Довідка 6-зем, форма 6-зем

Для зміни цільового призначення земельної ділянки або формування нової необхідно скласти проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки (ст. 50 Закону України «Про землеустрій»). Такий проект включає, зокрема, і довідку з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями, більш відому як «Довідка 6-зем» або «Форма 6-зем».

Насправді так звана «Довідка 6-зем» вже не існує декілька років: форма 6-зем «Звіт про наявність земель та розподіл їх за власниками землі, землекористувачами, угіддями та видами економічної діяльності» затверджувалася наказом Державного комітету статистики України № 377 від 05.11.98 року, який втратив чинність від 01.01.2016 року. Однак ще й досі за старою звичкою і пересічні громадяни, і безпосередньо землевпорядники називають аналогічну довідку зы статистичної звітності не інакше як «Довідка 6-зем» або «Форма 6-зем»).

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Читайте також: «Як безкоштовно отримати та приватизувати земельну ділянку?»

«Довідка 6-зем»: як раніше отримували?

Суб’єкт звернення (при чому, перелік таких суб’єктів законодавством не був визначений: це міг бути як землевпорядник, так і замовник проекту) подавав заяву, послуга – безкоштовна, строк надання – 14 календарних днів з дня реєстрації відповідної заяви у територіальному органі Держгеокадастру (згідно з типовою інформаційною карткою адміністративних послуг, затвердженою наказом Держгеокадастру від 23.10.2017 №216 «Про затвердження типових Інформаційних та Технологічних карток адміністративних послуг, які надаються територіальними органами Держгеокадастру»).

І хоча перелік підстав для відмови у наданні послуги законодавством не визначався, на практиці територіальні органи не видавали довідку, вимагаючи у суб’єктів звернення надання інших документів (наприклад, копію рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки).

Замовлення та видача зазначеної довідки здійснюється через Центр надання адміністративних послуг (відповідно до пункту 65 Переліку адміністративних послуг органів виконавчої влади, які надаються через центр надання адміністративних послуг, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 травня 2014 року № 523-р).

Замовити довідку можна було також через сайт Держгеокадастру (детальніше про це можна прочитати за посиланням на сайті Публічної кадастрової карти). А для власників чи землекористувачів земельних ділянок, розташованих у Дніпропетровській, Тернопільській та Хмельницькій, існувала також можливість замовити довідку через портал державних послуг iGov.

Буде цікаво:  «Что такое ОСАГО или КАСКО и какое автострахование сегодня лучше?»

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Читайте також: «Як легко знайти нерухомість будь-кого в реєстрі нерухомого майна?»

«Форма 6-зем»: як отримати по-новому?

З початку квітня 2019 року лише сертифіковані інженери-землевпорядники (при умові ідентифікації через електронний підпис чи електронний цифровий підпис) можуть отримати зазначену довідку. При чому, на сайті Держгеокадастру – e.land.gov.ua: формує довідку також безпосередньо Держгеокадастр, а не територіальні органи, як це було нещодавно.

Спеціалісту, щоб замовити довідку на сайті, потрібно вказати наступну інформацію:

  • дані з документа, на підставі якого виникло право власності або користування земельною ділянкою (договір оренди, державні акти на землю тощо);
  • дані з Державного земельного кадастру (якщо відомості про ділянку внесені до реєстру).

Сподіваємось, що зміни у процедурі отримання Довідки 6-зем, суттєво зменшать час на складання проекту землеустрою взагалі та сприяє боротьбі з корупцією у сфері земельних відносин. А якщо виникнуть питання або захочете, щоб спеціалісти “Правової Консультації” допомогли отримати таку довідку, то із задоволенням вам в цьому допоможемо.

Про витяг з Держгеокадастру про земельну ділянку дивіться також на відео:

Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 2 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

About the Author:

Сергій Качечка
Юрист, партнер проекту.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.