«Чому часткова мобілізація в Україні суперечить міжнародному праву?»

»»«Чому часткова мобілізація в Україні суперечить міжнародному праву?»
мобілізація

“Часткова мобілізація не торкнеться пересічних громадян!”

Нещодавно Верховна Рада України підтримала Указ президента України Петра Порошенка про часткову мобілізацію в Україні.

Така часткова мобілізація в Україні є вже третью, яку оголошує влада з весни цього року. Але не потрібно панікувати, адже такі мобілізаційні заходи торкнуться далеко не всіх, а лише військових фахівців, пересічних громадян указ не стосується.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Але потрібно розібратись, чи законий даний указ з точки зору міжнародного права для ситуації в Україні, враховуючи те, що проводяться антитерористичні заходи, а не воєнні дії?

Критерії визначення необхідності, співмірності і обгрунтованості введених обмежень прав та свобод громадянина, в тому числі з метою захистити національну безпеку і громадський порядок, приведені в міжнародно-правовому акті “Сиракузькі принципи, що стосуються обмежень і відхилень від положень Міжнародного пакту про громадянські і політичні права”.

Такі принципи обов’язкові також і для України.

Пункт 30 Сиракузьких принципів категорично забороняє обгрунтовувати національними інтересами застосування обмежень прав і свобод людини з метою відвернути чи припинити лише ЛОКАЛЬНІ або ВІДНОСНО ІЗОЛЬОВАНІ загрози правопорядку.

мобілізація

“Чи є таки в Україні війна чи нема?”

Вищій адміністративний суд України (ВАСУ) в постанові від 08.07.2014 р. у справі N 800/280/14 дійшов висновку, що обмеження застосування і реалізації прав та свобод позивача, які закріплені в Конституції України, шляхом збільшення строку проходження ним військової служби за умов часткової мобілізації згідно з Указом N 447/2014 обумовлено необхідністю захистити національну безпеку і територіальну цілісність України, а тому відповідає цим критеріям пропорційності, оскільки є співрозмірним цінностям правової держави, що охороняються Конституцією і законами України.

Таким чином, виникає інше питання: чи є таки в Україні війна чи нема?

Адже відповідь на нього принципово важлива, тому що правила, вживані в умовах війни, суттєво відрізняються від норм і правил, вживаних у боротьбі з тероризмом.

За темою:  «Безвизовый въезд для украинцев в ЕС: какие документы требуют?»

Виходячи з того, що Україна зараз юридично живе за законами мирного часу, адже воєнний час ніхто поки не вводив, то і чисто юридично відсутні умови і підстави, “обумовлені необхідністю захисту національної безпеки і територіальної цілісності держави”.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Конституція України прямо передбачає обмеження прав і свобод громадян виключно в умовах ВОЄННОГО СТАНУ, а такого на сьогодні нема.

Тому висновок напрошується сам собою, що ТЕПЕРІШНЯ МОБІЛІЗАЦІЯ НЕ ВІДПОВІДАЄ МІЖНАРОДНИМ ПРИНЦИПАМ ПРАВА. Воєнний стан, а вже потім часткова або загальна мобілізація. І лише так.

Зі спірним рішенням ВАСУ можна ознайомитися нижче:

Корисний матеріал? Оцініть зірочками:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 1 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Підпишіться на «НОВИНИ» або канал «TELEGRAM» та станьте генієм юриспруденції!

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

2016-11-19T22:11:51+00:00
Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Send this to friend

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: