державний кредит, вища освіта в україні

Державний кредит і вища освіта в Україні цікава для тисячі молодих людей щорічно. Адже поступити в державний ВНЗ на безкоштовне навчання зможе далеко не кожен, тим більше, що і кількість “безкоштовних” місць дуже обмежена.

Незважаючи на те, що за світовими мірками вища освіта в Україні не дуже і дорога, але не кожен українець може собі дозволити контрактну форму навчання.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Тому і виникає питання: “ДЕ ВЗЯТИ ГРОШІ НА ОПЛАТУ ВИЩОЇ ОСВІТИ?”

На перший погляд найбільш простим здається варіант оформлення кредиту у банку. Але відсотки за таким кредитом поставлять під питання доцільність його оформлення. Незважаючи на всі труднощі, вихід є!

Тим паче, що отримання пільгових кредитів на навчання у ВНЗ передбачено на законодавчому рівні, а саме Постановою Кабінету Міністрів України №916 від 2003 року “Про затвердження Порядку надання цільових пільгових державних кредитів для здобуття вищої освіти”.

Цю інформацію зможуть взяти на замітку абітурієнти, які зіткнулися з фінансовою проблемою при вступі до ВНЗу.

Читайте також: «Вища освіта в Україні: дізнайся про нові зміни та докорінні реформи!»

Слід зазначити, що державний кредит для здобуття вищої освіти можуть отримати студенти як денної, так і заочної, вечірньої форм навчання. Подібний кредит може отримати громадянин України віком до 28 років, який на момент оформлення кредиту склав вступні іспити або є таким, що вчиться у ВНЗ.

Кредит видається один раз за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів. Державний кредит надає безліч вигідних моментів, в порівнянні з кредитом, який ви отримаєте у банку.

Державний кредит: вигідні переваги

державний кредит, вища освіта в україні

По-перше, кредит передбачає виплату всього лише 3% річних.

  • По-друге, кредит можливо виплачувати на протязі 15 років.
  • При цьому передбачається виплата 1/15 частин суми кредиту, а також відсотків, за користування кредитом.
  • Виплату кредиту можливо розпочати з дванадцятого(!!!) місяця з моменту закінчення навчання, що дозволить влаштуватися на роботу і в подальшому виплачувати кредит.
  • Одержувач державного кредиту, що має на утриманні дитину, звільняється від сплати відсотків за користування, а наявність двох і більше дітей дозволяє одержувачеві отримати частину виплати кредиту за рахунок бюджетних коштів (у розмірі від 25% до 50% від суми кредиту).
Буде цікаво:  «Правила рибальства в Україні: всі права і обов'язки рибака і риби!»

Як отримати кредит від держави?

державний кредит, вища освіта в україні

Для цього, одержувач кредиту повинен пред’явити: завірену довідку про склад сім’ї, копію свідоцтва про народження дитини, паспорт.

Також необхідно пам’ятати, що одержувач кредиту звільняється від його виплати у разі роботи за фахом на державній або комунальній установі не менше п’яти років. Є тільки одна проблема: при отриманні такого кредиту отримати його можуть лише небагато людей, незважаючи на безліч тих, хто бажає.

Якщо Ви вирішили отримати державний кредит, то необхідно мати в розпорядженні певну інформацію.

Спершу необхідно дізнатися, чи бере участь ВНЗ, в який ви збираєтеся поступити, в державному кредитуванні. Таку інформацію ви зможете отримати безпосередньо в університеті. Також з цим питанням ви можете звернутися в управління освіти.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Крім того, необхідною вимогою для отримання кредиту є успішне проходження вступних іспитів. Перевагу мають діти-сироти, а також діти, позбавлені батьківської опіки, інваліди 1 і 2 групи, діти з малозабезпечених і багатодітних сімей.

Кредит надається на підставі угоди, укладеної між одержувачем (або його законними представниками) і керівником ВНЗ. У разі ж відрахування студента, що навчається за рахунок кредиту, проводитися конкурс серед студентів, які навчаються на платній основі.

Читайте також: «Чому вищі навчальні заклади України неконкурентоспроможні?»

Тому якщо ви бажаєте отримати вищу освіту і відповідаєте вимогам, за якими видається державний кредит для навчання, не втрачайте надії і шансу, і впритул і прямо сьогодні займіться його оформленням.

Відгуки абітурієнтів, які взяли державний кредит на вищу освіту в Україні на відео:


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 3 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

About the Author:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.