«Які обмеження на готівкові розрахунки діють в 2017 році?»

»»«Які обмеження на готівкові розрахунки діють в 2017 році?»
Готівкові розрахунки

З 1 вересня 2013 року діє законодавче обмеження на готівкові розрахунки, що перевищують 50 тис. гривень

4 січня 2017 року – календарна межа, переступивши яку, необхідно буде враховувати законодавче обмеження на готівкові розрахунки, що перевищують 50 тис. гривень. Звичайно, для переважної більшості жителів України це нововведення не принесе жодних помітних змін, через банальну відсутність грошей, тим же, для кого це може бути актуальним, незайвим буде ознайомитися з новими правилами гри.

Отже, відповідно до Постанови НБУ № 407 «Про встановлення граничної суми готівкових розрахунків » від 2017 р. розрахуватися з продавцем за товар, чия вартість перевищує 50 тис. гривень можна тільки одним з трьох способів: перевести безготівкові гроші на рахунок продавця зі свого рахунку, покласти готівку на його рахунок через касу банку або через спеціальний депозитний рахунок нотаріуса.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Основна офіційно задекларована мета цього нормативного документавиведення грошових коштів з тіні , насичення банків грошовою масою і, як неминучий наслідок цього, – здешевлення кредитів, що в свою чергу покращить умови для підприємницької діяльності.

Теоретично це звичайно можливо, якщо не враховувати , що українці в основній своїй масі не довіряють банківській системі , що нові правила спричинять суттєве подорожчання і ускладнення процедури угод купівлі -продажу дорогих об’єктів, таких як нерухомість та автомобілі.

Готівкові розрахунки

Залишається лазівка ​​у вигляді продажу об’єкта ( його частин ) двома ( або більше ) окремими договорами

Так, враховуючи що банки за переказ грошей беруть комісію від 0,5 до 1,5%, до якої можливо додатися комісія в 1-2 % за зняття грошей з рахунку (якщо це буде потрібно продавець), то ось вже на « рівному місці » сума операції збільшується до 3,5%, до яких потрібно додати нехай і менш значні, але все ж витрати з відкриття банківського рахунку , на конвертації валюти та інші.

Звертаємо увагу на те, що обійти обмеження найбільш очевидним шляхом – розбити платіж на більш дрібні платежі не вийде, так як Постановою однозначно передбачено що під обмеження підпадають готівкові розрахунки фізичних осіб з одним і тим підприємством (підприємцем ) протягом одного дня, а також розрахунки по одному нотаріальному договору , в якому вказана сума, що перевищує 50 тисяч.

Буде цікаво:  «Булінг в Україні: що це, відповідальність і як боротися? Новий закон!»

Іншими словами, якщо в договорі вказана вартість в 60 тисяч гривень, то навіть якщо розбити платіж на 10 перекладів, кожен з яких не підпадає під обмеження, це не буде мати значення, тому що призначення платежів – оплата по одному і тому ж договору, а значить всі вони повинні бути безготівковими.

розрахунки, обмеження, готівка

Правда, залишається лазівка ​​у вигляді продажу об’єкта ( його частин ) двома ( або більше ) окремими договорами ( якщо це можливо) , однак економія в цьому випадку буде не така вже велика , так як в цьому випадку різко зростають витрати пов’язані з нотаріальним оформленням угоди.

Штрафи по відношенню до суми більшої, ніж 150 тисяч гривень, не можна назвати дуже вже страшними (на даний момент 1700 грн.)

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

“Штрафи по відношенню до суми більшої, ніж 50 тисяч гривень, не можна назвати дуже вже страшними (на даний момент 1700 грн.)”

Згадаємо також і те, що варіант оплати через так званий депозит нотаріуса (спеціальний транзитний рахунок ) є для України в даний час екзотикою і лише незначна частина нотаріусів готова надавати такі послуги (приблизно 1 з 10).

Контроль за дотриманням обмеження на готівкові розрахунки буде здійснюватися податківцями, які уповноважені накладати штрафи за кожен факт неправильно проведених розрахунків, хоча штрафи не можна назвати дуже вже страшними (на даний момент 1700 грн.)

В цілому, для населення обмеження готівки і готівкових розрахунків, на нашу думку, безсумнівно принесе одні негативні наслідки , а ймовірність позитиву для економіки в цілому представляється також вельми сумнівною.

Про обмеження валютних розрахунків у відео:

Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 1 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Натисніть і підпишіться на «НОВИНИ» або канал «TELEGRAM» та отримуйте юридичні лайфхаки!

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Send this to a friend