підкинули наркотикиЧас від часу з новин можна почути, що при здійсненні обшуку чи затриманні особи така особа стверджує, що їй підкинули наркотики самі правоохоронці. Це можна вважати неправдою, якби не той факт, що така практика досить поширена для силовиків в минулому, тому не дивно, що й на сьогодні правоохоронці практикують подібні трюки.

Прикладом може навіть бути  нещодавнє гучне затримання правоохоронців з Одеси, які також підкидали наркотики жертвам, а потім вимагали хабар за те, щоб їх відпустили. Що робити в такій ситуації?

1. Підкинули наркотики: що говорити?

Не давайте ніяких пояснень

Можна сказати: “Наркотики не вживаю, пакетик бачу вперше, мені його тільки що підкинули, від дачі пояснень відмовляюся, так як бажаю скористатися правом, наданим мені ст.64 Конституції України (“Особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім‘ї або близьких родичів, коло яких визначається законом”). Прошу забезпечити участь обраного мною захисника”.

Звернутися до адвоката

При наданні безкоштовного адвоката слід мати на увазі, що з великою часткою ймовірності такий захисник допомогу вам не надасть, а може і нашкодити. Але згодом участь захисника, який просто підписав необхідні документи і мовчав протягом усіх слідчих дій, буде визнано достатньою і кваліфікованою юридичною допомогою. Від призначеного адвоката краще відмовитися (письмово) і найняти досвідченого адвоката, якщо дозволяють фінанси.

Не підписуйте жодних жокументів без адвоката

При затриманні нічого не підписуйте без знайомого адвоката або адвоката, запрошеного родичами/друзями, навіть якщо ви абсолютно впевнені у своїй невинуватості. Уважно читайте всі документи, пропоновані вам для підпису. Не поспішайте. Власноруч пишіть всі зауваження в протокол, робіть запис про незгоду із затриманням, про підкинуті наркотики і тільки після цього підписуйте його. Після прибуття адвоката узгодьте з ним подальші дії. Будьте уважні. Ваші дії і рішення повинні бути спрямовані на максимальне скорочення сфабрикованої доказової бази.

Читайте також: «Затримання поліцією України: 7 правил, щоб врятувати ваше життя!»

2. Чи можна перевірити підкинуте?

Не торкайтеся до вилученого пакету руками. Наркотичні засоби можуть потрапити на шкіру, ви можете залишити відбитки на згортках. Все це може бути використано проти вас.

У разі знаходження в поліції співробітника, який обшукував вас при затриманні, наполягайте на проведенні змивів з його рук, це в подальшому дозволить довести факт раніше проведеного щодо вас незаконного обшуку.

3. Підкинули наркотики: чи погоджуватися на експертизи?

Людині, яка не вживає наркотики (в разі підкидання), необхідно при особистому допиті при понятих вказати на те, що наркотик підкинули, вказати на особу, яка його підкинула, вимагати вилучення змивів з ваших рук і рук людини, що підкинула наркотики. Залуйчайте якомога більше свідків – чим більше людей, тим менше у правоохоронців спокуси порушувати закон.

Буває, що поліцейські залучають “своїх” понятих, просіть їх замінити і в протоколі обов’язково вкажіть, що поліцейські відмовились змінювати понятих, якщо така відмова була.

Вимагайте вашого огляду на предмет вживання наркотиків, вимагайте вилучення у вас зрізів нігтів і волосся для подальшого проведення хімічної експертизи. По можливості фіксуйте за допомогою аудіо – та відеопристроїв момент вашого фактичного затримання і супутнього діалогу зі співробітниками поліції. Не відмовляйтеся від змивів.

Буде цікаво:  «Секс в громадському місці: де не можна і що за це буде?»

Є багато тонкощів і небезпек маніпулювання контрольними зразками. Звертайте увагу понятих на всі невідповідності і неточності, робіть про це зауваження в протоколі (скільки співробітників торкалися до зразків, як упаковувалися і т.д.). Потрібно вказати понятим на їх роль, вони не безмовні статисти, а повноправні учасники процесу, що фіксують об’єктивність слідчої дії. Вони можуть помітити момент підкидання.

Коли цього робити не варто?

Вам можуть запропонувати прямо на місці пройти дослідження на предмет вживання наркотиків. Не погоджуйтеся, вимагайте огляду тільки в наркодиспансері.

Також можуть провести наступні експертизи: зріз нігтів, змив рук і вмісту кишень, одягу на предмет наявності наркотичних речовин, експертизу для встановлення відбитків і потожирових слідів підозрюваного на упаковці, в якій містилися наркотичні речовини.

Читайте також: «Порушення правил дорожнього руху: як діяти, коли зупинила поліція?»

підкинули наркотики

5. Що треба знати про процедури?

У протоколі огляду місця події, особистого огляду, обшуку або затримання (тобто процесуального документа, в якому фіксується момент вилучення, в залежності від того, яка дія проводиться) має бути чітко і детально описано, де і за яких обставин виявлено наркотичний засіб, як відбувається його вилучення, ким саме, а також як він упаковується. Всі особи, що беруть участь, ставлять підписи на упаковці, щоб уникнути несанкціонованого доступу до вмісту.

Вилучення наркотиків повинно проводитися в присутності двох понятих з використанням технічних засобів фото – або відеофіксації. Всі особи, які беруть участь в даному заході, повинні бути вказані у відповідному протоколі, щоб в подальшому була можливість їх допиту в якості свідків.

Якщо ви в момент затримання перебували не один, то в обов’язковому порядку потрібно вказати на дану особу як на очевидця, а якщо і він піддавався незаконному особистому огляду (обшуку), то це може допомогти вам надалі виключити даний доказ (протокол обшуку) як неприпустимий.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Важливо своєчасно клопотати про допит в якості свідків осіб з числа знайомих, родичів, які зможуть дати свідчення щодо способу життя затриманого, його ставлення до вживання наркотичних засобів.

Необхідно вимагати проходження поліграфа для підтвердження своєї невинуватості.

5. Підкинули наркотики: як себе можна убезпечити?

Подорожуючи поїздом, не погоджуйтеся на «передачі» в інше місто від незнайомих людей. Не беріть чужий багаж з метою допомогти з “перевагою” в аеропортах. Якщо займаєтеся приватним візництвом, не погоджуйтеся на перевезення сумок та іншого з невідомим вмістом за відсутності власника. Після закінчення поїздки переконайтеся, що в салоні не залишилися сторонні предмети (сумки, згортки, пакетики і т.п.). Дуже часто так і відбувається перевезення наркотиків і так звана підстава. Потім в “це не моє” ніхто не повірить. Ні поліція, ні суд.

Оскарження

Повідомляйте Службу внутрішньої безпеки МВС України, прокуратуру про неправомірні дії правоохоронців. Звертайтесь в ЗМІ, пишіть пости в Фейсбук для привернення уваги громадськості – правоохоронці не люблять публічності. Все це дасть можливість не тільки захистити ваші права, а й притягнути до відповідальності винних осіб.

Джерело: pravo.ru

Про те, що робити, щоб не допустити, щоб вам підкинули наркотики правоохоронці, дивіться також на відео нижче:

 


Оцініть статтю:
Не дуже файноНе файноФайноДуже файноСупер файно 1 5,00 з 5
ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ
Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter
Читайте юридичні лайфхаки на нашому «Telegram» каналі

Тисни на «Новини»

Нам є чим вас здивувати!

Підпишись та отримай корисні лайфхаки, останні новини та приємні бонуси!
ПІДПИСАТИСЯ
close-link
і підпишись на унікальну поштову розсилку

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Опубліковано: 31.01.2020; Оновлено: 31.01.2020; Мітки: ,
2020-01-31T12:06:39+02:00
Правова Консультація
Все про закон в інтимних подробицях! Юридичні новини, їх експертний аналіз, консультації та правова експертна допомога!

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.