правила паркування автомобілівВ останні роки на вулицях і дорогах міст з’являються багато людей в зелених/помаранчевих манішках, які не проти заробити непогані гроші, збираючи плату з водіїв за місце на майданчиках для паркування, посилаючись на правила паркування автомобілів. Але чому вони не мають на це право і як не платити за парковку? Читайте!

Головні акти, які регулюють такі відносини є Закон України ” Про дорожній рух “, Податковий кодекс України, Правила дорожнього руху та Постанова Кабінету міністрів України № 1342 “Про затвердження правил паркування транспортних засобів” від 3 грудня 2009 року.

Правила паркування автомобілів: що таке майданчик для парковки?

У Постанова Кабміну України № 1342 “Про затвердження правил паркування транспортних засобів” (правила паркування автомобілів) розкривається два поняття: «майданчик для паркування» і «спеціально обладнаний майданчик для паркування».

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Різниця між ними лише в тому, що перший знаходиться в межах проїзної частини вулиці, дороги, а другий – поза межами. Відповідно до цього існують різні вимоги до них.

Вимоги до майданчиків для паркування:

правила паркування автомобілів

  1. Наявність відповідних дорожніх знаків   (при цьому зображення, наприклад, цифр 10-25-50, як на нашому фото. Така послідовність відповідає зображенню знака, яке затверджене законодавством. Такі знаки встановлюються за згодою з ДАІ. Будь-які інші знаки, встановлені самовільно, які не відповідають ДСТУ-незаконні) Часто можна побачити незаконний дорожний знак платної парковки іншого вигляду, зі зміненими цифрами тощо.
  2. Наявність суцільної синьої (блакитної) смуги, яка знаходиться на бордюрі або проїзній частині дороги
  3. На платних майданчиках обов’язкова наявність  паркувальних автоматів і автоматичних в’їзних та виїзних терміналів  (шлагбауми, апарати для сплати вартості стоянки )
  4. На видному місці повинна бути розміщена інформація про оператора парковки (найменування, юридична адреса, контактний телефон), вартість паркування і форма платежу (готівкова, безготівкова) .

Тільки при наявності всіх цих обов’язкових атрибутів стоянки таке місце може вважатися майданчиком для паркування. В іншому разі-  це не майданчик для паркування і абсолютно законно можете не сплачувати гроші за паркування. Як правило, 90%  таких «майданчиків» не відповідають вимогам законодавства і тому не можуть вважатися такими.

Правила паркування автомобілів: оператор парковки (паркувальник)

Вимоги до паркувальника:

  1. Наявність посвідчення оператора парковки ( при чому із власним фото, адже де гарантія, що це саме він і його фамілія в документах)
  2. Наявність «Переліку площадок для парковки…», який обов’язково затверджений виконавчим комітетом міської ради, до якого входить схема із зображенням саме цієї площадки для паркування (дивимось також, хто затвердив такий перелік-обов’язково службова особа виконкому)
  3. Наявність договору оренди (якщо цю земельну ділянку орендовано приватними підприємствами у місцевій раді), затвердженого службовою особою виконкому і представником приватного підприємства
  4. Зобов’язаний надати паркувальний талон або фіскальний чек, які засвідчують оплату послуг майданчика («Приходно-касовый ордер» або «Квітанция про оплату…» тощо не є законними документами!)
Буде цікаво:  «Чому держпрограма «муніципальна няня» - знущання над батьками?»

правила паркування автомобілів

Паркувальники повинні виключно контролювати процес оплати, але ніяк не стягувати її.

Процедура наступна: ви ставите автомобіль на паркувальне місце, купуєте паркувальний талон з певною тривалістю паркування, в якій зазначається дата і час розміщення транспортного засобу на майданчику для платного паркування через паркувальний автомат чи автоматичний виїзний термінал, розміщуєте талон в нижньому лівому кутку лобового скла, так щоб він був видний для перевірки (цим і повинні займатися паркувальники – перевіряти вашу оплату).

До 2010 року, паркувальники мали право за несплату  забороняти виїзд авто, шляхом застосування спеціальних технічних пристроїв – шлагбаумів або технічних засобів (блоків для коліс).

Але за численними позовами водіїв, згідно з винесеним рішенням окружного адміністративного суду міста Києва, дію п. 31 Постанови Кабміну “Про затвердження правил паркування транспортних засобів” (Правила паркування автомобілів) в цій частині було зупинено.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Читайте також: «Як легко оскаржити протокол про адміністративне правопорушення?»

А поки, якщо Ви відмовилися платити за паркування і вас не випускають (шлагбаум закритий), то представником оператора ( паркувальником ) складається акт у двох примірниках, який підписує: оператор, два свідки і ви. Після цього, оплата парковки вирішується в судовому порядку.

Виникає одне питання: як захистити себе в тому випадку, коли ви покинули автомобіль, а паркувальник може пошкодити авто?

В такому разі ми даємо пораду сфотографувати паркувальника, попередивши про відповідальність за нанесену шкоду водію, записати на відео-аудіо пристрій розмову з ним, а в кращому випадку, зробіть вигляд, що ви дуже поспішаєте і у вас немає часу на розмови і відкладіть оплату «на потом», по-перше, не виникне конфлікт між вами і паркувальником, по-друге, ви зможете безперешкодно покинути місце парковки, не боячись про те, що хтось нанесе шкоду вашому автомобілю, по-третє, можна завжди сказати, що грошей нема, адже жодної відповідальності за несплату платної парковки законодавством не встановлено і паркувальник не має права силою відібрати у вас гроші.

Ви також до сих пір сплачуєте за платну парковку?

На відео прекрасний приклад дружелюбного законного ігнорування вимоги оплатити парковку:


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 8 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

About the Author:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.