договір даруванняДоговір дарування квартири або іншої нерухомості – один з найбільш популярних цивільних договорів, який укладається громадянами. Сьогодні поговоримо про особливості, порядок, секрети та типові помилки при оформленні такого договору, підводні камені та небезпеку його укладення.

Договір дарування квартири чи іншої нерухомості укладається, як правило, для того, щоб гарантовано забезпечити спадкоємця нерухомістю або іншим майном.

Окрім цього, як відомо, якщо квартира або будинок були подаровані людині, що перебуває в шлюбі, то наприклад, при розірванні шлюбу це майно не є спільно нажитим і залишається повністю у розпорядженні лише чоловіка або дружини. Це важлива особливість.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Правила оформлення договору дарування квартири:

1. Договір дарування квартири оформлюється у нотаріуса (державного або ж приватного) в спеціальній формі (згідно ч.2 ст.719 Цивільного кодексу України);

2. При оформленні дарчої обидві сторони складають текст, збирають необхідні документи і проходять обов’язкову процедуру державної реєстрації.

Документи, які потрібні при оформленні дарчої:

  • Документ (договір купівлі-продажу, дарування, міни і тощо);
  • Довідки-характеристики або виписки з Реєстру прав власності на нерухоме майно (з відділення Державної реєстраційної служби України при Міністерстві юстиції України (раніше- БТІ);
  • Експертний висновок (видається експертом при оцінці нерухомості);
  • Довідка з ЖЕКу про реєстрацію осіб, що мешкають в квартирі (або ін. нерухомості);
  • Якщо нерухомість була придбана в офіційному шлюбі, то потрібна нотаріально завірена угода чоловіка (дружини).
  • Якщо нерухомість дарується дитині до 14 років, то потрібний дозвіл з органів опіки і опікування на прийняття цією особою в дар нерухомого майна.

3. Вже в самій нотаріальній конторі об’єкт нерухомого майна перевіряється на предмет відсутності арештів, заборон на відчуження, іпотеки тощо. У разі наявності останніх двох пунктів – оформити договір дарування квартири можна тільки після згоди податкового органу.

4. Нерухомість, що приймається в дар, обкладається обов’язковим податком на прибуток (5%). Від сплати цього податку звільняються тільки родичі першого порядку (дружина, чоловік, діти, батьки), а у зв’язку з останніми змінами в законодавстві і другого порядку (рідні брати і сестри, дід і бабка).

Таким особам також не прийдеться проводити оцінку нерухомості (!). Адже така оцінка на сьогодні не вимагається, а нотаріус, як і 100 років назад за звичкою і за старим законом, лише хоче прив’язати ціну власних послуг до вартості нерухомості. Якщо нотаріус вимагає таку оцінку – шукайте іншого нотаріуса!

Ці ж особи НЕ сплачують військовий збір, сплата якого є обов’язковим для всіх інших в розмірі 1,5% від вартості майна.

договір дарування квартири

5. При укладенні договору дарування квартири, дому або іншої нерухомості, нотаріусом сплата податку не перевіряється і спеціальні квитанції, що підтверджують оплату, не подаються.

Деякі нотаріуси порушують норми і вимагають квитанції про сплату прибуткового податку на подаровану нерухомість. Такі дії є незаконними.

Обережно, підводні камені!

договір даруванняПодароване майно набувається новим власником одразу після оформлення всіх документів у нотаріуса. І про це потрібно знати і пам’ятати!

Часто батьки дарують майно, квартиру, машину дітям, які її одразу без їх відома закладають, беруть на них кредит, який не можуть виплатити і тому позбавляються таких речей.

Буде цікаво:  «Кримінальний проступок: аналіз нового закону та міжнародної практики!»

Тому, якщо ви не впевнені, що особа буде зберігати майно належним чином, то можна дозволити їй розпоряджатися ним не прямо зараз, а з відстрочкою, уклавши заповіт або договір дарування квартири чи іншої нерухомості з важливою для Вас умовою довічного утримання.

Крім того, майно не повертається тому, хто його подарував (дарувальнику), і у разі смерті обдарованого. Вірніше, в цьому випадку, крім особи, що подарувала, на таке майно претендуватимуть і подружжя, і діти покійного.

Але в цьому разі можна також підстрахуватись і оформити заповіт особою, якій передається майно в дар, що таке майно перейде знову до дарувальника у разі смерті обдарованого.

Але і в цій ситуації треба пам’ятати, що заповіт може бути відмінений в будь-який час самим заповідачем, а тому такий спосіб не дає 100% гарантії повернення майна саме Вам.

Чи можна розірвати договір дарування?

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

договір даруванняЯкщо ви раптом передумали в один момент дарувати майно і бажаєте розірвати договір дарування, то потрібно знати, що за загальним порядком розірвання договору дарування квартири чи іншої нерухомості в односторонньому порядку не дозволяється. Для одностороннього розірвання такого договору потрібна буде наявність чітко передбачених в договорі чи законі умов.

При наявності підстав за яких можна вимагати повернення дарунка або компенсувати його вартість, але за умови, що таке майно не було вже продане, знищене, подароване тощо можливо розірвати договір дарування в односторонньому порядку.

Строк давності, коли особа може звернутися до суду з приводу одностороннього припинення договору складає 1 рік з моменту, коли вона дізналася або могла дізнатися про наявність певних законодавчо передбачених випадків.

Випадки, коли можна вимагати розірвання договору дарування:

  • якщо обдарований вчинив умисний злочин проти дарувальника або його близьких родичів;
  • обдарований створює загрозу втрати майна, яке має для дарувальника нематеріальну цінність (як пам’ять, наприклад);
  • майну, яке представляє історичну, культурну, наукову цінність, загрожує істотна шкода чи знищення.

Як висновок хочеться дати пораду, що коли укладаєте договір дарування, подумайте двічі, для чого ви це робите. Лише після відповіді на це питання можна переконатися в правильності вибраного саме договору дарування, адже як альтернатива і підстраховка в передачі майна можуть бути інші способи передачі прав власності на рухоме і нерухоме майно.

Про договір дарування квартири чи іншого майна дивіться на відео:


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 118 4,57 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

About the Author:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

138 комментариев

по хронологии
по рейтингу сначала новые по хронологии
1
Алина

чи потріюбно робити оцінку майна та сплачувати 1% від оціночної вартості нерухомості при договорі дарування для першого ступеня споріднення???

Юрій Усманов
2
Юрій Усманов

Згідно з наказом Мін'юсту "Про затвердження Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України"

1.20. Нотаріус посвідчує правочин, який передбачає будь-який перехід права власності на об'єкти нерухомості та об'єкти незавершеного будівництва, крім їх успадкування та дарування, за наявності документа про сплату до бюджету податку на доходи фізичних осіб, обчисленого з ціни, зазначеної у правочині, але не нижче оціночної вартості такого нерухомого майна, визначеної суб'єктом оціночної діяльності згідно з вимогами нормативно-правових актів з оцінки майна, та документа про оціночну вартість.

Тобто у разі спадкування чи дарування нерухомості оцінка майна не потребується! Такі зміни були внесені зовсім недавно з 25 березня 2014 року.

Нерухомість, що приймається в дар, обкладається обов’язковим податком на прибуток. Від сплати цього податку звільняються тільки родичі першого порядку: дружина, чоловік, діти, батьки. Ви не платите цей 1%, якщо Ви є родичем першого порядку!

3
Марина

Добрый день.

Правильно ли я поняла: если моя мама хочет оформить на меня дарственную то я не плачу налог???

Юрій Усманов
4
Юрій Усманов

Так, податок Ви не платите!

5
Максим

Доброго дня, стикнувся з такою ж ситуацією мати хоче подарувати квартиру, а усі нотаріуси ( робив запити на онлайн ресурсах) кажуть що треба 1% сплачувати в любому випадку і робити оцінку майна, порадьте в такому випадку як зробити краще. Дякую за увагу

Юрій Усманов
6
Юрій Усманов

Доброго дня, Максиме!
Краще може бути тільки в одному випадку - це знайти чесного нотаріуса. Адже, виходячи із законодавства України, подібні дії із сплати 1% та оцінки є необов'язковими.

7
Сергій

Доброго дня, вельмишановний Юрій Усманов.

Підкажіть будь ласка такого нотаріуса в м. Києві, у якого не потрібно проводити оцінку майна і сплачувати 1 відсоток від його вартості, у разі оформленн дарчої на квартиру для родичів першого порядку.

Мені такого знайти не вдалося.

З повагою,

Сергій

Юрій Усманов
8
Юрій Усманов

До речі, нещодавно, крім наказу, подібне положення було закріплено в абзаці восьмому частини другої статті 7 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні"http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/T012658.html" target="_blank" rel="nofollow">ТУТ .
Можливо не всі нотаріуси знають про цю норму, тому важливо вказати їм на неї. На жаль, пошуком нотаріуса, ми не займаємося.
Дякуємо.

9
Натали

Добрый день.

Хотим оформить дарственность, но из-за наличия незаконной постройки все застопорилось - сосед не хочет подписывать заявление, что она ему не мешает (из-за личных обид). Обращались в комисию по земельным спорам, нам написали письмо что такие вопросы решаются через суд. Есть еще какие то варианты решения вопроса?

Зарание спасибо

Юрій Усманов
10
Юрій Усманов

Добрый день!

Так понимаю, что нет одного метра от вашей постройки до границы соседского участка, правильно? и у вас возникли проблемы с легализацией такой незаконной постройки?

Другой вопрос: в каком году была построена это незаконное строение?

В таком случае при решении данного вопроса в досудебном порядке согласие соседа - обязательно, так как нарушены нормы Земельного кодекса относительно добрососедства, то есть ваше строение не должно находиться ближе одного метра от участка соседа. Личные обиды, как правило, легко решаются бутылкой хорошего пятизвездночного. Этот вариант будет дешевле и менее трудоемкий.

В ином случае, действительно, вопрос решается только через суд.

Возможно, Вам поможет https://www.pravoconsult.com.ua/yak-mi-sogodni-uzakonyuvali-samovilne-budivnitstvo/" target="_blank" rel="nofollow">ЭТА статья!

Спасибо.

11
Натали

Спасибо за ответ.

Да там меньше метра и сейчас пытаемся легализовать. Но там такие соседи, что по-хорошему не выйдет, пытались.

Если вопрос решаться будет через суд, то есть шанс получить разрешение на легализацию, заплатив штраф(например) или заставят сносить?

Юрій Усманов
12
Юрій Усманов

Наталья, результат суда может быть ваша обязанность заплатить штраф + обязанность либо перестроить строение, либо его снести, так есть нарушение не просто норм градостроения, а и нарушения прав вашего соседа. Постарайтесь максимально по-хорошему решить вопрос с соседями. Это отнимет гораздо меньше вашего времени и средств.
Но вероятность того, что удастся доказать, что ваша постройка не нарушает права соседей, конечно, есть! Важно, правильно подготовить все документы, провести необходимые измерительные действия на участке и т.д.

13
Натали

Спасибо за ответ!

14
Светлана

Доброго дня підскажіть що робити Мій дідусь подарував Землю з будинком та іншими спорудами своїй рідній дочці Нотаріус був приватним Сказала шо треба робити оцінку землі а також будинку Будинок нам оцінили в 253000 грн а землю в 180000 грн Податок в банку заплатили 980грн І їй 7400 А у вас прочилала що податок не платиться А в цю суму 7400 грн входило оформлення 3000грн за землю і будинок + 1600 реєстрація + відсотки якісь від вартості будинку і землі Я так розумію що просто нотаріус був не чесним і заробив Підскажіть що мені робити Я у відчаї

Юрій Усманов
15
Юрій Усманов

Доброго дня, Світлано!
Подібні зміни щодо необов'язковості оцінки майна при даруванні родичам 1 порядку були внесені зовсім нещодавно. На рівні наказу - з 25.03.2014, на рівні закону - з 20.10.2014 року. Дивіться вище коментарії.
Тому, можливо, договір дарування був завірений до вступу в силу таких положень.

16
Ігор Надьон

Доброго дня! А держ мито потрібно платити при даруванні 1 ступеня?

Юрій Усманов
17
Юрій Усманов

Доброго дня, Ігоре! Дякуємо за звернення!
За державну реєстрацію права власності на нерухоме майно ви сплачуєте 7 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, наразі це складає 119 гривень (див. підпункт "х" пункту 6 статті 3 http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/7-93/print1390979501803097" target="_blank" rel="nofollow">Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" від 21.01.1993г № 7-93).
Незалежно від ступеня споріднення, але за іншими критеріями виділяють певні категорії людей, які звільнюються від сплати цього мита (див. ст. 4 вищезазначеного закону).
Тобто, якщо ви не підпадаєте під ці категорії, зазначені в ст.4, то повинні платити державне мито.

18
Катеерина

Доброго дня. Підкажіть, будь-ласка, який саме відсоток податку я маю сплатити, якщо отримую в дарунок квартиру від громадянина з яким не маю родинних зв'язків? Нотаріус сказав що це загалом 6%. 1% сплачується одразу при заключенні договору дарування, а 5% протягом року від дати заключення договору. Скажіть, чи відповідає це законодавству, які саме податки я маю сплатити, та як виглядає процедура сплати тих 5%? Дякую.

Юрій Усманов
19
Юрій Усманов

Все вірно Вам сказав нотаріус: ставка податку 5% (якщо обидва резиденти) та 15(17)% (якщо хтось нерезидент) + держмито (оплата вартості послуг нотаріуса) 1%.
Дякуємо за звернення!

20
Володимир

Чи можу я подарувати квартиру в новобудові яка ще будуеться на основі договору купівлі-продажі укладеного між мною і забудівником.Будинок ще не введений в єксплуатацію,тех.паспорт з БТІ і свідоцтво на право власності ще не вироблені.Дарування по першій лінії спорідненості(батько-син).Дякую!

Юрій Усманов
21
Юрій Усманов

Доброго дня, Володимире!
На жаль, Ви не маєте права дарувати ще не введену в експлуатацію і не зареєстровану квартиру, адже право власності на неї у вас виникає з моменту державної реєстрації. Тому не можливо передати те, чого нема.
Попередній договір купівлі-продажу не передбачає переходу права власності на квартиру також, він є лише зобов'язанням забудовника укласти основний договір купівлі-продажу квартири в майбутньому.
Дякуємо за звернення!

22
Альона

Доброго дня.У мене таке запитаня.Хочу оформити дарчу на приватний будинок оцiнку будинку бтi проводили у 2012р чи потрiбно проводити нову оцiнку якщо так чи може вартiсть майна зараз бути вищою враховуючи амортизацiю.Буду дуже вдячна за вiдповiдь.

Юрій Усманов
23
Юрій Усманов

Доброго дня, Альона!
При спадкуванні чи отриманні дарунка об’єктів нерухомості родичами першого ступеня споріднення (дружина, чоловік, діти, батьки) проводити оцінку такого майна немає необхідності, адже вони звільняються від сплати податку, а згідно із статтею 7 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" проведення оцінки майна є обов'язковим лише у випадку оподаткування майна.

Згідно з наказом Мін’юсту “Про затвердження Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України”
1.20. Нотаріус посвідчує правочин, який передбачає будь-який перехід права власності на об’єкти нерухомості та об’єкти незавершеного будівництва, крім їх успадкування та дарування, за наявності документа про сплату до бюджету податку на доходи фізичних осіб, обчисленого з ціни, зазначеної у правочині, але не нижче оціночної вартості такого нерухомого майна, визначеної суб’єктом оціночної діяльності згідно з вимогами нормативно-правових актів з оцінки майна, та документа про оціночну вартість.

Тобто у разі спадкування чи дарування нерухомості оцінка майна не потребується!

24
Марта

Нажаль на сьогоднішній день для нотаріусів закон це не аргумент.Всі вони вимагають проведення експертної оцінки та сплати мита в розмірі 1% від суми договору незважаючи на те,що договір дарування відбувається між особами першого ступеня спорідненості.Підкажіть,що робити в такому випадку?Подавати на них в суд?

Юрій Усманов
25
Юрій Усманов

Марто, у вас два варіанти подальших дій:
1) написати скаргу в Міністерство юстиції України;
2) судовий порядок вирішення спору.
Звісно, що другий варіант найбільш дієвий для Вас.
Дякуємо, за звернення.

26
Тетяна

Доброго дня. Скільки буде коштувати оформлення договору дарування (квартира загальною площею 45 кв. м. 2-м дітям від матері.

Юрій Усманов
27
Юрій Усманов

Доброго дня, Тетяно!
Як Ви зрозуміли зі статті вище Ви не платите податок на доход фізичних осіб і податок на майно, що переходить в порядку дарування. Крім того, у разі спадкування чи дарування нерухомості оцінка майна не потребується.
За державну реєстрацію права власності на нерухоме майно ви сплачуєте 7 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, наразі це складає 119 гривень (див. підпункт “х” пункту 6 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” від 21.01.1993г № 7-93).
Можливо, ще буде необхідно сплатити нотаріальні послуги.
Дякуємо за звернення!

28
Анна

Доброго дня така ситуація:я проживаю з чоловіком та дітьми в квартирі вона приватизована ,але спільна сумісна власність чоловіка його батька та матері,також тут прописані наші діти(я не прописана).У мого чоловіка є ще рідня сестра яка тут не проживає,його мати має кімнату у спадок від своєї матері яку вона має бажання оформити на його сестру,а нам лишаєця ця квартира.Але вона хоче оформити дарування яке вступить тільки після їхньої смерті.Що буде якщо все буде навпаки?Тоді його батьки все лишать сестрі мого чоловіка,також чоловік має ще доньку від першого шлюбу.Чи можна оформити дарування на чоловіка і щоб він все оформив на мене та дітей.Бо зі слів свекрухи вона хоче все лишити лише донці.Ми маємо бажання робити ремонт в квартирі,щоб потім все лишилося нам,щоб не судилися з його сестрою,або я з його батьками,донькою чи сестрою.Бо сестра ще та підставила мого чоловіка що ще досі розгрібаємося,він взяв для неї кредит в 2007-2008році на 63тисячі який вона не плотить.Платив мій чоловік та його батьки.Дуже вдячна.

Юрій Усманов
29
Юрій Усманов

Доброго дня, Анно.
Якщо правильно зрозумів питання, то так, договір дарування можна оформити на чоловіка, який потім цю квартиру передарує вам та вашим дітям.
Дякуємо за звернення.

30
Олег

Доброго дня. Я був домовласником. Після одруження я будинок подарував сестрі. Причина - хотів стати учасником програми молодіжного кредитування. Із сестрою була усна домовленість про те, що я і моя сім"я будемо там зареєстровані, поки ми не купимо власне житло. Після акту дарування ми кілька місяців проживали на зйомній квартирі, власного житла купити не вдалось, не попали під програму, а коли спланували повернутись в будинок, сестра заявила, що я не маю права там проживати.Так як фінансовий стан певною мірою дозволяв і не було бажання псувати стосунки, я з своєю сім"єю жив кілька років на зйомній квартирі. Власний бізнес мій теж оформлений за місцем реєстрації. Так як фінансове становище похитнулось, я хочу вселитись у будинок, а сестра сказала, що подає в суд на позбавлення мене і моєї сім"ї права проживання в будинку і зняття з реєстрації. Зараз там зареєстровані : сестра з сином та я з дружиною та дітьми 7 та 5 років. Чи маю я можливість якось себе захистити в цій ситуації?

31
Sierra

Цивільний кодекс України.

Стаття 724.

1. Дарувальник має право відмовитися від передання дарунка у майбутньому, якщо після укладення договору його майновий стан істотно погіршився.

Юрій Усманов
32
Юрій Усманов

Доброго дня, Олеже, річ у тому, що після того, як документ підписується, майно вмить переходить в розпорядження обдаровуваного, який відразу ж може розпоряджатися їм на власний розсуд. Він може навіть одразу виселити дарувальника з квартири, тому кожен з тих, хто вирішує передати нерухомість за таким договором, втрачає усі права на об’єкт дарування.
Дякуємо за звернення.

33
Максим

Доброго дня! Підкажіть будь ласка, чи можна якимось притягнути до відповідальності нотаріуса за порушення закону та постійне вимагання цього 1% при оформленні дарчої між родичами першого порядку (батько і син)?

З повагою, Максим.

Юрій Усманов
34
Юрій Усманов

Два варіанти подальших дій:
1) написати скаргу в Міністерство юстиції України;
2) судовий порядок вирішення спору.
Звісно, що другий варіант найбільш дієвий для Вас.
Дякуємо, за звернення.

35
Артур

Доброго дня!Я хочу оформити договір дарування квартири для свого сина. Консультувався с декількома нотаріусами, вони кажуть що сплата 1% від оціночної вартості квартири є обов язковою, а також, що при заключенні договору дарування оригінал права власності на квартиру залишається у них, а мені в якості нового документу, що підтверджує право власності на квартиру залишається договір дарування. Підскажіть будь-ласка чи дійсно вищезазначені вимоги є законними та чи не має ризиків при проведенні такої угоди.

Юрій Усманов
36
Юрій Усманов

Доброго дня, Артур!

З приводу 1% писали раніше в коментарях (читайте нижче).

З приводу оригіналу правовстановлюючого докуманта, то такий документ документ, який посвідчує право власності на квартиру, при відчуженні такої квартири вилучається і зберігається в архіві нотаріуса 75 років, – натомість обдаровувана особа отримує новий правовстановлюючий документ на цю квартиру – ДОГОВІР ДАРУВАННЯ. На старому документі жодні відмітки не проставляються (за винятком, коли відчужується ЧАСТИНА квартири – тоді така відмітка робиться і оригінал повертається власнику)

Дякуємо за звернення.

37
Анна

Скажіть будь ласка якщо квартиру батьки дарують синові чи потрібно сплачувати 1% від вартості його оцінки,як нам сказав нотатіус?Чи тільки 7 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, наразі це складає 119 гривень .Дякую.

Юрій Усманов
38
Юрій Усманов

Доброго дня, Анно!
Тільки 7 НМДГ Ви повинні сплачувати за Законом при даруванні квартири синові.

39
Анна

Дякую.

40
інна

Доброі ночі. У мене виникла проблема,в 2004 році,наша родичка оформила договір дарування своєі квартири на мене. Сама всі ці роки проживала в селі з сестрою.квартира 7 років стояла пуста. Три роки назад я зробила там капітальний ремонт і вселилася, проживаю на даний час там. До сьогоднішнього часу проблем не виникало. Але зараз зявилися "кращі родичі" яким ця квартира більше потрібна і вона вимагає квартиру повернути. Я звернулася до суду для позбавлення іі права користування квартирою і зняття іі з реєстраціі. Але вона почала погрожувати, що скасує договір дарування, начеб-то не знала, що вчиняє, обманули і т.і. Чи є у неі законні підстави і чого можна очікувати від суду. Дог. Дарування був зареєстрований у державного нотаріуса, витяг про право власності на майно на мені. Чи є причини для хвилювання?

Юрій Усманов
41
Юрій Усманов

Доброго дня, Інно!
З описаної вами ситуації і з ваших слів можна зробити висновок, що підстав для визнання договору дарування недійсним нема. Тому Вам хвилюватися не варто.
Дякуємо за звернення.

42
інна

Дякую за відповідь.

43
Олег

Мати хоче подарувати сину квартиру. Чи правильно я зрозумів, що оцінка не робиться, податок не сплачується. Лише державне мито та плата за певні дії, зокрема внесення даних до реєстрів й одержання певних документів тощо. А як щодо інших платежів та зборів, наприклад військового

Юрій Усманов
44
Юрій Усманов

Здравствуйте, Олег! Вы все правильно поняли.

Но военный сбор вы не платите. С 01.01.2015 года согласно Налоговому Кодексу, объект налогообложения военного сбора совпадает с объектом налогообложения налога с доходов физических лиц.

Иными словами, военный сбор оплачивается тогда, когда уплачивается налог на доходы физических лиц.

Поскольку подоходный налог при дарении вы не платили и у вас первая линия родства (и вы предоставили в подтверждение свидетельство о рождении), вы не платите и военный сбор.

Поэтому, если налоговая и дальше требует оплатить, отказывайте, исходя из вышеуказанных оснований. А требования по уплате просите у налоговой присылать в письменном виде. Единожды предоставите им письменный ответ-отказ, Вы в последствии перестанете получать подобные требования от налоговой.
Спасибо за обращение!

45
Олег

І як тоді бути з чинним ДЕКРЕТом КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ "Про державне мито" Стаття 3. Розміри ставок державного мита.

Де вказано (п.3), що за нотаріальні дії, вчинювані державними нотаріальними конторами і виконавчими комітетами сільських, селищних, міських Рад народних депутатів:

а) за посвідчення договорів 1 відсоток суми договору,

відчуження житлових будинків, але не менше одного

квартир, кімнат, дач, садових неоподатковуваного

будинків, гаражів, а також мінімуму доходів громадян

інших об'єктів нерухомого

майна, які перебувають у

власності громадянина, що

здійснює таке відчуження

Юрій Усманов
46
Юрій Усманов

Доброго дня, Олеже!
Даний Декрет КМУ, прийнятий у 1993 році, має силу закону. Закон України “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні” від 2001 року. Враховуючи те, що дані норми регулюють одні і ті ж відносини, то застосовуєио той закон, який прийнятий пізніше (тобто останній від 2001 року).
Тому 1% Ви не повинні платити.
Дякуємо за звернення.

47
Любов

доброго вечора, підкажіть будь ласка,я онучка дідусь хоче на мене оформити дарчу. як я зрозуміла я повинна сплатити 5% податок. в який термін його треба сплатити й чи можна його платити в розстрочку на кілька років?дякую за відповідь.

Юрій Усманов
48
Юрій Усманов

Доброго дня, Любове!
Так, повинні сплатити 5% податок + держмито (оплата вартості послуг нотаріуса) 1%. Ці 5% можна розстрочити, подавши заяву на розстрочення даного податковогу боргу до відповідних податкових органів (для цього потрібно звернутися у ваше найближче відділення Державної фіскальної служби).

49
Любов

доброго ранку.ще б хотіла запитати, якщо дідусь оформлює дарчу на правнучку (дитині 2,5років) чи є як то кажуть підводні камені? чи зміниться частка податку в такому випадку(яка?) що важливе треба знати при такій ситуації? й хто такі органи опіки? кого назначають опікуном дитини,батьків? в якомувипадку опікунами можуть бути не батьки? дякую за вашу відповідь.

Юрій Усманов
50
Юрій Усманов

Вітаю, Любове!
Дідусь може оформити дарчу на правнучку до 14 років, але для цього потрібний дозвіл з органів опіки і опікування на прийняття цією особою в дар нерухомого майна.
Органи опіки - це Служба у справах дітей відповідної місцевої державної адміністрації.

51
Наталя

Доброго дня!

Роз*ясніть, будь ласка, чи має право на квартиру, яку ми купили з чоловіком у шлюбі, дочка чоловіка від першого шлюбу? Дочці літом виповнюється 18 років. Ми у шлюбі вже 16 років і виховуємо двох спільних дітей.

Дякую за відповідь!

Юрій Усманов
52
Юрій Усманов

Доброго дня, Наталя!
Дочка є спадкоємцем першої черги споріднення у разі спадкування тієї частини вашої квартири, яка належить вашому чоловікові на праві спільної сумісної власності.
Дякуємо за звернення!

53
Мар'яна

Доброго дня! Квартира в спільній сумісній власності(батьки,я і брат). Вирішено подарувати свої частки мені.чи потрібно мені сплачувати мито,військовий збір за частку брата.виокремлено вартість частки кожного при оціночній вартості квартири?та й взагалі,які саме відсотки я повинна сплатити при оформленні договору дарування,бо рекомендації нотаріусів різні.

Юрій Усманов
54
Юрій Усманов

Доброго дня, Мар'яно!
Ви платите лише державне мито, яке зараз складає 7 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 119 гривень.
Дякую.

55
Natalia

А як на рахунок 5-ти відсоткового податку від вартості 1/4 частки квартири (за отримання в дар нерухомого майна від брата, який не є членом сімї першого ступеня споріднення)??? ст. 174 Податкового кодексу

Юрій Усманов
56
Юрій Усманов

Доброго дня, Наталля! Цей податок діє і у вашому випадку.
Дякуємо за звернення.

57
Марія

Доброго дня!

У моєї мами у батьків був дім та територія навколо неї, це майно не є приватизованим. Дарчої чи інших договорів на майно не укладалось. У мами було ще троє братів (двоє з яких померли). На час смерті в будинку проживав один б братів з сім'єю. Та так склалось, що діти пішли за невістки, а їх мама (дружина покійного брата) також стала жити окремо. На даний час вже 2-3 роки за будинком доглядає сестра (дочка покійних власників).

Документи на будинок находились у невістки яка заявляє, що документи не збереглись. Інший (і єдиний живий) брат не має також бажання що не будь вчиняти з будинком (може написати відмову в разі потреби).

Що потрібно зробити сестрі щоб оформити будинок на неї? і Чи має невістка право на власність або співластність цього будинку?

Дякую.

Юрій Усманов
58
Юрій Усманов

Доброго дня, Маріє!
Будинок не переходить по праву спадкування, адже він не приватизований.
Відповідно до ст. 120 ЗКУ та ст. 1225 ЦКУ до спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені.
В такому випадку спадкоємці повинні оформити своє право на земельну ділянку, на якій розміщено успадкований житловий будинок. Таке право може бути оформлено шляхом звернення спадкоємців (Вас) до місцевої ради, яка відповідно до вашої заяви має прийняти рішення або про безоплатну передачу у приватну власність цієї земельної ділянки без зміни цільового призначення, або ж про передачу в оренду.
При цьому слід враховувати, що:
1) безоплатна приватизація земельної ділянки може мати місце лише для громадян України;
2) безоплатна земельна ділянка може бути передана лише один раз по визначеному статтею 121 ЗКУ цільовому призначенню;
3) за наявності двох і більше спадкоємців земельна ділянка можу бути передана безоплатно у сумісну власність за умови, що жоден із них не скористався раніше правом безоплатної приватизації земельної ділянки для обслуговування житлового будинку і господарських споруд; якщо спадкоємець (хоча б один) є іноземцем чи вже скористався правом безоплатної приватизації земельної ділянки для обслуговування житлового будинку і господарських споруд, то оформити земельну ділянку можливо або в оренду (спільну оренду), або ж такий громадянин має право викупити земельну ділянку (її частину).
Тобто і жінка брата (невістка минулого власника) може претендувати на будинок і земельну ділянку.
Дякуємо за звернення!

59
Марія

Дякую, Юрій

60
Виктор Бондаренко

Добрий день.

Підскажіть будь ласка, за допомогою яких нормативних актів можливо уникнути оцінки нерухомого майна та земельної ділянки, а також сплати держмита 1% від оціночної вартості при договорі дарування для першого ступеня споріднення.Люди нормальні без привілегій (ст.4)Що "пред'явити" нотаріусу або в позові до суду.

З А К О Н У К Р А Ї Н И

Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні

Розділ II

ЗАСАДИ ПРОВЕДЕННЯ ОЦІНКИ МАЙНА

Стаття 7. Випадки проведення оцінки майна

Стаття 7. Випадки проведення оцінки майна

Оцінка майна проводиться у випадках, встановлених

законодавством України, міжнародними угодами, на підставі

договору, а також на вимогу однієї з сторін угоди та за згодою

сторін.

оподаткування майна згідно з законом, крім випадків

визначення розміру податку при спадкуванні власності, вартість

якої оподатковується за нульовою ставкою; { Абзац восьмий частини

другої статті 7 із змінами, внесеними згідно із Законами N 1255-IV

( 1255-15 ) від 18.11.2003, N 1709-VII ( 1709-18 ) від

20.10.2014; в редакції Закону N 71-VIII ( 71-19 ) від 28.12.2014 }

Д Е К Р Е Т

КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

Про державне мито

Стаття 2. Об'єкти справляння державного мита

Державне мито справляється:

14) за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно;

за державну реєстрацію іншого речового права на нерухоме майно,

обтяження права на нерухоме майно. { Статтю 2 доповнено пунктом 14

згідно із Законом N 5508-VI ( 5508-17 ) від 20.11.2012 }

Стаття 3. Розміри ставок державного мита

3. За нотаріальні дії, вчинювані

державними нотаріальними конторами і

виконавчими комітетами сільських,

селищних, міських Рад народних

депутатів:

а) за посвідчення договорів 1 відсоток суми договору,

відчуження житлових будинків, але не менше одного

квартир, кімнат, дач, садових неоподатковуваного

будинків, гаражів, а також мінімуму доходів громадян

інших об'єктів нерухомого

майна, які перебувають у

власності громадянина, що

здійснює таке відчуження

б) за посвідчення договорів 1 відсоток суми договору,

відчуження земельних ділянок, але не менше одного

які перебувають у власності неоподатковуваного

громадянина, що здійснює таке мінімуму доходів громадян

відчуження

ДЯКУЮ.

Юрій Усманов
61
Юрій Усманов

Вікторе, основні Ви вже перелічили.
+ також ще наказ Мін’юсту “Про затвердження Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України”
1.20. Нотаріус посвідчує правочин, який передбачає будь-який перехід права власності на об’єкти нерухомості та об’єкти незавершеного будівництва, крім їх успадкування та дарування, за наявності документа про сплату до бюджету податку на доходи фізичних осіб, обчисленого з ціни, зазначеної у правочині, але не нижче оціночної вартості такого нерухомого майна, визначеної суб’єктом оціночної діяльності згідно з вимогами нормативно-правових актів з оцінки майна, та документа про оціночну вартість.

62
Анна

Здравствуйте!

Супруг хочет передать жилой дом принадлежащий ему на праве собственности по договору дарения (имущество приобретенное в браке) своей супруге. Какие действия необходимо выполнить?Заключить договор, удостоверить его у нотариуса,что еще?Оценка этого дома обязательна?Она составляет 1% от общей стоимости?к оценщику должны обращаться стороны или этим будем заниматься нотариус?Гос пошлина никак не относится к оценке?Спасибо заранее

Юрій Усманов
63
Юрій Усманов

Доброго дня, Анно!
Читайте статтю, там все написано, ні до чого повторюватись.
Дякуємо за розуміння.

64
Мар'яна

Доброго дня!Підкажіть будь-ласка,як краще і дешевше оформити документи на квартиру,після смерті бабусі.Я є внучка,прописана була разом з бабусею,на мене оформлений заповіт.Щоб зараз це все оформити,сказали що потім потрібно буде оплатити якісь податки.Чи невигідніше щоб на себе оформила мама(дочка),а після цього зробила дарчу на мене?Чи всерівно потрібно буде сплачувати ті різні податки?Колись ще казали що потрібно оплачувати частку бабці і діда,зараз це неактуальне?

Юрій Усманов
65
Юрій Усманов

Доброго дня, Мар’яно!
Нерухомість, що приймається в дар, обкладається обов’язковим податком на доход. Від сплати цього податку звільняються тільки родичі першого порядку: дружина, чоловік, діти, батьки. Податок на спадщину у вашому випадку складає 5% від об'єкта спадщини для спадкоємців, які не є членами сім'ї першого ступеня споріднення.
Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини(смерті бабусі). Якщо спадкоємець протягом цього строку не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
Зважаючи на те, що заповіт оформлений на ваше ім'я, то дешевше буде вам відмовитись від спадкування, в такому разі, буде спадкування за законом, де ваша мама, якщо тільки вона є дочкою і більше нікого нема з родичів першого порядку, отримає спадщину. А потім подарує вам її.
Дякуємо.

66
Марія

Оплата послуг нотаріуса

Хоча сплачувати податки при даруванні квартири матір’ю синові закон і не вимагає, однак без витрат не обійтися. Окрім уже згаданої необхідності оплатити так звані «реєстраційні послуги» (отримання витягу, що передує процедурі нотаріального посвідчення, та реєстрація права власності обдарованого, яка її завершує), не слід забувати про витрати безпосередньо на послуги нотаріуса, як це передбачено ст. 19 Закону України «Про нотаріат» від 02.09.1993 р.№ 3425-XII, а також гл. 16 р. І Порядку № 296/5. Так, за посвідчення договору дарування квартири державним нотаріусом необхідно сплатити державне мито в розмірі 1% суми договору, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (пп. а п. 3 ст. 3 Декрету № 7-93). Приватні нотаріуси за вчинення нотаріальних дій справляють плату, розмір якої визначається за домовленістю між приватним нотаріусом та фізичною або юридичною особою, але не меншу від розміру ставок державного мита, яке справляється державними нотаріусами за аналогічні нотаріальні дії (п. 3 гл. 16 р. І Порядку № 296/5).

Тобто про договорі дарування від батька до сина, ніяк не обійти 1 % від вартості майна.

67
Зина

Здравствуйте!Моя мама получила, согласно договора дарения, дом с участком земли. Она должна заплатить 5% налога (не первая степень родства). Мой вопрос вот какой: какие последствия могут быть, если не заплатить в срок этот налог или заплатить частично.

Юрій Усманов
68
Юрій Усманов

Добрый день!
Нотариус не удостоверит данный договор в случае не уплаты такого налога.
Спасибо за обращение.

69
Ірина

Доброго дні.

Підскажіть будь ласка. Якщо бабуся хоче оформити дарчу кварти на онучку, якій 24 роки, чи повинні діти бабусі написати вімову від своєї частини та надати згоду на оформлення дарчої на онучку та який розмір податку треба будет сплатити при оформленні дарчої? Якщо можливо надати посилання на нормативно-правові акти, так як державний нотаріус наполягає на тому, що потрібно мати дозволи від дітей дарувальника та сплачувати 1% від оціночної вартості квартири.

Дякую.

Юрій Усманов
70
Юрій Усманов

Доброго дня, Ірино!
Нехай бабуся напише заповіт або дарчу на онучку. Для цього згода її(бабусі) дітей не потрібна. Але доведеться заплатити 5% від вартості такого майна, що дарується.

71
Артур

Доброго дня. В мене виникало питання слідуючого характеру.... Моя мама планує оформити на мене дарчу на будинок. В будинку разом з нами прописані мій брат, його дружина та племінник. Чи потрібна згода брата та його дружини на оформлення дарчої? І чи зможу я під час перереєстрації права власності будинку на себе якимось чином виписати сімю брата з будинку без їх згоди - так як вони непроживають з нами і нізащо неплатят.

Юрій Усманов
72
Юрій Усманов

Доброго дня, Артуре!
Для оформлення договору дарування нерухомості нотаріусом згода прописаних осіб в такій нерухомості не потрібна.
Виписати зареєстрованих людей примусово з квартири можливо лише за рішенням суду. Якщо племінник є малолітньою особою, то щоб його виписати, необхідна ще і згода органів опіки та піклування.
Дякуємо.

73
Вікторія

Доброго дня. Сестра хоче подарувати братові свою частку будинку, який знаходиться у їхній спільній власності. скільки це коштує???

74
Виталий

Доброго дня Юрій!

Вивчаючи Ваші статті на питання людей, щодо вимагання (інакше назвати не можна) нотаріусами в т.ч. й державними сплати державного мита у розмірі 1% від вартості майна за реєстрацію права власності на нерухоме майно при даруванні родичами першого ступеня споріднення, можна зробити висновок, що по всій країни одна й та сама проблема. Питання: «Чи хто-небудь звертався до Мін.Юста, з питання «поборів» в нотаріальних конторах і чи є якась офіційна реакція? Що робить громадянам України, якщо з них вимагають сплачувати держ.мито у розмірі 1% при даруванні родичами першого ступеня споріднення не рухомого майна? Куди звертатись? У м. Суми в державних конторах, ситуація аналогічна».

Дякую за відповідь!!!

75
Ірина

Доброго дня. Підкажіть таке питання, квартира куплена з чоловіком в шлюбі, але власниками її є син 50% та чоловік 50% ( так,як стояли на черзі, але більшу частину коштів було сплачено самостійно), по Закону, дружина має право на 50% чоловікової долі, але не краще цю частину відразу подарувати і матір вписати в договір право власності?

І чи зможе син, половину своєї частини подарувати другій дитині?

Спасибі

76
Налалія

доброго дня! якщо бабуся оформила заповіт щодо свого будинку на онука, а згодом з невідомих причин незадовго до смерті оформила договір дарування вказаного будинку на свою невістку, яка не проживала з нею, чи усуває вказаний факт право на отримання онуком у спадщину вказаної квартири? Які є способи захисту прав онука в даному випадку?

77
Мария

Доброго дня!У мене таке питання - якщо оформити дарствену на будинок на одного із дітей (у мої ситуації тато оформляти буде на мого брата) чи після смерті його коли відкриється спадщина інші діти не матимуть змоги претендувати на цей будинок так як оформленно дарча на цей будинок вже на одного із дітей? Дякую за відповідь!

78
Наталя

Доброго дня, Юрій. Моя мама заповіла квартиру моїй доньці, але дуже велика сума податків в цьому випадку. ми вирішили, що вона відмовиться від спадку, а я прийму спадок. Но в мене є брат, якій живе в іншій країні і пропав в серпні 2014 року. Но пропавшим його ніхто не оголошував, сподіваємось, що він таки знайдеться.Чи потрібна від нього відмова від спадку? Дякую

79
Тетяна

У меня ситуация следующая. Хочу купить квартиру у хозяйки, которая получила эту квартиру в дар 1 год назад. По факту там была купля-продажа, которую оформили как передачу имущества в дар...

Чем рискую я, если покупаю этот объект сейчас? Может ли дарившее лицо оспорить договор дарения в суде, и как это может коснуться меня после, как владелицы этой квартиры?

80
Сергей

Добрый день! Подскажите, можно ли подарить человеку ПРАВО проживать в квартире пожизненно? Как это можно оформить, какими документами? Квартира этому человеку не принадлежит и принадлежать не должна. Хотим, чтобы этот человек был уверен, что он может жить в нашей квартире пожизненно и что никто его из нее не выгонит на улицу.

81
Taras

у разі смерті обдарованого,майно не повертається тому, хто його подарував (дарувальнику)?Еа майно в такому випадку претендують Діти з Мамою?

82
Ліза Лисенко

Доброго дня. Моя бабуся оформила на мене дарчу ще коли мені не було 14 років. Вони з дідусем і досі приписані та проживають у цьому будинку, навіть по досягненню повноліття ніяких документів я на своє ім'я не оформлювала. У мене на руках є тільки документ даровизни.

Чи є я законним власником будинку, які документи я маю оформити і що сплатити?

83
Юрко Юрченко

Доброго дня!Я отримав дарчу на 1/2 будинку і хочу отримати свою адресу,а співвласниця-сусідка хоче,щоб ми спочатку оформили договір за взаємною згодою,в якому буде прописано,що ми не маємо один до одного ніяких претензій і можемо розпоряджатися своєю часткою як заманеться-продавати,добудовувати,проводити комунікації вже без згоди співвласниці.Наскільки це законно,і скільки коштує оформлення такого договору?Дякую.--'

84
Стефан

Доброго дня!У мене таке питання – якщо оформити дарчу на будинок на одного із дітей (у мої ситуації тато оформляти буде на мою сестру) чи після смерті батька коли відкриється спадщина я зможу претендувати на цей будинок так як оформленно дарча на цей будинок вже на одного із дітей? Дякую за відповідь!

Юрій Усманов
85
Юрій Усманов

Доброго дня, Стефане! Після відкриття спадщини такий будинок перейде у власність вашій сестрі, а не вам.

Дякую за звернення!

86
Леся

доброго дня! в мене таке питання ми проживаємо в будинку який нам подарувала мама чоловіка( дарчу на чоловіка), виникла така ситуація в наз з чоловіком є маленька дитина, в нього є дитина від першого шлюбу повнолітній син, зараз він з батьком неспілкується, але говорить всім що після смерті тата частку буде мати,і продась, або щоб я сплатила гроші, в мене таке питання,дарча була зроблена 10 років назад, чи можна зробити так що якщо щось з чоловіком станеться щоб майно перейшло до його мами( даровника), чи краще зробити нову дарчу на мене??

Юрій Усманов
87
Юрій Усманов

Доброго дня, Лесю!

Ваш чоловік може написати заповіт, в якому вказати, що у разі його смерті, його будинок перейде до тієї людини, яку він вкаже в заповіті. Або ж передарувати такий будинок вам.

Дякую за звернення!

88
Екатерина

Добрый день!

Скажите, пожалуйста, процедуру выселения из квартиры человека(не родственник), который подарил квартиру(без довіч. утримання и т.п.) 12 лет назад, но остался в ней прописан, все 12 лет в ней проживал и оплачивал за свой счет коммунальные услуги, а теперь (1 месяц как) поменял замки в квартире и пустил квартирантов.

Нашла, что нужно лишить его регистрации через суд, но вот на каких основаних? На что опираться в иске? Вроде бы, до подачи иска нужно ему написать письмо с просьбой выписаться и освободить квартиру?

Юрій Усманов
89
Юрій Усманов

Доброго дня, Катерино! Якщо квартира ваша, вона не належить особі, яка там прописана, то сміливо йдіть в поліцію і пишіть заяву про те, що така особа привласнила ваше майно, перешкоджає вам користуватися ним та вчиняє інші неправомірні дії.

Далі звертаємось до суду із заявою, в якій вказуємо підставу для виселення - ч. 1 ст. 116 ЖКУ, де говориться про особу, яка проживає разом з іншими особами, яка псує майно або використовує його не за призначенням або систематичним порушенням правил співжиття, що створює умови неможливсті сумісного проживання з ним в одній квартирі.

Ми можемо допомогти Вам скласти такий документ. Для цього вам потрібно зателефонувати нам за номером, вказаним в шапці сайту.

Дякуємо за звернення!

90
Зоряна

Батько хоче мені, доньці, подарувати земельну ділянку. На ній є незавершене будівництво. Коли краще укладати договір дарування:зараз, коли будівництво ще не завершено, чи ввести будинок в експлуатацію і тоді дарувати з землею? Чи можна зараз дарувати саму землю?

Юрій Усманов
91
Юрій Усманов

Доброго дня, Зоряно! Може виникнути ситуація з обов'язковою оцінкою будинку і землі, коли нотаріус не захоче оформляти таке майно. Тому краще до сдачі в експлуатацію. Будь-яке майно, розташоване на цій земельній ділянці, передається відразу з землею.
Дякую!

92
Натали

Добрый день!

Скажите, пожалуйста, какие подводные камни ожидают нас в случает оформление дарственной на квартиру с дочки на мать и сразу с матери на сына. можно ли это сделать сразу без какого-либо промежутка во времени. Спасибо.

93
Юля

Добрий вечір. Мені була подарована квартира. Питання чи дарувальник може анулювати договір дарування? І чи я маю право продати це майно?

Юрій Усманов
94
Юрій Усманов

Доброго дня, Юліє! Даруватель може розірвати договір дарування в певних випадках, які можете побачити в статті вище. Подароване майно офіційно ви можете продати, здавати в оренду тощо. Воно належить вам на праві власності.
Дякуємо!

95
Ірина

Доброго дня:-) пожилі батьки хочуть передати мені будинок. Яким чином краще оформити: заповіт,даровизна чи ще якось? Є сестра,яка не претендує на будинок...

Юрій Усманов
96
Юрій Усманов

Доброго дня! Як правило, дешевше і безповоротньо для вас, в таких випадках раціональніше оформити договір дарування.
Дякуємо.

97
Юра

Доброго дня.Таке питання є в матері 2 квартири і їх хоче подарувати синові обидві.є якісь обмеження по дарчі одну чи три в рік наприклад.Дякую.

98
RR

Доброго дня, Юрій!

В мене запитання..

Батько подарував мені будинок в якому прописана його дружина.Вона пенсійного віку.

Я маю право її виписати без її ж на те згоди?

Юрій Усманов
99
Юрій Усманов

Доброго дня, RR! Так, через суд ви маєте право виписати таку людину.
Дякуємо.

100
RR

Наперед дякую за відповідь!

101
Ольга

Доброго дня!

Батько подарував двом дітям квартиру. Діти вирішили цю квартиру продавати. І Діти і батько там прописані, батько не хоче виселятися з цієї квартири і претендує на "свій кут", оскільки сплачував за свій кошт комунальні на основі прописки. Питання: Як виселити батька і без проблем продати цю квартиру?p.s батько не має іншого житла, не має постійної роботи, пенсіонер

Юрій Усманов
102
Юрій Усманов

Доброго дня, Ольже! На жаль, підписання договору про дарування квартири батьком таким негідним синам було його помилкою, кращим варіантом, звісно що, було б укладення заповіту.
Батько може бути виселений за рішенням суду. Через суд можна навіть продати таку квартиру з прописаним батьком.
Дякуємо.

103
Діана

Доброго дня, Юрій

Яким має бути мінімальний термін необхідний для укладання 2х дарчих (на один об'єкт дарування)? Тиждень, місяць, пів року?

Юрій Усманов
104
Юрій Усманов

Доброго дня, Діано! В законодавстві не встановлені жодні мінімальні строки. Хоч 365 разів на рік передаровуйте ваше майно. Різниця може бути тільки, наприклад, в оподаткуванні.
Дякуємо.

105
Вікторія

Доброго дня!
Ситуація наступна: є будинок, 1/2 належить мені, а 1/2 - мамі. Я з чоловіком мешкаю в іншому місті. Чи можу я подарувати свою 1/2 частку будинку мамі або тату. Яку суму потрібно заплатити при оформлені договору дарування та чи потрібна оцінка нерухомого майна?
Дякую!

Юрій Усманов
106
Юрій Усманов

Доброго дня, Вікторіє!

Оцінка майна не потребується, адже дарування здійснюється родичам 1-го ступеня споріднення (аргументацію читайте в попередніх коментаріях)! Ви також не платите 1% податку на прибуток з тієї ж причини! Сплачуєте лише нотаріальні послуги!

Дякуємо!

107
Оксана

Подарувала братові частину будинку за усною домовленістю відшкодувати кошти. Чи можливо розірвати договір дарування? Дяку

Юрій Усманов
108
Юрій Усманов

Доброго дня, Оксано!
Тобто ви подарували усно півбудинку? Договір дарування нерухомості укладається лише в письмовій формі. Уточніть, будь ласка, ваше питання, адже інформації обмаль.
Дякую.

109
Ірена

Добрий день.Цікавить якщо оформлений договір дарування в який термін потрібно сплатити податок в податковій?

110
Viktor

Можна у точнити:

4. Нерухомість, що приймається в дар, обкладається обов’язковим податком на прибуток (5%). Від сплати цього податку звільняються тільки родичі першого порядку (дружина, чоловік, діти, батьки), а у зв’язку з останніми змінами в законодавстві і другого порядку (рідні брати і сестри, дід і бабка). Таким особам також не прийдеться проводити оцінку майна.

Цікавить рідні другого порядку, де про це можна почитати детальніше, і від коли ці зміни діють?

Юрій Усманов
111
Юрій Усманов

Доброго дня, Вікторе! Зміни від 23.02.2017 до Податкового кодексу.

112
Юля

Скажіть будь ласка, чи онучка відноситься до другого ступеня споріднення, чи потрібно сплачувати при договорі дарування податок на прибуток та військовий збір?

Юрій Усманов
113
Юрій Усманов

Юля, онучка відноситься до 5-го ступеня споріднення, але за ст. 1266 ЦК за правом представлення онуки спадкують ту частку, яка б належала за законом їхнім матері/батьку/бабі/дідусю, якщо б вони були живі на момент смерті спадкодавця. Тобто по суті ви спадкуєте як спадкоємець 2 черги, саме тому не платите 5% і 1,5% військового збору.
Дякую!

114
Анна

В мене така ситуація був обмін квартири на будинок і власник будинку зробив дарчу моїй молодшій сестрі інваліду в неї сколіоз 5ступеню, її хлопець який з нею проживає підбває її щоб вона продала будинок, також там приписані сестра старша, я, мама, і моя дитина якій буде три роки, я проти продажу, не хочу залишитися на вулиці без прописки з дитиною, хоча живу з чоловіком. Порадьте будь ласка

115
Ирина Рогальская

Доброго дня) Допоможіть розібратись, будь ласка. Чи може (свекруха) мати мого чоловіка подарувати 1/2 квартири мені,а 1/2 чоловіку? І як в такому випадку будуть оплачуватися податки? При варіанті дарування квартири тільки мені, які податки сплачуються? Іще таке питання: якщо зараз я прізвище не змінила на чоловікове,але пізніше планую змінити, уже після дарування квартири. Чи виникнуть проблеми з документами в майбутньому?

116
Светлана

Здравствуйте! Ситуация такая: квартира приватизированная, у одного брата 3/8 части квартиры, остальное другого брата, моего мужа. Его брат хочет подарить свою часть квартиры моему мужу, своему брату. В этой квартире прописаны мой муж, я и двое детей, одному 17 лет, а другому 7 лет. Квартира находится в совместной собственности, то есть части не распределены. То, что надо делать разделение частей сперва это понятно. Вопрос вот в чём: надо ли обращаться в Органы Опеки для взятия Разрешения на заключение договора о выделении долей квартиры и договора о дарении 3/8 частей квартиры от одного брата другому? Требуется ли экспертная оценка квартиры? Требуется ли нам платить 1% госпошлины? Заранее спасибо за ответ!

117
Марина

Доброго дня!Цікавить питання договору дарування квартири.Моя бабуся та дідусь хочуть мені подарувати свої частки,т.к.,як в квартирі прописаний мій батько,який скоріш за все буде вимагати свою частку.Як краще поступити в данному випадку,виписуватись він не збирається.дякую!

118
поліна

Доброго вечора. Після смерті батька, по закону суд призначив частки на будинок у селі наступним чином: мені 1/2, мамі - 1/4, сестрі - 1/4. Скажіть, будь ласка, як краще мамину і сестрину частки отримати - договором дарування чи купівлі-продажу ( рідні не проти) ? Які будуть фінансові витрати? Що краще на майбутнє - дарування чи купівля?

119
Борис

Добрий вечір. В статті написано 4. Нерухомість, що приймається в дар, обкладається обов’язковим податком на прибуток (5%). Від сплати цього податку звільняються тільки родичі першого порядку (дружина, чоловік, діти, батьки), а у зв’язку з останніми змінами в законодавстві і другого порядку (рідні брати і сестри, дід і бабка). Таким особам також не прийдеться проводити оцінку майна.
У відповіді на коментар Любові, на яку дідусь хоче оформити дарчу, відповілі що треба платити 5%. Хоча як я розумію це родич 2-го порядку.
Так треба платити родичам 2-го порядку чи ні? Мій дідусь хоче на мене оформити дарчу на квартиру. Як бути?

Юрій Усманов
120
Юрій Усманов

Доброго дня, Борисе! Родичам 2 порядку споріднення не потрібно платити 5%. Дякуємо!

121
Ярина

Доброго дня. У мене двоє дітей ( квартира і незакінчений будинок) . Все майно поділене на троїх ( будинок і квартира) Ми хотіли б подарувати будинок старшому , а квартиру молодшому ) як правільно це зробити. ( Свою частку будинку і частку молодшого подарувати старшому , а свою частку квартири і частку старшого подарувати - молодшому ) Скільки ми повинні будемо запратити, і куди звернутись щоб все було правільно.

Юрій Усманов
122
Юрій Усманов

Доброго дня! За оформленням договору дарування звертайтесь до нотаріуса, будь ласка.