«Чому розклеювання оголошень є незаконною діяльністю?»

»»«Чому розклеювання оголошень є незаконною діяльністю?»
объявление

“Розклеювання оголошень в невідведених місцях тягне накладення штрафу!”

Проходячи по вулиці і розглядаючи парадні будинків, можна помітити, що деякі з них схожі на новорічні ялинки, тільки замість красивих іграшок – товстий шар різнокольорових розклеєних оголошень. Гірше цього – рукописні написи різного змісту, виконані кольоровими фарбами.

Такі, на перший погляд, дрібниці, псують зовнішній вигляд і фасад будівель, а також спричиняють безліч клопоту, який виражається у фарбуваннях і біленнях, а отже і додаткових витратах.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Як відомо, в 2015 році на території України мав проходити чемпіонат Європи з баскетболу. У зв’язку з цим, місцева влада активізувалася і вирішила шукати шляхи вирішення існуючої проблеми, щоб до початку чемпіонату і приїзду туристів з різних кінців світу, привести зовнішній вигляд будинків в пристойний вид. Звичайно ж, за всіма владі не встежити, проте допомогти в цьому зможуть і самі мешканці “прикрашених” будинків.

Відповідальність

Розклеювання оголошень в невизначених місцях тягне за собою адміністративну відповідальність. Санкція встановлена в статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), яка в свою чергу посилається на правила благоустрою території, які затверджуються в кожному місті місцевою радою. Зазвичай, у таких правилах благоустрою вказується перелік порушень, за які настає адміністративна відповідальність, у тому числі, і за розклеювання оголошень, афіш на будинках, стовпах, огорожах, деревах та на інших невизначених для цього місцях.

Слід зазначити, що санкція вищезгаданої статті передбачає штраф. Для пересічного громадянина, що розклеїв оголошення типу “продам” або “куплю”, передбачений штраф, який коливається від 20 до 80 НМДГ (340 – 1360 грн.).Для суб’єкта підприємницької діяльності і посадовця такий штраф може скласти 50 – 100 НМДГ (850-1700 грн.).

Контроль

Виявленням порушників займаються працівники управлінь по контролю за благоустроєм міста. Порушників виявляють в ході проведення перевірок, під час яких встановлюють рекламні і приватні оголошення, розміщені в невизначених місцях. Виявлені оголошення фотографуються і в подальшому такі фотознімки слугують доказами в адміністративній справі.

объявление

“Виявленням порушників займаються працівники управління по контролю за благоустроєм міста та міліція”

В управління можна направити заяву, написану в довільній формі, з проханням здійснення перевірки за адресою заявника. При цьому краще надіслати лист, підписаний мешканцями будинку, а також прикласти до заяви фотознімки. Після цього, працівники управління зв’язуються з особою, яка розмістила оголошення, і призначають зустріч, нібито для отримання інформації по оголошенню.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Також працівники управління можуть звернутися за допомогою до співробітників правоохоронних органів. При зустрічі складається протокол про адміністративне правопорушення. Іноді такі протоколи можуть складати і за місцем проживання правопорушника.

Протокол підписується правопорушником і особою, що склала його. У протоколі можуть розписатися очевидці. Складений протокол в 5-денний термін спрямовується в адміністративні комісії, де в 15-ти денний термін розглядається таке адміністративне правопорушення; на такий розгляд також запрошується і сам правопорушник.

Результатом розгляду є постанова, в якій викладено прийняте рішення. Вимоги постанови виконуються правопорушником в 15-денний термін з дня вручення копії постанови.

Не порушуйте та вивчайте законодавство, адже незнання закону не звільняє від відповідальності!

Про заборону розклеювання оголошень на відео:

Корисний матеріал? Оцініть зірочками:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 3 4,67 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Натисніть і підпишіться на «НОВИНИ» або канал «TELEGRAM» та станьте генієм юриспруденції!

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Send this to a friend