«Як безкоштовно отримати компенсацію за житлово-комунальні послуги?»

»»«Як безкоштовно отримати компенсацію за житлово-комунальні послуги?»
комунальні послуги

“З 1 червня 2014 року держава компенсує витрати на комунальні послуги!”

Зовсім нещодавно уряд України у квітні 2014 року прийняв постанову № 83 “Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги“. Така постанова набирає чинності з 1 червня 2014 року.

З цієї дати, виходячи з матеріалів постанови, малозабезпечені верстви населення України зможуть оформити компенсації на оплату комунальних послуг (газопостачання, централізованого постачання гарячої води та централізованого опалення) в розмірі, встановленому органами соціального захисту населення.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Об’єм компенсації розраховується виходячи з середньомісячного сукупного доходу сім’ї – за останні 6 місяців він не повинен перевищувати поточного прожиткового мінімуму в Україні. До складу сім’ї при цьому входять усі особи, зареєстровані в житлі.

Для отримання цієї компенсації необхідно звернутися в органи соціального захисту населення з відповідною заявою і пакетом необхідних документів. Основним документом при цьому є довідка про доходи кожного члена сім’ї за останні 6 місяців.

Після прийняття і затвердження документів, поданих на отримання компенсації, органами соціального захисту розраховується її сума (з місяця затвердження і до кінця опалювального сезону 2014-2015 років). Відмітимо ще один важливий факт – якщо звернення на отримання компенсації було здійснене на протязі трьох перших місяців з дня набуття чинності постанови, то компенсації можуть бути нараховані вже з травня поточного року.

комунальні послуги

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

“При завідомо неправдивому отриманні компенсації особа несе матеріальну відповідальність!”

Затверджене прийняте рішення від органу соціального захисту населення про надання компенсації спрямовується у вигляді спеціального повідомлення особі, що подала відповідний пакет документів. У цьому повідомленні вказується також і розмір встановленої компенсації.

Буде цікаво:  «Як новий шок-закон про валюту і валютні операції вплине на українців?»

Якщо на протязі опалювального сезону мало місце подорожчання вартості послуг, то розмір компенсації перераховується виходячи з величини подорожчання.

Важливо, що компенсації нараховується тільки у тому випадку, якщо немає заборгованості і оплата комунальних послуг відбувається щомісячно.

У разі, якщо особа, яка отримала компенсацію на отримання соціальних послуг, надала  в органи соціального захисту населення завідомо неправдиві відомості про свої доходи, то компенсація буде скасована, і цій особі необхідно буде компенсувати усі грошові кошти, які вона встигла отримати у вигляді пільг на житлово-комунальні послуги.

Бажаємо Вам тепла і затишку у будинку!

Про компенсацію за житлово-комунальні послуги на відео:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Send this to a friend