двомовність в УкраїніДвомовність в Україні є темою дискусій не одного покоління політиків і громадських діячів.

В основному, кожна нова хвиля суспільних дискусій розпочиналася з передвиборної кампанії і разом з нею закінчувалася. Кандидати благополучно ставали депутатами, а їх виборцям підносилася нова тема для бурхливого обговорення.

Насправді, мовним питанням серйозно ніхто не займався. Так, щоб дійсно консолідувати країну і знищити раз і назавжди це яблуко розбрату.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Той же законопроект Ківалова-Колесніченко про регіональні мови, прийнятий ще в 2012 році на тлі протестів, був настільки проблемним і політизованим, що сама влада виявилася не готова втілити його повною мірою.

Наприклад, чи здатні зараз судді, правоохоронці і місцеві депутати Криму чи Донецька спілкуватися з громадянами і вести діловодство на кримсько-татарській мові або в Закарпатті – угорською, а в Чернівецькій області – румунською?

Тому обмежилися вибірковим впровадженням закону з акцентом на права російськомовного населення України.

Двомовність в Україні і в Канаді: чи є проблема?

Подорожуючи Канадою, багато хто помічає, що будь-яка довідкова інформація, оголошення, всілякі покажчики і офіційні документи були на двох державних мовах – англійській і французькій. В аеропорту, в готелях, в громадських закладах персонал однаково добре спілкувався з клієнтами на будь-якій з цих мов.

двомовність в Україні

“Працівники, які знають 2 мови в Канаді, отримують зарплату на 20 % більше”

Насправді, держслужбовці в Канаді, які працюють з людьми, повинні обов’язково знати ОБИДВІ МОВИ. При цьому усією Канадою в школах існують спеціалізовані програми для дітей, щоб вивчати поглиблено другу мову.

Держава також всіляко сприяє розвитку інших культур і мов інших народів. Наприклад, тільки в Торонто діє близько 5 українських шкіл. Тому Канада вважається найкращим прикладом мультикультурного суспільства.

Якщо подивитися на ринок праці Канади, то двомовний працівник має більше можливостей для розвитку кар’єри. Мало того, що потреба в таких фахівцях на 30 % більше, та ще й автоматично його зарплата встановлюється на 20 % більше.

Тільки в окремих провінціях компактного проживання англо- або франкомовних громадян, місцеві органи влади, підприємства і працівники можуть використовувати одну з державних мов, яка зрозуміла абсолютній більшості місцевих жителів.

Буде цікаво:  «Що таке GDRP та як діє ЄВРО-захист персональних даних в Україні?»

При цьому немає ніякої дискримінації для тих громадян, які говорять іншою мовою. В той же час представництва національних органів влади і служб зобов’язані дотримуватися вимог національного закону про рівне використання обох мов.

Що означає білінгвізм (двомовність) в Україні?

Таким чином, якщо ви хочете зробити кар’єру більше, ніж у своєму рідному місті або селищі, то не можна обійтися без знання обох державних мов. Подібна ситуація в Україні і у будь-якій іншій країні, де в різній мірі домінують декілька мов.

двомовність в Україні

“Для успішної кар’єри в будь-якому випадку потрібно володіти двома мовами”

Офіційне введення двомовності (білінгвізму) в Україні не означає право знати лише українську мову або лише російську, а обов’язок однаково добре володіти обома мовами для більшості держслужбовців, співробітників великих компаній і всіх тих, хто бажає зробити успішну кар’єру.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Ось, до речі, ви чули коли-небудь від Кернеса, Бойченка чи Льовочкіна виступ українською мовою? А це не просто держслужбовці з багаторічним стажем, а в минулому кандидати в Президенти України.

Причому кожен з них у своїй передвиборній програмі заявив про намір вирішувати мовне питання.

Але реальність абсолютно інша. Борці за права російської мови знову жадають продовжити собі політичну кар’єру, навіть не намагаючись порозумітися з усіма громадянами України. Про консолідацію суспільства взагалі не йдеться.

І чи не тому вони так бажають федералізації, щоб залишитися при владі хоч би в рідному для них регіоні?

З питання про двомовність в Україні на прикладі Канади на відео нижче:


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 3 3,67 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Правова Консультація
Все про закон в інтимних подробицях!

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.