реєстрація фізичної особи-підприємця

Реєстрація фізичної особи-підприємця віднині відбувається за новим законом. Розглянемо, що змінилось і як зареєструвати ФОП!

1. Реєстрація фізичної особи-підприємця: особисто

Як було раніше?

Монопольним правом на реєстрацію володіли тільки працівники Міністерства юстиції -державні реєстратори.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Як стало?

Система органів державної реєстрації фізичної особи-підприємця і юридичної особи значно розширилася, тепер реєстрація фізичної особи-підприємця здійснюється нотаріусами і співробітниками банків. Для отримання права реєструвати ФОП і ЮО нотаріусам і банківським службовцям необхідно пройти спеціальну акредитацію і отримати доступ до Єдиного державного реєстру.

Це означає, що не всіма нотаріусами і банками здійснюється реєстрація фізичної особи-підприємця, в тому числі і приватних підприємств, для цього необхідно буде пройти тривалу процедуру і отримати по суті “ліцензію на реєстрацію”.

Невідомо наскільки швидко нотаріуси і банки, які захотіли займатися реєстрацією, дійсно отримають можливість це робити. А до того, як все визначиться, реєструвати, як і раніше, будуть держреєстратори.

реєстрація фізичної особи-підприємця

2. Екстериторіальність по всій Україні

Як було раніше?

У 2015 році уряд запустив тестовий проект, який давав можливість подати документи, щоб відбулась реєстрація фізичної особи-підприємця, жителям, зареєстрованим в Київській і Вінницькій областях, без прив’язки до конкретної адреси, місця реєстрації заявника, за принципом екстериторіальності.

При цьому, “чужий” реєстратор тільки приймав документи, але не здійснював реєстраційну дію. Документи направлялись місцевому держреєстраторові, і тільки останній мав право зареєструвати фізичну особу-підприємця.

фізична особа-підприємець, реєстрація фізичної особи-підприємця, ФОП, державна реєстраціяфізична особа-підприємець, реєстрація фізичної особи-підприємця, ФОП, державна реєстрація

Як стало?

Проект показав свої результати і ефективність, тому з ухваленням нового Закону про держреєстрацію екстериторіальність поширюється на всю територію України, причому реєстратори проводитимуть зміни відразу за місцем, як це раніше міг зробити тільки “рідний” держреєстратор.

Тепер незалежно від адреси реєстрації заявник може подати документи абсолютно будь-якому реєстраторові у будь-якому місці. Правда, система ще не працює через технічні причини – немає налагодженого ПО, але за прогнозами вже на 100% глобальна екстериторіальність запрацює у березні 2016 року.

3. Нові форми реєстраційних карток

З початку 2016 року діють нові форми реєстраційних карток, і тепер вони не “форми”, а “заяви”. Їх зміст сильно не змінився, але тепер в заявах необхідно ще вказувати дату народження ФОП.

Буде цікаво:  «Новый закон о евробляхах: как растаможить авто в Украине?»

Також при первинній реєстрації не потрібно подавати копію ідентифікаційного коду.

Виписку з ЄДР в паперовому виді відмінили.

реєстрація фізичної особи підприємцяРаніше виписка з ЄДР передбачала паперову форму з друком і підписом реєстратора. У новому законі є пряме визначення, що виписка з ЄДР – це документ в електронній формі.

На руки вже нічого видавати не будуть, у реєстраторів навіть печатки відмінили. Якщо фізична особа-підприємець захоче дізнатись відомості про себе як про підприємця, то треба буде себе шукати на сайті Мін’юсту в Єдиному реєстрі або замовляти у реєстратора платний витяг в паперовому виді. Вартість витягу теж трохи збільшилася, тепер держмито складає 80 грн.

Позитив в електронних виписках однозначно є: одним паперовим архаїзмом менше, але як скоро зміниться вся система, що звикла до “принесіть довідку про всі довідки”, – ось в чому питання.

реєстрація фізичної особи підприємця

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

 

4.Реєстрація фізичної особи-підприємця: онлайн

А) Відкрити ФОП через сайт Мін’юсту

Перший спосіб — через сайт Мін’юсту. Тут потрібно увійти в “Кабінет електронних сервісів” і у “Реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” вибрати пункт меню “Заява на державну реєстрацію юридичної особи або фізичної особи-підприємця”. Відкриється вікно входу (реєстрації). Якщо ви не зареєстровані в системі – зробіть це, слідуючи вказівкам.

Далі буде потрібно зробити таке:

  1. Увійти в приватний кабінет (на сайті Мін’юсту).
  2. Створити заяву.
  3. Підписати заяву ЕЦП.
  4. Відправити заяву.
  5. Перевірити стан розгляду заяви.
  6. Отримати електронний або паперовий документ.

Б) Відкрити ФОП через iGov

Другий спосіб онлайн-реєстрації — за допомогою Порталу державних послуг iGov. Тут потрібно вибрати “Послуги бізнесу”, і в підрозділі “Реєстраційні дані” — пункт “Державна реєстрація фізичної особи-підприємця”. Щоправда, ця функція працює поки що (станом на січень 2019) лише у Дніпропетровській, Донецькій та Тернопільській областях. Але можна пробувати. Адже ідентифікація особи в iGov відбувається все одно за допомогою ЕЦП або систем BankID (є, зокрема, у клієнтів Приватбанку та Ощадбанку) чи IDcard (той самий біометричний паспорт), які містять інформацію і про місце реєстрації особи.

Реєстрація фізичної особи-підприємця – покрокова інструкція на відео:


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 4 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

About the Author:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.