«Оренда комунальної власності для бізнесу задарма! Як це зробити?»

»»«Оренда комунальної власності для бізнесу задарма! Як це зробити?»
оренда комунальної власності

“Безхазяйний” підвал може бути гарним стартом, наприклад, для кафе чи ресторану”

Не секрет, що в кожному місті України в комунальній власності знаходиться багато “безхазяйних” об’єктів. Це і покинуті підвали, і горища, і окремі будівлі і навіть комплекси будівель. Усі вони числяться на балансі міста, на їх утримання виділяються кошти, часом не малі, які можна було б направити на реалізацію важливіших завдань.

В основному ці об’єкти стоять без діла, не приносячи місту ніякої користі. Тим більше, що у більшості випадків на утримання комунальної власності такого типу у бюджеті просто бракує грошей. Та і чи розумно списувати бюджетні гроші на ремонт підвалу, яким ніхто не користується і який фактично є “безхазяйним”, якщо ці кошти можна направити на будівництво нової станції метро чи іншої корисної будівлі? Тому нерідко вони тільки захаращуються, а якщо доходить до аварійних ситуацій, то і саморуйнуються, створюючи аварійні ситуації на рівному місці.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

І на ліквідацію наслідків цих ситуацій також потрібні засоби.

Отже, у більшості випадків місту вигідніше позбавитися подібної нерухомості, чим постійно шукати гроші на її утримання. І кращим виходом тут є здача безхазяйного об’єкта в оренду підприємцеві, який вже точно знайде цій нерухомості гідне застосування. Тобто йдеться про оренду нерухомості, яка знаходиться у власності місцевої громади, тільки орендодавцем повинне виступити саме місто, а вірніше міська громада.

Проте проблема тут полягає в тому, що в Україні підприємці часто не знають, з якого боку підступитися до міської влади з питанням оренди безхазяйного об’єкту, справедливо побоюючись бюрократичних затягувань, тоді як муніципальні чиновники часто толком не можуть ні запропонувати певний об’єкт для оренди, ні зацікавити підприємця до співпраці. В результаті програють обидві сторони, і все залишається як і було.

оренда комунальної власності

“Юридичні паперові тонкощі довірте юристам”

Саме з цим зіткнувся один наш клієнт, що побажав для розвитку свого бізнесу взяти в оренду покинутий міський підвал, але який не мав жодного поняття як це зробити. Для наших юристів подібна справа була першою, проте чим важке завдання, тим солодша перемога, а тому ми із задоволенням взялись вирішувати цю проблему.

Буде цікаво:  «Что такое ОСАГО или КАСКО и какое автострахование сегодня лучше?»
Як орендувати комунальну нерухомість?

1) Отже, передусім, ми подали заяву в управління комунальної власності на укладення договору оренди. Там заяву прийняли і відправили спеціаліста з технічних питань для огляду приміщень підвалу.

Між тим, ми часу даремно не втрачали і виготовили техпаспорт, а також за власний рахунок клієнта (щоб прискорити справу) почали виготовляти технічну документацію, одночасно подавши заявку з проханням виготовити свідоцтво на право власності на приміщення підвалу.

2) Після того, як в реєстраційній службі ми отримали свідоцтво на право власності, була проведена експертиза і підготовлено технічне переведення в нежитловий фонд приміщення підвалу.

3) Потім була проведена оцінка приміщення підвалу.

4) Фінальними акордами стало укладення договору оренди нежитлового приміщення між Управлінням комунальної власності і підприємцем, а також укладення договору страхування нежитлового приміщення підвалу.

оренда комунальної власності

“В результаті оренди “безхазяйної” комунальної нерухомості виграють обидві сторони”

Результат

В результаті нашої роботи підприємець взяв у міста в оренду підвал за низькою ціною, в якому тепер зможе почати реалізацію своїх бізнес-проектів.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

В даному випадку виграли всі: і підприємець, що недорого взяв нерухомість в оренду, і місцевий бюджет, який тепер отримуватиме регулярні орендні платежі і навіть сам підвал, який тепер буде приведений в порядок (при чому, не за рахунок міста, а за рахунок підприємця).

І найголовніше, оренда нерухомості оформлена з правом викупу, тому наш підприємець має право через певний термін з орендаря підвалу перетворитися на його власника.

Ми дуже сподіваємося, що наш досвід буде корисним підприємцям, адже оренда комунальної комерційної нерухомості, так само як і дешева орендна плата у наш час є важливою складовою успіху практично будь-якого бізнесу. І місту велика користь – не треба більше витрачати бюджетні кошти на утримання нікому не потрібних об’єктів.

Тому якщо Ви давно придивляєтесь до якого-небудь покинутого приміщення, то не втрачайте часу і сміливо беріть його в оренду!

Приблизно про те, як передається комунальна власність в оренду можна подивитись на відео нижче:

Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 4 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Натисніть і підпишіться на «НОВИНИ» або канал «TELEGRAM» та отримуйте юридичні лайфхаки!

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Send this to a friend