купівля квартири, купити квартиру, купити квартиру в україніКупівля квартири – це завжди актуальне питання для молодих сімей та тих, хто хоче покращити умови свого проживання. Саме тому поради юристів в цьому питання завжди потребують особливої уваги, адже шахраї часто користуються необізнаністю пересічного громадянина.

Раніше ми писали статтю на схожу тематику, з якою обов’язкове ознайомлення кожному, хто збирається купляти квартиру чи будь-яку іншу нерухомість: «Обережно! Шахраї при продажі нерухомості! Як захиститися?».

Сьогодні узагальнимо нашу практику з цього питання та надамо 10 порад тим, хто не збирається потрапити на гачок до шахраїв при купівлі квартири.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Купівля квартири: основні поради

1) Обов’язково необхідно ретельно оглядати житло. Як говорять юристи, якщо покупець після оформлення договору купівлі/продажу помітив в квартирі якісь труднощібуде складно щонебудь виправити. Тому, до підписання договору необхідно мати максимально повне уявлення про стан квартири.

2) Зберіть і перевірте документи, – якщо вам складно розібратися в усіх тонкощах, було б доцільно звернутися за послугами до юристів. В будь-якому разі, будьте пильними і уважно все перевіряйте. Особливо, наприклад, якщо це квартира в новобудові, адже там є певні тонкощі, які ми розкривали в попередній статті: «Як купити квартиру в новобудові правильно і безпечно?».

3) Поговоріть обов’язково з сусідами. Не всю інформацію можна почерпнути з документівчасто сусіди можуть надати безцінну інфу про квартиру і про її хазяїв.

4) Договір купівлі/продажу квартири краще довірити скласти професіоналові. Адже ті договори, що містяться, наприклад, в інтернеті у вільному доступі не здатні захистити вас в повній мірі, адже складені без продумування тонкощів та особливостей в кожному конкретному випадку. Було б правильнішим придбавати квартиру, користуючись послугами брокера і звертаючись до надійного нотаріуса.

купівля квартири, купити квартиру, купити квартиру в україні5) Не покладайтеся тільки на агентство або ріелтора на стороні продавця. Оскільки це угода з двома сторонами, вам краще мати свого брокераадже інша сторона зацікавлена виключно у продажу, тому, можливо, не варто орієнтуватися тільки на них.

6) При необхідності робіть технічну експертизуне варто вірити продавцеві на слово відносно технічного стану квартири, все повинно бути підтверджено документально.

7) Ретельно вивчайте документи, які підписуєте. Візьміть собі за правило: ніколи не підписувати папери, в яких вам не все зрозуміло. Якщо в чомунебудь складно розібратися самостійнопроконсультуйтеся з фахівцем. Ми писали, чому так, тут: «Головна заповідь юриста, яка збереже вас від в’язниці і заощадить гроші!».

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

8) Обов’язково упевніться в тому, що з квартири виписані всі мешканці, які були в ній прописані, і повністю сплачені комунальні послуги до підписання договору купівлі/продажу квартири  Це особливо важливо, адже потім можна зіштовхнутися з суттєвими неприємностями.

Буде цікаво:  «Монетизація субсидій (2019): як оформити і зекономити на комуналці?»

9) Проконсультуйтеся з брокером і нотаріусом, які можливості безпечного розрахунку вони надають. Деякі нотаріуси працюють тільки з розрахунками з безналуце необхідно з’ясувати завчасно.

10) У випадку з іпотекою, бажано, щоб відразу ж під час сплати грошей, покупець отримував право власності.

Сподіваємося, наші поради вам допоможуть зробити правильне рішення при купівлі квартири. А у разі певних питань, наші юристи раді будуть вам допомогти їх вирішити.

Грамотна купівля квартири і про те, на що потрібно звертати увагу при купівлі на відео:

Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 9 4,78 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

About the Author:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.