позовна заява до суду

“Подання позовної заяви до суду для грамотної людини – справа нескладна”

Подання позовної заяви до суду – справа нескладна. Обставинами, що стали причиною подання позову до суду, їх тонкощї бувають різні. Тому спершу все-таки важливо отримати необхідну попередню консультацію у юристів і тільки потім приступити до справи.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

У цій статті ми розберемо загальний порядок та деякі тонкощі питання, як же подається позовна заява до суду.

Куди подавати позовну заяву до суду?

По-перше, відмітимо, що позов у більшості випадків подається до суду за місцем проживання відповідача. Є і випадки, наприклад, позов на захист прав споживачів, на стягнення аліментів або ж на розірвання браку, коли позовна заява подається за місцем проживання самого позивача.

Що повинна містити позовна заява до суду?
  1. Назва суду (тобто місця, куди заява подається);
  2. ПІБ позивача і відповідача. Якщо позовна заява подається представником позивача, то в цьому випадку прописується в обов’язковому порядку також місцезнаходження, місце проживання, поштовий індекс, контактні дані позивача і відповідача.
  3. Ціна позовної заяви (у випадку якщо вона має майновий характер);
  4. Обгрунтування своїх вимог. Позивачеві необхідно викласти усі ті обставини, якими він керувався при ухваленні рішення подання позову до суду.
  5. Вказати докази для кожної обставини, викладеної в позовній заяві. Також можливий варіант опису підстав, які звільняють від доведення.
  6. Перерахувати документи, які додаються до позовної заяви.
За темою:  «8 шокуючих порад від адвокатів студентам юридичного факультету!»

Обов’язковими документами, які додаються до позовної заяви, є оригінали квитанцій про сплату судового збору і витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи. Перед цим, безумовно, необхідно в суді дізнатися про необхідні для оплати реквізити.

Подання позовної заяви до суду

“Позов до суду – не є справою для багатих!”

До речі, дуже часто люди, права яких порушені, не подають позови до суду через незнання та побоювання того, що такий позов обійдеться їм дуже дорого. Хочемо спростувати цю інформацію і сказати, що вартість судового збору в середньому становить біля 300 гривень в залежності від виду позову і претензій (детальніше легко розрахувати судовий збір можна ТУТ). А тому не бійтесь звертатися до суду!

Обов’язковою умовою подання позовної заяви є також наявність підпису позивача (чи її уповноваженої особи), а також вказівка дати подання документу до суду.

Також важливо врахувати ще один момент: позивач подає стільки копій позовних заяв і документів, що додаються до них, скільки налічується відповідачів і третіх осіб, що беруть участь в цій справі.

У канцелярії суду Вам повинні поставити обов’язкову відмітку про те, що позов від Вас вони отримали.

Після подання позову суддя на протязі 10 робочих днів повинен відкрити провадження у вашій справі, або ж відмовити (і мотивувати свою відмову) в його відкритті.

Якщо в позовній заяві є неточності, то суддя повинен направити її на виправлення і надати для цього відповідний строк.

Ось насправді і все…

Сподіваємось, що дана пам’ятка Вам допоможе, а спірні питання у вашому житті виникатимуть дуже рідко.

Приклад позовної заяви до суду:

Скачать (DOCX, 14KB)

На відео цікава консультація нашого колеги з приводу правильності написання позовної заяви до суду: