оформлення документів, право власності, оформлення документів на будинокНерідкою є ситуація, коли люди в селі живуть у будинках не один десяток років без оформлення документів на право власності на такий будинок чи землю. Через це з’являються як дрібні проблеми при укладенні договору, наприклад, з облгазом, комунальними органами, так і значні – при оформленні спадку, продажу або даруванні будинку.

З точки зору закону будинок без оформлених документів на право власності є самовільною будовою. Тому існують значні ризики, що в якийсь момент вас можуть змусити покинути такий будинок.

Щоб такого не було, потрібно оформити право власності на такий будинок. Так, цей процес оформлення права власності на житло нелегкий, але тільки тоді ви зможете бути спокійними за себе і свою сім’ю. Раніше вже писали на тему  про те, як ми узаконювали самобудову. З чого варто почати?

Оформлення документів на право власності: перший крок

оформлення документів, право власності, оформлення документів на будинокТехнічна інвентаризація. Процедура нескладна – звертаємось із заявою в Державну реєстраційну службу України (Укрдержреєстр), приїжджає експерт з інвентаризації у ваш будинок і заміряє всі об’єкти нерухомості у дворі: будинок, льох, гараж, вигрібна яма і тому подібне.

Такі експерти є в обласному управлінні Укрдержреєстру (в минулому – БТІ). Але є і приватні організації, які зроблять подібну інвентаризацію швидко, якісно і недорого порівняно з  держорганами (БТІ).

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Процедура триватиме не більше 10 днів і після закінчення ви отримаєте технічний паспорт з кресленнями вашої ділянки і кресленнями споруд на ній.

Оформлення документів: другий крок

Звертаємось до Державної архітектурно-будівельної інспекції. Необхідно підготувати такі документи:

  • документи на землю (державний акт або свідоцтво про право власності на землю або договір оренди земельної ділянки, або довідку з сільради про те, що у вас немає заборгованості по сплаті податку на землю);
  • технічний паспорт з проведеною інвентаризацією;
  • декларацію про готовність будинку до експлуатації.
Буде цікаво:  «Лайфхак: як повернути гроші, якщо ви купили товар онлайн у шахраїв?»

Строк реєстрації – 10 робочих днів, по закінченні якої ви отримаєте декларацію з відміткою про реєстрацію. З точки зору закону це означає, що ваша нерухомість існує і ви маєте на неї певні права.

Третій крок

Звертаємось із заявою до Державної реєстраційної служби. Треба подати:

  • заяву про реєстрацію права власності;
  • технічний паспорт на ваш будинок;
  • зареєстровану декларацію;
  • копію вашого паспорта, ІПН;
  • документи на землю під вашим будинком.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Строк реєстрації – 14 днів. Результат – державний акт про право власності і виписка про державну реєстрацію права власності. Процедура платна, але сума всіх платежів не перевищує 300 грн.

Для легалізації будинку площею понад 300 кв. м. або іншого об’єкта необхідно мати, крім уже зазначених документів, ще й звіт про проведення технічного обстеження об’єкта з інформацією про можливість його надійної і безпечної експлуатації.

Тоді план ваших дій буде таким:

оформлення документів, право власності

Усі ці процедура з реєстрації права власності на будинок займуть десь 1,5 – 2 місяці, але лише з цього моменту ви зможете продавати, заповідати та дарувати таку нерухомість, адже ви стаєте повноцінним власником такого майна.

Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 19 4,84 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

About the Author:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.