агресія росії проти україни

Агресія Росії проти України офіційно визнана ВР 27 січня 2015 року постановою про визнання Російської Федерації державою – агресором, а її дії – агресією. Як завжди в таких випадках, подібні рішення супроводжувались великими обіцянками та сподіваннями.

Депутати ВР України наголошували, що прийняття подібної постанови призведе до:

ЦІКАВО ТАКОЖ:

  • Визнання Росії агресором згідно з нормами міжнародного права. “Ми перший раз приймаємо рішення про те, що базуючись на Резолюції 3314 Генеральної асамблеї, яка була прийнята ще в 1974 році, ми в міжнародному праві визнаємо Росію країною-агресором, тому що вона відповідає 4 з 7 пунктам, які визначають, хто є держава-агресор згідно з цією резолюцією” – наголошували народні обранці;
  • Звернення до Міжнародного кримінального суду, щоб відкрити провадження проти російських політиків і чиновників, причетних до війни на Донбасі. “Для цього після прийняття нашого рішення потрібно буде дуже виснажливо працювати і, в тому числі, на наступному сесійному засіданні прийняти звернення в Міжнародний кримінальний суд для того, щоб вони направили спеціальних представників в Україну, зібрали разом з нами необхідні докази і були відкриті кримінальні виробництва в Міжнародному кримінальному суді проти персонально тих людей в Російській Федерації, які стоять на чолі цієї агресії”.

Читайте також: «Збитий малазійський літак Boeng 777 MH17: 8 секретних фактів!»

Агресія Росії проти України: чому визнання ні до чого не призведе?

агресія росії проти україни

На ділі ж, якщо заглибитися в нюанси міжнародного права і законодавства України, виходить, що постанова ВР – всього лише політична заява. І, відповідно, ніяких результатів не принесе – ні в правовому, ні в політичному сенсі.

Резолюція Генеральної Асамблеї – документ рекомендаційний, він не має імперативної юридичної сили. Що стосується Міжнародного кримінального суду, то звертатися до нього мають право тільки ті держави, що ратифікували Римський статут. Україна ж досі не ратифікувала Римський статут, тому такого права не має. Ну, і, звичайно ж, символізму просто через край. Головне, щоб вистачило країв.

На думку багатьох політологів, постанова не приведе до жодних значних наслідків ні в політичній, ні в міжнародній площині. Як вважає політолог Ігор Гридасов, постанова Верховної Ради взагалі не матиме ніяких наслідків. Що стосується причини, то видно як мінімум два мотиви подібних спроб: самореклама і боротьба за перерозподіл фінансових потоків від торгівлі з Росією.

“Це невиразний і суперечливий документ внутрішнього користування, хоча автори позиціонують його направленість на зарубіжну аудиторію – до міжнародних організацій, парламентів і урядів світу. Єдина перевага Постанови Верховної Ради №1854 полягає в тому, що її текст адекватно відбиває політику української влади по відношенню до Росії – таку ж невиразну і суперечливу.

Протиріччя полягає в тому, що українські еліти обдурюють власне населення з прицілом на рефлекторну ненависть до Росії, і одночасно різні клани намагаються перешкодити один іншому вести вигідну торгівлю з РФ”, – робить висновок Ігор Гридасов.

На думку кандидата політичних наук, директора Київського інституту мирних ініціатив Андрія Мішина, таке рішення українського парламенту запізнилося майже нарік. А ще політолог вважає, що Україна в нинішньому конфлікті виконує роль шахової дошки, а тому не може нав’язувати країнам Заходу, кого вважати агресором.

Буде цікаво:  «Що таке GDRP та як діє ЄВРО-захист персональних даних в Україні?»

Читайте також: «Почему терроризм в Украине еще не признали международным?»

“Перша проблема полягає в тому, що з березня 2014 року, коли почався конфлікт на Донбасі, минув майже рік. У політиці діє правило: хто не встиг – той запізнився, немає такого поняття “краще пізно, чим ніколи”, – вважає Андрій Мішин.

агресія росії проти україни

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Політолог також пояснив, чому ПАРЕ відмовилася вважати ДНР і ЛНР терористичними організаціями – незважаючи на всю риторику, на заході військовий конфлікт на Сході України оцінюють як політичномотивоване повстання. “Світова спільнота вважає тих, хто воює проти українських військ інсургенціями – тобто політичними повстанцями. Тобто, позиція світової спільноти полягає в тому, що на Сході відбувається внутрішнє повстання за політичними мотивами.

До того ж для того, щоб світ назвав дії Росії агресією, а її саму агресором, потрібна згода з боку деяких кругів еліти, як США, так і ЄС. За моїми підрахунками, такої згоди не буде”, – пояснює директор Київського інституту мирних ініціатив.

“Вкрай важливе питання – як довести факт агресії? Наприклад, анексія Криму. Якщо Україна називає Крим окупованою територією, то чому досі немає уряду Криму у вигнанні, чому нема міністерства по справам окупованих територій? – акцентує Мішин увагу на з ключових проблемах першого рівня.

“Проблема другого рівня – щоб визнати країну агресором, необхідно визнати агресію Росії проти України з найперших днів. Якщо охарактеризувати нинішню позицію міжнародного співтовариства, то світ бачить війну і конфлікт всередині України. Наприклад, на фронтах Холодної війни – в озброєних конфліктах в Південно-східній Азії і Африці США і СРСР постійно підтримували одну із сторін, хоча офіційно їх збройні сили частенько не брали в цьому участь.

Так і зараз, західна позиція полягає в тому, що всередині України йде війна, де Росія і США підтримують різні сторони конфлікту. Тому, якщо Захід спробує назвати Росію агресором відносно України, росіяни у відповідь відразу ж назвуть агресором США. Україна виступає в ролі шахової дошки. Але чи будуть гравці враховувати інтереси такої шахової дошки?”, – завершує Андрій Мішин.

Агресія Росії проти України та про наслідки її визнання на відео:


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 1 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Правова Консультація
Все про закон в інтимних подробицях!

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.