закладі. Перелік документів, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві, має бути затверджений Кабінетом Міністрів України. Наразі такий перелік відсутній. До 2011 р. особа, яка бажає заснувати фермерське господарство, повинна була проходити професійний відбір у спеціальній професійній комісії з питань створення фермерських господарств. У 2011 р. така законодавча вимога була скасована.
Дякуємо за звернення.

32
Володимир

Юрію, у 344 ст. ЦКУ йдеться про набуття права власності на нерухоме майно за набувальною давністю якщо володіти ним 10 років. А ст.119 Земельного кодексу України каже, що громадяни, які добросовісно, відкрито і безперервно користуються земельною ділянкою протягом 15 років,можуть звернутись до органів державної влади... з клопотанням про передачу її у власність. Тобто я розумію, що десять років достатньо для того щоб звернутись до суду і 100% отримати ділянку у власність але десяти років не достатньо для того щоб звернутись до органів державної влади... з клопотанням... і не разом з тим не мати гарантії про те, що ту ділянку наші обранці чи чиновники нададуть у власність? І найкращий варіант це на підставі ЦК звертатись до суду а органи державної влади не турбувати?

Юрій Усманов
33
Юрій Усманов

Доброго дня, Володимире!
ЦКУ був прийнятий у 2003 році, ЗКУ у 2001, застосовуємо положення ЦКУ, тому що прийнятий пізніше. Тому 10 років достатньо. Звернення до суду - найбільш правильний крок.
дякуємо.

34
Валентина

Доброго дня.Я мешканка сільської місцевості ,хочу приватизувати земельну ділянку для ведення сг.,ділянка знаходиться за межами населеного пункту,мені в земельному відділі відмовляють мотивуючи тим що земля 9 грудня 2013 року була прийнята ,чи введена в єдиний реєстр і так як замля знаходиться за межами нас.пункту то приватизувати не можна ,а тільки взяти в оренду .

Юрій Усманов
35
Юрій Усманов

Доброго дня!
Якщо за межами Н/П, то потрібно звертатися не в місцеву раду, а у Державну місцеву адміністрацію вашої області.
Дякую.

36
Наталья

Добрый вечер. Мой брат является участником АТО, имеет ли он право на получение земельных участклв в пределах города (10 соток) и в районе (2 гектара)? Заранее спасибо за ответ

Юрій Усманов
37
Юрій Усманов

Добрый вечер, Наталья!
Да, ваш брат имеет право на получение земельных участка в в пределах города (10 соток) и в районе (2 гектара).

38
Марина

Будьте добры подскажите Земля под Осг или пай взята в аренду у настоящего владельца.Можно Лина ней выращивать саженцы розидругих декоративных растений. Спасибо

Юрій Усманов
39
Юрій Усманов

Добрый день, Марина!
Да, Вы можете высаживать там и розы тоже.
Спасибо.

40
алексей

а чи можно приватизувати ставок?

41
Михаил

Добрий день.

Підскажіть будь-ласка, я учасник АТО і приписаний в Одеській області, чи можу я взяти земельний участок 0.10 га в м.Миколаїві?

В Миколаїві проходжу військову службу за контрактом

Дякую

42
Людмила

Добрий день.У моїх батьків в огороді знаходиться ставок,який незаконним чином оформлений як такий,що знаходиться поза межами села.як можно приватизувати данну земельну ділянку,та чи можливо приватизувати частину ставка,де викопана копанка для поливу огорода?

43
сергей

Здравствуйте,я участник боевых действий но не участник АТО имею ли я право на получение бесплатного земельного участка Спасибо

44
Таня

Доброго дня!Скажіть що робити?Написала заяву на отрим.зем ділянки для будівництва будинку,пройшов рік а наш сільський голова і досі годує завтраками,я навіть незнаю що робити,каже дам дам і так рік,що просто прийти і сказати щоб на заяві написав причину відмови чи що?

45
Анастасія

Скільки в цілому буде коштувати оформити земельну ділянку в розмірі 2 га за межами села? Дякую

46
Наталія

Доброго дня! підскажіть будь-ласка чи можу я отримати у приватну власніть земельну ділянку з майже заваленою будівлею, що знаходиться на території сільської ради. Після смерті попередніх господарів більше 5 років ніхто ділянку не займає, не відомо чи є в неї власники і чи вступав хочь хтось у права на спадщину.

47
Дмитро

Добрий день я житель міста Львів,брав участь в АТО,хотів отримати ділянку під власне будівництво,написав заяву в Міську Раду м.Львова на отримання,приблизно через місяць мені прийшов лист з відмовою по причині що немає ділянок.Що мені робити далі і куди звертатись ???

48
Маріна

Скільки буде коштувати оформити і приватизувати земельну ділянку для ведення ОСГ (2га) за межами села.

49
Тарас

Добрий день.Я отримав земельну ділянку в селі, площею 8 соток, чи маю я право приватизувати її безкоштовно для продажу. Дякую

50
оксана

доброго дня. підкажіть будь ласка скільки коштує приватизація земельної ділянки під будівництво (калуський район с. боднарів)

51
ірина

Доброго дня. Скажіть,будь ласка, як отримати 2 га землі поза межами села. Зверталася у с.р., але отримала відмову, за відсутності землі.Як дізнатися чи є вільні землі насправді і в якому місці. І ще одне питання чи має право на отримання 2 га зелмі кожен повнолітній член сім'ї

52
Лена

Здравствуйте, скажите, пожалуйста, можно ли приватизировать земельный участок для "особистого селянського господарсва" и держать там небольшую пасеку?

Юрій Усманов
53
Юрій Усманов

Добрый день, Елена!
Да, конечно, вы можете это сделать!
Спасибо за обращение!

54
Masutin

Как узнать, какие участки уже имеют собственников, а для каких можно подать заявление о выделении для определённого назначения?

Юрій Усманов
55
Юрій Усманов

Добрый день! Вы можете обратиться в реестр собственников земли и посмотреть всю интересующую вас информацию https://kap.minjust.gov.ua/services?product_id=1&is_registry=1&keywords=&usertype=all" target="_blank" rel="nofollow">ЗДЕСЬ. Для этого необходимо там авторизоваться по эл.подписи или через систему BankID (идентификация через банковскую карточку).
Спасибо за обращение!

56
Наталя

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, чи можу я приватизувати земельну ділянку для ведення сг робіт, якщо ця ділянка мені не належить, але вже протягом 4 років я нею користуюсь. Ділянка була занедбана і ніхто її не обробляв, а оскільки вона межує з моєю ділянкою то я почала її обробляти. Зараз коли земля приведена до порядку з"явилися спадкоємці людини котрій належала вказана земля і вимагають передати їм землю. Ця земельна ділянка не є приватизованою. Тож чи є в мене право звернутися до сільської ради з заявою про приватизацію вищевказаної ділянки?

Юрій Усманов
57
Юрій Усманов

Доброго дня, Наталлє!
Інформації замало в тій ситуації, що була вами описана. Потрібно з'ясувати, чи вступили у спадщину дані спадкоємці, чи отримали вони державний акт про право власності на землю. Якщо ні, то сміливо можна подавати заяву на приватизацію вами зазначеної землі, адже, якщо т.з. "спадкоємці" юридично не є спадкоємцями, то земля їм не належить.
Дякуємо за звернення!

58
Олександр

Доброго дня.

Підскажіть мені,що робити,і як правильно вчинити?

Написав я заяву на ОСГ, сільська рада проводила сесію, і мою заяву перенесли на іншу сесію. Сільський голова пояснив таку причину, що вони пройдуться по моїх сусідах(земельну ділянку хочу взяти на окраїні села, бо живу в самому кінці села), зроблять опитування, чи вони не проти, і вони бояться, що я там вирию ставок, і там може пасуться кури, гуси і тд. Одним словом нагородили всякої нісенітниці. Підскажіть на якій підставі мені можуть відмовити,земля є в наявності сільради. Не думаю що якщо сусід скаже нехочу, щоб йому дали землю, чи там 10 гусей пасеться, є причиною відмови, і де можна оскаржити рішення сільських ДЕПУТАТІВ?

Юрій Усманов
59
Юрій Усманов

Доброго дня, Олександре! Відмовити Вам протягом місяця з дня подачі заяви можуть з двох причин (читайте вище): 1) немає вільних земель у власності відповідної ради/адміністрації; 2) подані не всі документи.
Дякуємо за звернення!

60
Дмитрий

Добрый день,скажите пожалуйста:после приватизации земельного участка возможна ли его продажа в кротчайшие сроки?спасибо заранее!

Юрій Усманов
61
Юрій Усманов

Добрый день, Дмитрий! Такая продажа не запрещена законом!
Спасибо за обращение!

62
Роман

Доброго дня.

Мої батьки емігрували за кордон багато років тому але я маю українське громадянство . Я хотів би повернутись.

1) Я маю право на безплатне приватизування землі?

2) Якщо так то я маю бути десь приписанй тощо?

3) Якщо так то землю видають на потребу для теперішнього використання чи я можу приватизувати зарас але вїхати і користуватись через деякий час.

Дякую.

Роман

Юрій Усманов
63
Юрій Усманов

Доброго дня, Романе!
Незалежно від місця вашої реєстрації кожний громадянин має право на безоплатну приватизацію землі в межах, встановлених законодавством. Тобто законодавство не прив'язує вас до якогось конкретного регіону чи місця, де ви можете отримати земельну ділянку. Земля переходить у ваше право власності, а тому після набуття такого права ви маєте право в'їхати і користуватись такою землею через деякий час.
Дякуємо за звернення!

64
Інна

Добрий день! В мене є земельна ділянка ОСГ. Вже близько року обіцяють змінити її призначення під забудову. Але все ніяк. Чи можливо починати будівництво житлового будинку на цій землі? Якщо ні - то яка відповідальність може бути? Дякую

Юрій Усманов
65
Юрій Усманов

Доброго дня, Інно! Що Ви робили, щоб змінити призначення землі? Маю на увазі заяви, інші дії.
Звідки у вас інформація, що на земельній ділянці не можна будувати жилий будинок? Вона не відповідає дійсності.
Чому? Адже ст. 6 ЗУ "Про особисте селянське господарство" каже, що жилі будинки, господарські будівлі та споруди, сільськогосподарська техніка тощо можуть використовуватись в ОСГ.
Ви маєте повне право будувати жилий будинок на землі для ОСГ, не змінюючи її цільове призначення!
Дякуємо за звернення!

66
Інна

Дуже дякую, що ви мені відповіли!Ходила до голови сільської ради ще восени. Він сказав, що земля призначена для ОСГ. Там окрім моєї ділянки є ще багато сусідніх. Всім він сказав, що наразі виконуються роботи зі зміни цільового призначення. І після цього на сільській сессіі буде розглядатися, кому дадуть дозвіл на будівництво. Тільки тоді він дасть пакет документів, і буде можливість іти до архітектора і т.ін. Кожен місяць прихожу спитати, чи ще не перевели. Поки що ні. Перевод виконую сільська рада, бо там дуже багато ділянок. Але дякую, прийду попитаю ще раз, чи можна будувати без зміни :)

67
Ольга

Скажиіть, будь ласка, де можна отримати інформацію про те,чи є вільні земелі(які можна приватизувати) у власності відповідної сільськоїради.І кому належать землі які не успадкували спадкоємці і які не визнані судом як відумерла спадщина?Дякую.

Юрій Усманов
68
Юрій Усманов

Доброго дня, Ольже!
Інформацію про вільні землі можна дізнатись, подавши запит у відповідне управління Державного земельного кадастру (Головне управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в області).
Щодо землі, то так, дійсно, право спадкоємців на них втрачено після спливу 6-місячного строку з моменту відкриття спадщини (смерті власника), якщо вони не заявлять позов до суду щодо продовження строку прийняття спадщини. Після року з моменту відкриття спадщини за ст. 1270 ЦК судом може бути присуджена ця земля місцевій владі.
Для більш детальних відповідей на ваші питання Ви можете отримати безкоштовну консультацію, подзвонивши за нашим телефоном, який вказаний в шапці сайту.
Дякуємо за звернення!

69
Надія

Доброго дня. Я маю приватизовану земельну ділянку, цільове призначення -с/г . На даній ділянці є ставок ,чи потрібно мені його приватизовувати або вчиняти інші дії?

Юрій Усманов
70
Юрій Усманов

Доброго дня, Надіє! ставки в Україні не приватизуються законно. Ви можете або користуватися ним безвідплатно, якщо цьому не суперечить місцева влада, або заключити договір оренди на користування таким ставком.
Дякуємо!

71
Людмила

Добрий день!

Підкажіть, будь ласка. Моїм батькам, зараз пенсіонерам була надана земельна ділянка для ведення осг до 2 га, яка знаходиться за межами села. На жаль документи на приватизацію вчасно не зробили. Тому земельну ділянку вилучили, без попередження і навіть без письмової згоди на вилучення і віддали учасникам АТО. Чи є ці дії правомірними?

Юрій Усманов
72
Юрій Усманов

Доброго дня, Людмило!
Земля надається остаточно і безповоротно з моменту державної реєсстрації і закріплення права власності за такою землею. Якщо вам землю в тимчасове користування і ви користувались ділянкою лише на умовах усних домовленостей, то це каже про те, що право власності на землю ви не набули. Тому розпорядження землею на власний розсуд здійснюється правомірно з боку державної місцевої адміністрації (Державного земельного кадастру).
Дякую за звернення!

73
Олександр

Здоровенькы були.

Підскажіть, в який термін місцеві депутати повинні розглянути заяву на виділення ділянки під ОСГ, а то вже другий місяць заява лежить, а сесію в третє перенисли. І які наслідки можуть бути якщо терміни зпливли?

Юрій Усманов
74
Юрій Усманов

Доброго дня, Олександре! Як ми писали вище, строк розгляду заяви не повинен перевищувати одного місяця. Відповідальність? Законодавством не встановлена відповідальність ради. Радили би вам написати скаргу на ім'я голови місцевої ради. До відповідальності не притягнуть, але це може спонукати до скорішого розгляду вашої заяви.
Дякуємо за звернення!

75
Вячеслав

Здравствуйте, подскажите как новые поправки к приватизации земли затрагивают получение земельных участков по закону?

Юрій Усманов
76
Юрій Усманов

Доброго дня, Вячеславе! Про які саме зміни йде мова?
Будь ласка, посилання на такі зміни, де ви могли їх побачити і які саме.
Дякуємо!

77
Ігор

Доброго дня. Скажіть будьласка, чи можливо отримати Ділянку для ведення фермерського господарства (в розмірі земельної частки (паю) з метою здачі її в користування фермерському господарству, та отримання в подальшому частки урожаю чи грошового еквіваленту в залежності від договору з цим господарством. Дякую.

Юрій Усманов
78
Юрій Усманов

Доброго дня, Ігоре! Так, можна. Після набуття права власності на земельну ділянку, ви маєте право розпоряджатися нею, як забажаєте. Дякуємо!

79
Sasha

Доброго дня.

Сільська рада встановила розцінки на земельні ділянки під забудову. Якщо сплачуєш на рахунок сіль ради 3500 грн, то ділянку отримаєш, а н,і то ні). Чи має право сільрада на такі дії?

Юрій Усманов
80
Юрій Усманов

Доброго дня, Олександре! Ні, сільрада не має на це права. Потрібно дізнаватись, де знаходиться земля і писати заяву на її отримання.
Дякуємо!

81
Валерій

Доброго дня. Звернувся з заявою до селищної ради яка надала мені дозвіл на розробку технічної документації але під час процесу розробки з'ясувалося, що ця земельна ділянка вже є у приватній власності. Скажіть будь-ласка мої наступні дії (маю я право вимагати взамін іншу земельну дідянку?)?

Юрій Усманов
82
Юрій Усманов

Доброго дня, Валерію! так, ви маєте право вимагати зміни земельної ділянки.
Дякуємо!

83
Мар'яна

Мій чоловік учасник АТО, ми написали заяву для надання земельної ділянки за місцем проживання.Уже получили Рішення для надання землі під будівництво,але нам сільська рада недає говорить що потрібно мати документ право власності і тоді нам дадуть землю під будівництво.Підкажіть чи потрібно мати право власності якщо вже є Рішення для надання землі?Дякую.

Юрій Усманов
84
Юрій Усманов

Доброго дня, Мар'яно! Ви читали про процедуру отримання землі вище?
У вас є рішення ради. Нступним кроком є розробка і складання землевпорядної документації і далі крок за кроком.
Дякуємо.

85
Олександр

доброго дня , хто повинен надати дозвiл на приватизацiю земельноi дiлянки , яка знаходиться у садiвничому товариствi зареєстрованому державним актом на право колективної власності на землю , якщо обласний відділ держгеокадастру , районний відділ держгеокадастру та селищна рада на території якої розташоване садівниче товариство після звертання до них з пакетом необхідних документів для дозволу на приватизацію - відповіли відмовами ( у вищевказаному порядку ) , незважаючи на те що садівниче товариство не заперечую проти вилученння земельної ділянки , відповідь була одна й сама : до повноважень вищенаведених управлінь не відноситься ропорядження землями колективної власності ?

86
ОЛександр

Дом с прилегающим к нему участком в селе получен в наследство живущей с рождения в нем внучки, ей 33 года от умершей 15 лет назад бабушки. Решением суда 5 лет назад внучка получила право собственности на половину дома, вторую половину еще не оформила. Соседка сейчасприватизирует свой участок. С резльтатами съемки границ внучка не согласна и не подписала документ. Имеет ли право сельский совет решением сессии дать согласие на приватизацию соседке, мотивируя это тем, что у внучки не оформлен полностью документ на право собственности? Спасибо!

87
Руслан

Доброго дня, Підкажіть будь-ласка чи є підстави у членів гаражного кооперативу приватизувату земельну ділянку під своїм гаражем якщо у кооператива є належеним чином оформлений договір оренди до 2029 року. Класіфікація видів цільового призначення земель має номер 02.06 (для колективного гаражного будівництва). Дякую.

88
Anatoliy Ivanovich

Доброго вечора. Як змінити цільове призначення не приватизованої ділянки розміром 5 соток в садівничому кооперативі як член кооперативу, під дачну, для подальшої її приватизації. Мета: маю раніше приватизовану ділянку в іншому садівничому кооперативі, не придатну для використання (нема води, світла, охорони, суцільна глина, далеко від дому) цільове призначення її також "під садівництво".

Або рас-приватизувати її (повернути сільраді)? Дві ділянки з однаковим цільовим призначення приватизувати не можна?

Дякую за відповідь.

Юрій Усманов
89
Юрій Усманов

Доброго вечора, Анатолію! Зміна цільового призначення землі можлива лише власником. Поняття "розприватизація" відсутнє в законодавстві України, ви можете продати таку землю сільській раді/кооперативу. Приватизація можлива двох ділянок в законодавчих межах, для садівництва - до 0,12 га.
Дякуємо.

90
Віктор

Добрий день

підкажіть будь ласка наступне: Як учасник АТО зараз проходжу процедуру отримання земельної ділянки під забудову. А батько має іншу ділянку(виділила сільська рада у свій час) з таким самим цільовим призначенням (наразі вона не приватизована) .Чи можу я ,приватизувати і мати у власності обідві ділянки з одним цільовим призначенням.?

Дякую

Юрій Усманов
91
Юрій Усманов

Доброго дня, Вікторе! Так можете, але в законодавчих межах, тобто у вашому випадку у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара. Дякуємо.

92
Vadim Prokopenko

Доброго дня.

Підскажіть мені, що робити,і як правильно вчинити?

Написав я заяву на ділянку для будівництва індивідуального гаражу 0,01 га. в межах села.

Сільська рада проводила сесію, і по моїй заяві депутати проголосували проти. Сільський голова усно пояснив що мені відмовлено у дозволі на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, оскількі депутати на сесії проголосували проти. Це офіційна відмова, а не офіційно, місцевий бізнесмен він же депутат підбурив деяких інших депутатів проголосувати проти, з особистих причин до мене.

Я попросив надати мені письмово вмотивовану відповідь чому мені було відмовлено, але сільська рада проігнорувала моє прохання. Також мені голова сільської ради порекомендувала написати заяву ще раз, але думаю що результат буде такий же, оскількі той самий бізнесмен є чоловіком секретаря сільської ради.

Всі документи були подані вірно, земельна ділянка вільна, адже в цьому місті (поблизу) на цій же сесії було надано дозвіл також під гаражне будівництво.

Підскажіть мені, що робити далі?

1. Вмотивована відмова має бути в письмовій формі чи достатньо усно мене повідомити?

2. Які мають бути мої наступні кроки?

Дякую.

Юрій Усманов
93
Юрій Усманов

Доброго дня, Вадиме! У сільської ради є виключний перелік підстав, на підставі яких вона має право відмовити у погодженні дозволу на приватизацію. Відповідь повинна бути письмово вмотивована (читайте вище в статті про підстави відмови). Якщо ні - це є підставою для звернення до адміністративного суду для оскарження такої відмови безпідставної.
Подавайте заяву знову, напишіть про виключний перелік відмови у погодженні в заяві, про порушення у разі відсутності письмової відповіді і намір оскаржити дії в судовому порядку.
Дякуємо.

94
Vasil Soloninka

Доброго вечора! скажіть будь ласка, якщо я подав заяву в сільську раду на отримання ділянки під ОСГ депутати при прийняті рішення утрималися - це означає відмову чи згоду?

Юрій Усманов
95
Юрій Усманов

Чекайте або витребовуйте письмову відповідь на вашу заяву. У сільської ради є місяць на такі дії.
Дякуємо.

96
Андрей

Доброго дня. Скажіть будьласка, чи можливо отримати Ділянку для ведення фермерського господарства дитині, якій виповнилось 13 років??????

Юрій Усманов
97
Юрій Усманов

Доброго дня, Андрію! В законодавстві нема обмеження щодо віку особи, яка бажає приватизувати землю. Тому, так, мають право малолітні особи приватизувати земельну ділянку, але від їх імені цей правочин здійснюють батьки як законні представники.
Дякуємо.

98
Kristina Prots

Доброго дня, шукаємо земельну ділянку під безкоштовне отримання, знайшли на публічній кадастровій карті дві ділянки (поруч) по 0,10 га під будівництво, в селі (форма власності комунальна). Питання перше. Чи можуть нам в сільській раді куди ми плануємо подавати заяву відмовити мотивуючи, що ці ділянки зарезервовані для воїнів АТО або ще когось. Друге чи можна подавати заяву на виділення обох одній особі так як по закону дозволено отримання до 0,25 га, чи якщо вони вже поділені то шансів немає, і краще подавати від двох окремих людей..

Юрій Усманов
99
Юрій Усманов

Доброго дня, Христино!
1) Мотивування наявності "броні" для учасників АТО в законодавстві відсутнє. Всі рівні у своїх правах і свободах перед законом. Це положення Конституції Україні (ст. 24).
2) За законом ви маєте подавати заяву навіть на дві ділянки (2 окремі зави), але в межах 0,25 га. Але, звісно, краще від двох окремих людей подавати.
Дякуємо.

100
Ірина

доброго дня. підскажіть, будь-ласка. як пишеться заява на ім"я орендаря про вилучення землі з оренди для подальшого оформлення ОСГ. чи є якісь шанси на отримання позитивної відповіді? ситуація наступна: знайшла вільну землю, яка на даний момент знаходиться в оренді (термін оренди спливає в березні 2017року) в держгеокадастрі сказали, що для початку потрібно написати заяву на ім"я орендаря... і дали зрозуміти, що дальше можна і не "рипатися"...

Юрій Усманов
101
Юрій Усманов

Доброго дня, Ірино! Як ви уявляєте ситуацію, коли ви орендуєте землю, а хтось без вашого відома хоче вилучити таку землю у вас і при цьому ще хоче написати заяву в місцеву раду про її вилучення? Без згоди орендаря неможливо вилучити таку землю з оренди. Тільки домовитись з орендарем.
Офіційно після березня 2017 року ви маєте право претендувати на таку землю, але у попереднього орендаря є переважне право на оренду знову цієї ж землі, якщо орендодавець зову захоче її здавати в оренду.
Дякуємо.

102
Світлана

Доброго дня,Юрію ! Будь ласка, підкажіть чи правомірною є відмова Держгеокадастру про надання дозволу на розробку проекту землеустрою на безкоштовну приватизацію земельної ділянки, якщо земля належить резервному фонду поза межами села, мотивуючи, що я не працівник соціальної сфери села,спираючись на указ Президента України від 08.08. 1995 року.Чи можу я приватизувати земельну ділянку з цього фонду в двох ділянках (1.09 га та 0.70 га ), як особа, що переселилась до села на постійне місце проживання ( документи про переселення з міста було надано в попередньому клопотанні) і що для цього необхідно зробити. Дякую.

Юрій Усманов
103
Юрій Усманов

Доброго дня, Світлано! Ні, така відмова неправомірна. Щоб безкоштовно приватизувати землю не потрібно бути працівником соц.сфери села. Не розумію, до чого Кадастр посилався на указ президента, опишіть подробніше, будь ласка, цей момент.
Якщо в межах села хочете отримати землю, то подавайте заяву в сільську раду. Як це зробити, читайте в статті вище. Повну заяву з відповідними витягами, законодавчим обгрунтуванням, ми можемо вам підготувати окремо.

Дякую!

104
Ольга

Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, прописана і проживаю у Вінниці, чи можу отримати ділянку для ОСГ в іншій області (чи це реально на практиці) ? І ще одне питання. Ситуація: орендар обробляє поле; згідно публічної кадастрової карти, більшість ділянок поля є приватною власністю орендодавців, але є вільні ділянки, які також обробляються орендарем. Питання: чи дії орендаря правомірні і чи можна претендувати на отримання такої "вільної " ділянки? Дякую!

Юрій Усманов
105
Юрій Усманов

Доброго дня, Ольже! Можете отримати землю по всій території України, дане право не прив'язане до місця реєстрації.
Що означає "вільні" ділянки, що обробляються орендарем? Вони належать на праві власності або місцевій громаді(владі), або є державними. Він може їх використовувати на основі договору оренди, а може і неправомірно використовувати.
Дякуємо.

106
антон

Добрий день підкажіть будь ласка я отримав такий лист від сільської громади-про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність.нам виділили землю 25 соток але це господарський двір чи зможемо ми її приватизувати .дякую

Юрій Усманов
107
Юрій Усманов

Доброго дня! Тобто це вже приватизована ділянка, тобто вона у когось у власності? В такому разі - ні, не зможете приватизувати, потрібно знову подавати заяву і змінювати розташування з/д.
Дякую!

108
Саша Лена Бессоновы

Добрий вечір! Підкажіть, будь ласка, якщо приватизувати ділянку для ведення особистого селянського господарства (до 2 га), чи виникають якісь обов'язки щодо використання цієї ділянки? Чи можна її надавати в оренду, чи тільки використовувати самому? Чи можна вирубувати дерева на такій ділянці? Дякую.

109
света

Доброго дня підкажіть будь ласка як можна добитися право на приватизацію зелі для ведення особистого селянського господарства,я вже бюся 2 роки і неможу отримати це право.

110
Solomia Koval

Доброго дня, сусідка подала заяву на відмову земельної діялянки для ведення особистого селянського господарства у мою користь. Я зустрічно подала заяву для отримання цієї земельної ділянки. Пройшло 2 місяці мою заяву не розглядають та відповіть не надають. Що в такому разі робити?

111
Ната

Доброго дня,
я збираюсь купити в селі стару хату. Підкажіть, будь ласка, чи потрібно приватизувати для купівлі будинок, якщо він має зноситись? чи достатьо лише приватизувати дилянку ?
дякую

Юрій Усманов
112
Юрій Усманов

Доброго дня, Нато! Купити ви можете лише той будинок, який приватизовано. Приватизовуйте землю і будинок на ньому і потім вже зносіть його. Дякую.

113
Олександр

Добрий день, підкажіть як отримати безоплатно земельну діялнку для ОСГ, якщо вона знаходиться в держ. власності, але здається в оренду приватній фірмі, договір укладений між ТОВ і РДА?

Юрій Усманов
114
Юрій Усманов

Доброго дня! В цьому випадку потрібно чекати закінчення строку дії договору оренди, адже такий договір не розривається за загальним правилом в односторонньому порядку. Дякуємо за звернення!

115
Юлія

Доброго дня. Якщо мої батьки користувались землею довгий час і сплачували за неї податок, а тепер ту частину хочуть віддати в оренду іншим особам, чи мають мої батьки можливість узяти її собі???

Юрій Усманов
116
Юрій Усманов

Доброго дня, Юліє! Ваші батьки мають право приватизувати таку земельну ділянку, викупити її або заключити новий договір оренди землі. Це не обов'язок власника такої землі робити це, але, якщо батьки користувалися такою землею на основі догвоору оренди, то вони мають право на пріорітет укладення саме з ними нового договору оренди.
Дякуємо за звернення!

117
Марина

Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, якщо дві суміжні земельні ділянки (біля будинку) не приватизовані. За документами ширина одного подвір'я 30 м, а другого - 33 м разом -63 м , але фактично є тільки 56 метрів. Представники сільської ради відбили межу одне 27м – друге 29 м, але така межа ніяк не задовольнила сусіда. Як можна вирішити це питання?

Юрій Усманов
118
Юрій Усманов

Доброго дня! Необхідно звернутися до виконкому місцевої ради про необхідність повторення вимірювань ділянки.
Дякуємо.

119
сергій

добри день підскажіть чи можу я отримати безоплатну земельну ділянку як багатодітна сімя яка проживає в місті вінниця а ділянку хочу отримати в селі жабелівка вінницького району. дуже дякую

Юрій Усманов
120
Юрій Усманов

Доброго дня, Сергію! Місце отримання землі не прив'язане до місця вашої реєстрації. Так, як громадянин України ви можете отримати земельну ділянку. Подавайте заяву і чекайте на відповідь.
Дякуємо за звернення!

121
Едуард

Доброго дня, підкажіть будь-ласка. Сільська рада розробила і узгодила з усіма органами генеральний план на виділення земельних ділянок у приватну власність під будівництво. З наступної сесії буде роздавати ці ділянки. Питання, чи можу я самостійно вибрати собі номер ділянки указавши номер в заяві, якщо більш ніхто не претендує на його? На яких підставах сільська рада може відказати мені у виділені землі під приватну власність в казаної ділянки в заяві?

Юрій Усманов
122
Юрій Усманов

Доброго дня, Едуарде! Вам можуть надати землю будь-де. Ви тільки можете просити і вказати в заяві на бажане місце розташування ділянки. Відповідний місцевий орган за законом зобов'язаний надати землю під приватизацію, але зобов'язаний дотримуватись вашої рекомендації. Дякую.

123
Едуард

Доброго дня Юрій, маю ще одне запитання. Чи можу я просити щоб мені додатково виділили ще 9 соток землі так як мені виділили 16 соток землі у приватну власність. За моєю ділянкою є земля яка попадає під санітарну зону. Можливо мені при написані заяви потрібно указати дану ділянку як для ведення садівництва (до 0,12 га)? Додаю фото, моя ділянка під номером 31 а бажана 58.

124
Ярослав

Доброго дня. Хочу приватизувати ділянку в розмірі земельного паю, за межами населеного пункту. Чи взагалі це реально?) Якщо вірити інформації із кадастрової карти то земельна ділянка на яку розраховую не розпайована. Додаю фото.

Send this to a friend