допорогові закупівлі

Допорогові закупівлі є популярним видом закупівель в системі Прозоро, але вони можуть реалізовуватися органами влади і без такої системи, проте в такому випадку виникають багато підводних каменів. Поговоримо про допорогві закупівлі і їх переваги і недоліки в системі Прозоро.

Чому взагалі з 2016 року стало простіше брати участь в закупівлях? Справа в електронізації торговельної сфери на введенні в дію системи ProZorro. Разом з перевагами у напрямі перетворення закупівель на відкриті та доступні для всіх процедури, система ProZorro дозволила позбавитися величезної долі бюрократії, яка довгі роки псувала життя всім уповноваженим особам.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Процес закупівлі потребує великої кількості різних документів. Необхідно упевнитися в актуальності та валідності кожного з них, зібрати підписи, печатки, не пропустити жодного тендерного засідання. З введенням системи ProZorro поняття тендерного засідання у первісному сенсі зникло.

Всі документи завантажуються в електронному вигляді з підтвердженням юридичної сили у вигляді електронного цифрового підпису. При необхідності їх можна видаляти та довантажувати, якщо це не йде всупереч правилам строків їх подання.

Етапи проведення закупівлі автоматично визначені системою. Таким чином, вся механічна робота учасників та замовників зведена до мінімуму. Вони можуть повністю сконцентруватися на своїх справах: вивченні пропозицій у випадку організатора та її поданні у випадку постачальника.

Цікаво, що більша частина всіх закупівель, що проходять у системі ProZorro, відносяться до так званих допорогових. Таку назву мають торги з оголошеними сумами, які не перевищують вказані в Законі України «Про публічні закупівлі». Мова йде про 200 тис. грн для товарів та послуг та 1,5 млн грн для робіт. Згідно з Законом, такі торги можуть реалізуватися і без ProZorro. Проте в такому випадку є певні нюанси.

Буде цікаво:  «Куди інвестувати гроші: топ-5 найприбутковіших ідей для українців!»

допорогові закупівлі

Допорогова закупівля частково потрапляє під регламентацію вищевказаного Закону в аспекті дотримання основних принципів системи ProZorro. Важливою умовою також є публікація звіту про підписаний договір у випадку якщо вартість предмета закупівлі перевищує 50 тис. грн, а сама закупівля була проведена без ProZorro. Всі ці дії є обов’язковими тому, що допорогова закупівля все одно вважається публічною і не може пройти непоміченою для громадськості.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Замовники, які планують допорогові закупівлі, повинні пам’ятати про необхідність створення додатку до річного плану, який має бути опублікований в ProZorro протягом 5 днів з моменту його затвердження.

допорогові закупівлі

допорогові закупівлі

Планувати одразу всі допорогові закупівлі у додатку необов’язково. Достатньо внести найперші та найважливіші, а далі при потребі доповнювати додаток. Головне, щоб не був порушений порядок дій: спочатку закупівля планується, а вже потім укладається прямий договір або відбувається торгова процедура через ProZorro.

Про те, як здійснити допорогові закупівлі через систему Прозоро, дивіться на відео нижче:

Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 3 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Правова Консультація
Все про закон в інтимних подробицях!

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.