«Нові правила обов’язкового відпрацювання випускників за державним замовленням?»

»»«Нові правила обов’язкового відпрацювання випускників за державним замовленням?»
державне замовлення

“За теперішнім законодавством принцип “три роки або відшкодуй вартість свого навчання” вже не діє!”

Доброго дня, шановні друзі, сьогодні ми поговоримо про нові правила обов’язкового відпрацювання випускників, які навчалися за державним замовленням, впродовж трьох років після закінчення ВНЗів в Україні.

ЯК БУЛО РАНІШЕ?

Річ у тому, що до недавнього часу стаття 52 Закону “Про освіту” передбачала, що особи, які отримали вищу освіту за рахунок місцевого або державного бюджету, спрямовуються на роботу за розподілом і зобов’язані відпрацювати відповідно до Порядку, затвердженого Кабінетом міністрів України.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

У виконання вказаної норми закону Кабінет міністрів України прийняв постанову № 992 від 22.08.1996 року, затвердивши Порядок працевлаштування випускників, підготовка яких здійснювалася за державним замовленням. Порядком передбачено, що після закінчення університету випускник повинен обов’язково відпрацювати три роки або відшкодувати вартість свого навчання, а також понесені замовником витрати.

ЯК ВСЕ ПО-НОВОМУ?

Також вам, напевно, відомо, що цього року Закон “Про освіту” зазнав значні зміни, у тому числі в новій редакції була викладена вищезгадана стаття 52. Зміни набрали чинності 06.09.2014 року. Але найцікавіше полягає в тому, що закон більше не містить положення про обов’язкове відпрацювання фахівця, який отримав вищу освіту на підставі держзамовлення!

У зв’язку з цим на практиці почали виникати питання, пов’язані із застосуванням вказаних положень. Зокрема, дуже гостро стоїть питання про осіб, які до 06.09.2014 року підписали з вищим учбовим закладом типову угоду про підготовку фахівця з вищою освітою або були направлені на роботу по розподілу.

державне замовлення

“Нові положення закону “Про освіту” щодо необов’язковості відпрацювання за державним замовленням розповсюджуються не на всіх студентів”

Щоб правильно підійти до його рішення, спочатку треба звернутися до частини 3 статті 5 Цивільного кодексу України, в якій сказано, що відносно старих правовідносин новий закон застосовується тільки до тих прав і обов’язків, які виникли після набуття новим законом чинності (так званий принцип негайної дії закону в часі). Також згідно частини 1 статті 9 Цивільного кодексу України положення основного акту цивільного законодавства можуть застосовуватися і до трудових правовідносин.

Буде цікаво:  «8 шокуючих порад від адвокатів студентам юридичного факультету!»

Виходячи з цього студенти, які станом на 06.09.2014 року не підписували з керівництвом свого ВНЗ типові угоди про підготовку фахівців, примусово відпрацьовувати три роки після закінчення університету не повинні. Що ж до випускників і молодих фахівців, які до вказаної дати підписали відповідні договори або були працевлаштовані за розподілом, то нові положення закону до них застосовуватися не можуть.

Таким чином, зміни в законодавстві торкнулися далеко не всіх учнів, а тому інформація, розміщена на деяких форумах і сайтах, про те, що під дію нового закону підпадають усі випускники без виключення, є неточною.

ЯК НЕ ВІДПРАЦЬОВУВАТИ?

державне замовлення

“Юридично можна відмовитись від “нав’язуваної” роботи, але чи варто в наш час це робити через складність знайти хорошу роботу?”

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Особи, які не підпали під дію нових правил, для вирішення питання про те, як можна не відпрацьовувати три роки після закінчення ВНЗ, можуть використати інші способи.

Зокрема можна зробити наступне:

  1. Достроково звільнитися без відпрацювання у разі настання обставин, вказаних в пункті 9 Порядку (встановлення інвалідності (1 і 2 групи), встановлення інвалідності у дружини (чоловіка) випускника, одного з батьків (1 і 2 групи), якщо випускник – вагітна жінка, мати або батько, які мають дитину у віці до трьох років, проходження чоловіком (дружиною) військової служби), вступу до вищих навчальних закладів;
  2. Звільнитися з роботи без подальшого відпрацювання за погодженням обох сторін (адміністрації і працівника);
  3. У разі пред’явлення позову учбовим закладом вказати на те, що грошові кошти стягуються на користь державного або місцевого бюджету, а не на користь ВНЗ;
  4. При поданні позовної заяви до випускника посилатися на те, що до теперішнього часу Порядок визначення і компенсації вартості освіти у разі порушення умов угоди про працевлаштування не прийнятий і не затверджений (п. 4 постанови КМУ № 992 від 22.08.1996 року).
Буде цікаво:  «Бесплатная юридическая консультация: 5 причин зачем это делать!»

При цьому відразу хочемо відмітити, що судова практика за двома останніми пунктами є неоднозначною: існують рішення як на користь, так і проти таких правових позицій. Тому треба бути дуже уважним і перед ухваленням відповідних рішень спочатку проконсультуватися з адвокатом.

За матеріалами Блогу Павла Малиневського www.uadvokata.com.ua.

Про скорочення державного замовлення та зміни в системі освіти на відео:

Корисний матеріал? Оцініть зірочками:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 17 4,65 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Натисніть і підпишіться на «НОВИНИ» або канал «TELEGRAM» та станьте генієм юриспруденції!

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

49 комментариев

по хронологии
по рейтингу сначала новые по хронологии
1
Олена

Доброго дня!!!Я навчалася за державним замовленням.направлена відпрацьовувати 3 роки(не цільове направлення).перший рік відпрацювала.почалися проблеми зі здоровям,оперована,на лікарняному 3 місяці.мені оформили 3тю групу.хочу запитати чи маю право звільнитися за станом здоровя та не відпрацьовувати ще 2 роки.чи лікарня в даному випадку може подати в суд чи ні?чи 3тя група є підставою?

Юрій Усманов
2
Юрій Усманов

Доброго дня, Олено! Підставою для дострокового звільнення є надання 1 і 2 групи інвалідності. Це за Порядком, який діяв на момент вашого вступу в ВНЗ. Дякуємо за звернення.

3
Юлия

Доброго дня! у 2015 році я закінчила медичний коледж і уклала договір про відпрацювання 3 р. у сільській місцевості. у липні місяці 2017 року я вступила до Національного фармацевтичного університету на заочну форму навчання і звільнилася з роботи за власним бажанням. Медичний коледж подає на мене в суд з вимогою повернути кошти за навчання. Чи повинна я їх повертати?

4
Ярослав

Доброго дня, стосовно п. 3 статті 5 ЦКУ "Якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювалися актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав та обов'язків, що виникли з моменту набрання ним чинності." - це добре, але чому автором не взято до уваги п. 2 статті 5 ЦКУ - "Акт цивільного законодавства не має зворотної дії у часі, крім випадків, коли він пом'якшує або скасовує цивільну відповідальність особи." Дана відповідальність передбачена п. 14 Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням - "...випускник зобов'язаний відшкодувати у встановленому порядку до державного бюджету вартість навчання та компенсувати замовникові всі витрати.". За визначенням Конституційного Суду України, суть зворотної дії в часі законів та інших нормативно-правових актів "…полягає в тому, що їх приписи поширюються на правовідносини, які виникли до набрання ними чинності, за умови, якщо вони скасовують або пом'якшують відповідальність особи". 06.09.2014 внесено зміни в статтю 52 Закону України "Про освіту", 07.06.2017 року втратив чинність вищевказаний Порядок, який і був прийнятий на виконання статті 52 Закону України "Про освіту", ніяких перехідних положень та роз'яснень до застосування Порядку чи норм статті 52 до правовідносин, що виникли до витрати чинності, як Порядку, так і окремих положень статті 52 не прописано. Питання, чому тоді в даному випадку не застосовуються положення статті 58 Конституції України та п. 2 статті 5 Цивільного кодексу України???

5
володимир

Відпрацював рік після закінчення інтернатури в держзакладі сімейним лікарем, народився син, звільнився з роботи пішов на іншу. Лікарем самі знаєте, себе не можна прогодувати не те що маленьку дитину. ВУЗ прислав лист з вимогою повернути кошти. Скажіть як краще вчинити в такому випадку? Можливо підвезити або переслати їм свідоцтво про народженя дитини щоб діло не дійшоь до суду?

Юрій Усманов
6
Юрій Усманов

Доброго дня, Володимире! Потрібно зв'язуватись з керівництвом вашого держзакладу, де ви проходили інтернатуру. Писати заяву про можливість зупинення обов'язковго відпрацювання через народження дитини тощо. Тобто припинення відпрацювання повинне бути офіційно проведене. Дякую.

7
Іван

я закінчив коледж...після вручення диплома повідомили що потрібно мусово офіційно працевлаштуватися..відкрити трудову книжку та принести довідку коледжу що я офіційно на роботі...сьогодні прийшов лист з коледжу де було написано що я мав принести довідку до сьогодні...іначе вони будуть звертатися до суду...(степендію я отримував пів року, хоча навчання було рік)))))що мені порадите???????????

Юрій Усманов
8
Юрій Усманов

Принесіть довідку і надайте її до навчального закладу при першій же можливості. Дякую.

9
Олена

Я працюю за цільовим направленням у м.Фастові із 2015 року. Вийшла заміж і проживаю у Білій Церкві. Чи можу я змінити роботу за місцем проживання?

Юрій Усманов
10
Юрій Усманов

Доброго дня, Олено! Якщо 3 роки вже пройшло, то звісно, що можете навіть звільнитися. Крім того, за домовленістю з вашим керівництвом і керівництвом там, де ви збираєтесь працювати в Білій Церкві, ви можете оформити перевод з одного місця роботи в інше.
Дякую за звернення!

11
Міра

Вітаю!Після закінчення вишу отримала направлення на роботу у район. При проходженні інтернатури в обл. центрі з'явилось своє житло і пропозиція працевлаштування від місцевої лікарні. Маю 3-річну дитину. Скажіть, чи є спосіб не відпрацьовувати 3 роки у районі?

Юрій Усманов
12
Юрій Усманов

Доброго дня, Міро! Так, ви можете не відпрацьовувати надалі, адже маєте дитину віком до 3-х років. Тому пожете писати заяву на звільнення або прохання на переведення вас в місцеву лікарню, де вам пропонують місце.
Дякую.

Загрузить еще

Send this to friend