продаж нерухомості

Продаж нерухомості входять в одну з найризикованіших сфер взаємодії людей. Вступаючи у відносини купівлі-продажу будинку, квартири, ділянок, люди часто не усвідомлюють усієї серйозності можливих для себе негативних наслідків.

Статистика говорить, що кожна сьома операція, здійснювана ріелтором, проходить зі збоями. Такий же приблизно відсоток зберігається і у разі самостійної ініціативи купівлі-продажу нерухомості. Часто це пов’язано з елементарною юридичною неосвіченістю.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Найпоширеніший вид махінації – пов’язаний з підробними документами.

Сучасні технології без проблем дозволяють отримати і зловживати порожніми фірмовими бланками, довідками компетентних органів, робити правдоподібні відбитки друку, штампів. Іноді потрібний документ шахраї купують у недобросовісного службовця державних або муніципальних органів.

Популярними способами обману є використання послуг лже-нотаріусів, які здійснюють угоди не з оригіналами, тоді як істинні власники навіть не підозрюють про навислу небезпеку.

Читайте також: «Купівля квартири: 10 юридичних порад, які ви повинні знати!»

Коли ви набуваєте право власності на таку квартиру, ви навіть можете не підозрювати, що вона належить іншій людині, яка тимчасово виписана (відбуває покарання, проходить лікування в психоневрологічній лікарні тощо). За такими особами зберігається право зворотньої реєстрації навіть тоді, коли квартиру продали.

Передбачити можливі скрутні ситуації може тільки досвідчений кваліфікований юрист. На жаль, до юридичної допомоги наші громадяни частіше прибігають в крайніх ситуаціях, коли факт шахрайства та шахраїв в наявності.

продаж нерухомостіІсторія одного донеччанина Євгенія почалася ще в листопаді 2006 року, коли він придбав тьохкімнатну квартиру у Сергія через невелику ріелторську фірму. Зрозумів, що прорахувався, Сергій через місяць, коли не зміг заїхати в обумовлений термін в знову придбане житло.

Виявилось, у Сергія є дружина Олена (на той момент вони знаходилися в “цивільному” шлюбі). Олена запевняла, що її чоловік в жодному разі не міг завірити договір купівлі-продажу у нотаріуса і він є недійсним. Згідно з документами таке житло було продано чоловіком Олени за 10 тис. $, хоча його вартість на ринку нерухомості оцінювалася близько 100 тис.$. Більше того, її чоловік був на обліку у психіатра і з 12.09. до 30.10.06 проходив лікування в психіатричній клініці.

Лікарі підтвердили факт того, що у чоловіка Олени психічний розлад через вживання алкоголю та наркотиків. З цього випливає висновок, що юридично квартира не могла бути продана.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Історія закінчилась поданням позову до суду і визнання ним договору купівлі-продажу нерухомості законним через недійсність медичної довідки, яку, як виявилось, підробили, тому квартира залишена у покупця.

Однак такий випадок є, скоріше, виключенням із загального правила, бо часто продавці через дійсне зловживання алкогольними або наркотичними засобами перебувають на обліку в диспансері, що є підставою визнання договору купівлі-продажу недійсним.

Буде цікаво:  «Чому право на приватне життя і таємницю листування не працює в Україні?»

Щоб в майбутньому не допускати подібних помилок ми рекомендуємо вживати певні елементарні дії.

Продаж нерухомості: заходи безпеки від шахраїв

продаж нерухомостіПо-перше, перед укладенням договору, коли всі документи готові, візьміть їх копії і прийдіть на консультацію до досвідченого юриста – він підкаже, чи усі документи оформлені правильно, які ще довідки необхідно отримати, поставить додаткові питання, з метою виявити можливі підводні камені.

  • По-друге, не лінуєтеся перевірити все самостійно: поспілкуйтеся з сусідами, з’ясуйте, хто мешкав в квартирі і був прописаний-виписаний або виписаний тимчасово. Перевірте інформацію в органах реєстрації громадян.
  • По-третє, не економте на податках і вписуйте реальну вартість майна в договір. Ціна питання при купівлі житла в $30000 – $50000 складає $300-500 – непорівнянно з тим, що можна втратити у разі потреби “відкату” угоди назад. Євгеній, укладаючи угоду з Сергієм, показав не усю суму, і як результат – міг втратити не лише нерухомість, але і можливість повернути гроші. Іншими словами в договорі ціна вказана 10 тис.$, а фактично продав за 30 тис. $, щоб не платити податок на ці 30 тисяч. Договір могли визнати недійсним, а тому Сергій був би зобов’язаний повернути лише 10 тисяч, тим самим він збагатився на цілих 20 тисяч доларів і таким чином, продаючи власну квартиру декілька разів різним особам, міг забезпечити себе і власних онуків непоганим капіталом.
  • По-четверте, наполягайте на тому, щоб договір купівлі-продажу був завірений у приміщенні знайомого вам нотаріуса. Попросіть нотаріуса пред’явити вам його свідоцтво про можливість зайняття такою діяльністю і посвідчення про реєстрацію приватної нотаріальної діяльності (у приватного нотаріуса). Легальність такого посвідчення або свідоцтва можна перевірити, зателефонувавши до Головного управління юстиції вашої області або знайти на сайті управління юстиції в переліку нотаріальних контор ту, яка вам надає відповідні послуги.

Про продаж нерухомості і афери з нею дивіться на відео нижче:


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 6 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

About the Author:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.