оренда комунальної власності

“Безхазяйний” підвал може бути гарним стартом, наприклад, для кафе чи ресторану”

Не секрет, що в кожному місті України в комунальній власності знаходиться багато “безхазяйних” об’єктів. Це і покинуті підвали, і горища, і окремі будівлі і навіть комплекси будівель. Усі вони числяться на балансі міста, на їх утримання виділяються кошти, часом не малі, які можна було б направити на реалізацію важливіших завдань.

В основному ці об’єкти стоять без діла, не приносячи місту ніякої користі. Тим більше, що у більшості випадків на утримання комунальної власності такого типу у бюджеті просто бракує грошей. Та і чи розумно списувати бюджетні гроші на ремонт підвалу, яким ніхто не користується і який фактично є “безхазяйним”, якщо ці кошти можна направити на будівництво нової станції метро чи іншої корисної будівлі? Тому нерідко вони тільки захаращуються, а якщо доходить до аварійних ситуацій, то і саморуйнуються, створюючи аварійні ситуації на рівному місці.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

І на ліквідацію наслідків цих ситуацій також потрібні засоби.

Отже, у більшості випадків місту вигідніше позбавитися подібної нерухомості, чим постійно шукати гроші на її утримання. І кращим виходом тут є здача безхазяйного об’єкта в оренду підприємцеві, який вже точно знайде цій нерухомості гідне застосування. Тобто йдеться про оренду нерухомості, яка знаходиться у власності місцевої громади, тільки орендодавцем повинне виступити саме місто, а вірніше міська громада.

Проте проблема тут полягає в тому, що в Україні підприємці часто не знають, з якого боку підступитися до міської влади з питанням оренди безхазяйного об’єкту, справедливо побоюючись бюрократичних затягувань, тоді як муніципальні чиновники часто толком не можуть ні запропонувати певний об’єкт для оренди, ні зацікавити підприємця до співпраці. В результаті програють обидві сторони, і все залишається як і було.

оренда комунальної власності

“Юридичні паперові тонкощі довірте юристам”

Саме з цим зіткнувся один наш клієнт, що побажав для розвитку свого бізнесу взяти в оренду покинутий міський підвал, але який не мав жодного поняття як це зробити. Для наших юристів подібна справа була першою, проте чим важке завдання, тим солодша перемога, а тому ми із задоволенням взялись вирішувати цю проблему.

За темою:  «Як дешево викупити свій банківський кредит при ліквідації банку?»
Як орендувати комунальну нерухомість?

1) Отже, передусім, ми подали заяву в управління комунальної власності на укладення договору оренди. Там заяву прийняли і відправили спеціаліста з технічних питань для огляду приміщень підвалу.

Між тим, ми часу даремно не втрачали і виготовили техпаспорт, а також за власний рахунок клієнта (щоб прискорити справу) почали виготовляти технічну документацію, одночасно подавши заявку з проханням виготовити свідоцтво на право власності на приміщення підвалу.

2) Після того, як в реєстраційній службі ми отримали свідоцтво на право власності, була проведена експертиза і підготовлено технічне переведення в нежитловий фонд приміщення підвалу.

3) Потім була проведена оцінка приміщення підвалу.

4) Фінальними акордами стало укладення договору оренди нежитлового приміщення між Управлінням комунальної власності і підприємцем, а також укладення договору страхування нежитлового приміщення підвалу.

оренда комунальної власності

“В результаті оренди “безхазяйної” комунальної нерухомості виграють обидві сторони”

Результат

В результаті нашої роботи підприємець взяв у міста в оренду підвал за низькою ціною, в якому тепер зможе почати реалізацію своїх бізнес-проектів.

В даному випадку виграли всі: і підприємець, що недорого взяв нерухомість в оренду, і місцевий бюджет, який тепер отримуватиме регулярні орендні платежі і навіть сам підвал, який тепер буде приведений в порядок (при чому, не за рахунок міста, а за рахунок підприємця).

І найголовніше, оренда нерухомості оформлена з правом викупу, тому наш підприємець має право через певний термін з орендаря підвалу перетворитися на його власника.

За темою:  «8 шокуючих порад від адвокатів студентам юридичного факультету!»

Ми дуже сподіваємося, що наш досвід буде корисним підприємцям, адже оренда комунальної комерційної нерухомості, так само як і дешева орендна плата у наш час є важливою складовою успіху практично будь-якого бізнесу. І місту велика користь – не треба більше витрачати бюджетні кошти на утримання нікому не потрібних об’єктів.

Тому якщо Ви давно придивляєтесь до якого-небудь покинутого приміщення, то не втрачайте часу і сміливо беріть його в оренду!

Приблизно про те, як передається комунальна власність в оренду можна подивитись на відео нижче: