позовна заява до судуПозовна заява до суду і її написання  – справа нескладна, але обставини, що стали причиною подання позову до суду, їх тонкощї бувають різні. Тому спершу все-таки важливо отримати необхідну попередню консультацію у юристів і тільки потім приступити до справи.

У цій статті ми розберемо загальний порядок та деякі тонкощі питання, як же подається позовна заява до суду.

Позовна заява до суду: куди подавати?

По-перше, відмітимо, що позов у більшості випадків подається до суду за місцем проживання відповідача. Є і випадки, наприклад, позов на захист прав споживачів, на стягнення аліментів або ж на розірвання браку, коли позовна заява подається за місцем проживання самого позивача.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Що повинна містити позовна заява до суду?

  1. Назва суду (тобто місця, куди заява подається);
  2. ПІБ позивача і відповідача. Якщо позовна заява подається представником позивача, то в цьому випадку прописується в обов’язковому порядку також місцезнаходження, місце проживання, поштовий індекс, контактні дані позивача і відповідача.
  3. Ціна позовної заяви (у випадку якщо вона має майновий характер);
  4. Обгрунтування своїх вимог. Позивачеві необхідно викласти усі ті обставини, якими він керувався при ухваленні рішення подання позову до суду.
  5. Вказати докази для кожної обставини, викладеної в позовній заяві. Також можливий варіант опису підстав, які звільняють від доведення.
  6. Перерахувати документи, які додаються до позовної заяви.

Обов’язковими документами, які додаються до позовної заяви, є оригінали квитанцій про сплату судового збору і витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи. Перед цим, безумовно, необхідно в суді дізнатися про необхідні для оплати реквізити.

Буде цікаво:  «Как получить возмещение ущерба, если на ваш автомобиль упало дерево?»

позовна заява до суду, судовий збір 2019

До речі, дуже часто люди, права яких порушені, не подають позови до суду через незнання та побоювання того, що такий позов обійдеться їм дуже дорого.

Хочемо спростувати цю інформацію і сказати, що вартість судового збору в середньому становить біля 700 гривень в залежності від виду позову і претензій (детальніше легко розрахувати судовий збір можна ТУТ). А тому не бійтесь звертатися до суду!

Подання позовної заяви до суду

Обов’язковою умовою подання позовної заяви є також наявність підпису позивача (чи її уповноваженої особи), а також вказівка дати подання документу до суду.

Також важливо врахувати ще один момент: позивач подає стільки копій позовних заяв і документів, що додаються до них, скільки налічується відповідачів і третіх осіб, що беруть участь в цій справі.

У канцелярії суду Вам повинні поставити обов’язкову відмітку про те, що позов від Вас вони отримали.

Після подання позову суддя на протязі 10 робочих днів повинен відкрити провадження у вашій справі, або ж відмовити (і мотивувати свою відмову) в його відкритті.

Якщо в позовній заяві є неточності, то суддя повинен направити її на виправлення і надати для цього відповідний строк.

До речі, читайте також нашу іншу статтю: «Позовна заява до суду: 3 секрети ефективної аргументації!»

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Сподіваємось, що дана пам’ятка Вам допоможе, а спірні питання у вашому житті виникатимуть дуже рідко.

Позовна заява до суду, зразок:

Скачать (DOCX, 14KB)

Як пишеться позовна заява до суду, куди подавати та інші питання розглядаються на відео нижче:

Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 8 4,75 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

About the Author:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

10 комментариев

по хронологии
по рейтингу сначала новые по хронологии
1
Таня

Доброго дня. У 2012 році ми купили машину у знайомих по довіреності. Через рік у нас її конфіскували через арешт майна власника,на кого вона зареєстрована. З доказів є свідки,довіреність і записи тел.розмов. чи реально виграти цю справу? Бо вже два роки обіцяють повернути машину, але нічого не змінилося. Допоможіть, будь-ласка!

2
Володимир

Якщо, арест був накладений пізніше чим видана довіреність, а також будуть присутні на судовому засідані свідки, то шанс є.

3
Таня

дякую. а чи можливо скористатися послугами державних безкоштоаних адвокатів? в нас взагалі таке є? бо наймати адвоката - це, мабуть, дорого....

4
tania_pinchuk

Доброго дня. у 2012р ми купили машину у знайомиих по довіреності. Через рік у нас її конфіскували через арешт майна власника машини. З доказів є свідки, довіреність, записи тел.розмов. Чи реально виграти цю справу, оскільки вже 2 роки нам обіцяють повернти машину, але все даром. Допоможіть, будь-ласка!

5
Алена

Допоможіть будьласка. 25.11.15р.скасували декларацію на будівництво,зареєстровану у 2012 році через неповний пакет документів. Значна частина паспорту дійсно втрачена не з нашої вини. Лиш сьогодні 3.12.2015 повідомили про скасування. Що робити? Завтра подавати заяву до суду? Чи не пізно оскаржувати,бо десятий день сьогодні? І як правильно скласти заяву без адвоката?

6
Адвокат по взысканию долгов

Дуже цікава інформація.

7
Ігор

Доброго вечора! Моя історія починається з того що позичив в фінансовій установі (не банк) гроші. Позичив 4200грв, робив пролангації користувався приблизно рік. Тоді на роботі було скорочення я не мав звідки і не заплатив, подзвонив до них та просив реструктуризації, та заплатив 2000грв а вони мені зробили таку реструктуризацію що кожних6-7 днів я маю віддавати їм по 2 тис грв! де ж такі гроші візьмеш за місяць? Все постійно оплачував вчасно, за два тижні з боргу в чотири тисячі перетворилося на 10 тисяч! Почалися погрози та з вк були взяті фото моїх знакомих та дружини і ті фотографії прокоментували не цензурними словами. Жінок обзивали повіями хлопців геями та говорили що за 50грв виконають чи готові на все. Звернувся до Вас бо переживаю чи не можуть забрати вони в нас квартиру? Суд може прийняти рішення щоб виплачувати наприклад частинами по 1000грв в місяць?

Юрій Усманов
8
Юрій Усманов

Вітаю, Ігоре! Якщо квартира оформлена не на вас, то переживати нічого, що її відберуть. З приводу владнання таких суперечок з подібними фінансовими установами - зверніться до нас, у нас є юрист, який зможе вам допомогти з цим, були випадки, коли з його допомогою борг повністю скасовувався і боржник не мав взагалі нічого платити.
Дякую!

9
Віктор

Добрий день. Підкажіть будь ласка що мені робить в даній ситуації:
В 2003 році був підписн інвестиційний договір в будівництво квартири ( Київ, Свят.пл.1) з ТОВ "Будівельна компанія Будінвестхолдінг".
Забудовник МЖК " Аладем містечко"
В 2015р. рішенням господарського суду м. Києва ТОВ "Будівельна компанія Будінвестхолдінг" банкрот.
В 2015 г рішення Апеляційного суду по кримінальній справі проти ген. директора ТОВ "Будівельна компанія Будінвестхолдінг" - штраф + цивільні позови частково.Не виконано.
2018р. Арбітражний керую чий санацією МЖК " Академ містечко" зняв арешт майна і домовився зТОВ УкрБУД добудувати секцію -Г за рахунок секції -Д .Будівництво вже ведеться.
Квартири секції -Г розподілили інвесторам які підписували інвестиційні договори з компаніею "Вест" яка також як і ТОВ "Будівельна компанія Будінвестхолдінг" банкрот.
На мій лист арбітражний керуючий відповів ,що" ТОВ" УкрБУД" не брав на себе жодних зобов'язань щодо будівництва корпусу -Д, інвестором якого ви є. Всі питання, пов'язані зі складанням списків інвесторів корпусу -Г, вирішувалися в судовому порядку ,тому я не не уповноважений самостійно включити Вас в список інвесторів та підписувати з Вами договір" кінець цитати.
В Моєму договорі ,в пункті предмет інвестування ,чітко вказано : м. Київ. Святошинська площа 1 ,поверх 12, кв 589 , Площа- 72 кв.м. Нема ні корпусу , ні секції.
На мій другий лист арбітражному керуючому , де я йому це показав , відповіді нема.
Що мені робить , до якого суду звертатися.

Юрій Усманов
10
Юрій Усманов

Доброго дня! Ваше питання потребує грунтовного вивчення. Будь ласка, залиште його за посиланням в спеціальній формі тут: https://www.pravoconsult.com.ua/consultations/. Дякую.