засудження комунізму, декомунізація в україні

9 квітня 2015 року на рівні закону Верховною Радою України було здійснене офіційне засудження комунізму і нацизму на території нашої країни, наслідком чого є декомунізація в Україні і створення заборони під загрозою кримінальної відповідальності пропаганди і застосування символів цих тоталітарних режимів.

Таке рішення більшість українців сприйняли з натхненням. Хоча на вулицях Києва та інших міст масових гулянь з цього приводу доки помічено не було.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Ухвалений закон виявився не порожньою декларацією, а містить безліч нововведень, які вміщаються на 22 сторінках законодавчого тексту.

Декомунізація в Україні: що забороняється?

  • По-перше, закон знімає обмеження на доступ до інформації про організацію і здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні, а також політичних репресій.
  • По-друге, вводиться немало обмежень в різних сферах громадського життя у площині пропаганди комунізму, нацизму, їх символів і подвижників.

Такі історичні законодавчі зміни Верховна Рада прийняла досить поспішно – пройшли всього 3 дні відколи зареєстрований групою депутатів проект  №2558 “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” був проголосований в якості закону. Тому у всьому варто розібратися по порядку.

Читайте також: «Як законно придбати зброю та інші спецзасоби в Україні?»

За які дії передбачена кримінальна відповідальність?

Кримінальна відповідальність передбачена статтею 436-1 КК України за:

  1. Виготовлення, поширення і публічне використання символіки (включаючи сувеніри) комуністичного і нацистського режимів;
  2. Публічне виконання гімнів СРСР, УРСР, інших союзних радянських республік або їх фрагментів на всій території України.

засудження комунізму, декомунізація в україні

За цей злочин передбачено обмеження або позбавлення волі на строк до 5 років з конфіскацією майна або без такої.

Для представників влади, рецидивістів, організованих груп або у разі використання ЗМІ покарання ще суворіше – позбавлення волі на термін від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.

Виключення лише при використанні такої символіки і гімнів в музейних, наукових, освітніх цілях, а також на надгробних плитах і пам’ятниках, розташованих на території кладовищ.

Заборона на пропаганду і символи комунізму і нацизму (націонал-соціалізму) передбачає:

Буде цікаво:  «Увага! Що робити, якщо на вас оформили чужий кредит?»

1) Ліквідацію юридичної особи за рішенням суду у разі, якщо його уповноважена особа, засуджена за вищезгаданою статтею 436-1 КК України.

2) Заборона на створення і діяльність партій і громадських об’єднань, що пропагандують комунізм, нацизм або їх символи. (Це означає, що КПУ тепер вже точно ліквідовують.)

Читайте також: «Кримінальний проступок: аналіз нового закону та міжнародної практики!»

3) Друкарська преса, інформаційні агентства не може використати символіку і пропагувати комунізм і нацизм.

4) Телебачення і радіо не мають права поширювати програми, в яких заперечується або виправдовується злочинний характер комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років в Україні і нацистського тоталітарного режиму, створювати позитивний образ осіб, що обіймали керівні посади в комуністичній партії.

5) Знаки для товарів і послуг, найменування юридичних осіб не можуть містити забороненої символіки, включаючи імена або псевдоніми осіб, що обіймали керівні посади в комуністичній партії. (Закон надає право перереєстровувати проблемні статутні документи безкоштовно.)

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

6) Місцевим радам в 6-місячний термін доручено прийняти рішення про демонтаж пам’ятників і перейменування вулиць на честь осіб, причетних до Голодомору 1932-1933 років в Україні, політичним репресіям і що обіймали керівні посади в комуністичній партії.

І якщо вони замешкают, за них це зроблять глави обласних держадміністрацій. (Тобто ленінопад триватиме, але тепер – офіційно і в прискорених темпах. Іншим ідолам комунізму тепер теж недовго залишилося.)

7) Заборонено висувати кандидатів в президенти або в депутати будь-якого рівня від партії, яка пропагує комунізм, нацизм або їх символи.

Ще рік-два назад таке рішення парламенту України щодо засудження комунізму і нацизму важко було представити. Але окупація українських земель під звуки гімну СРСР, криваве поширення “Русского мира” і війна на Донбасі підштовхнули українців до того, що вже давно зробила Європа. Україна перегорнула сторінку червоного терору і продовжує впевнено свій шлях до демократичного і вільного майбутнього.

Декомунізація в Україні та прийняття такого закону на відео нижче:


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 2 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

About the Author:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.