Податок на нерухомість

Податок на нерухомість – новий вид податку, який з нещодавна є обов’язковим в Україні!

Податок на нерухоме майно (податок на нерухомість) – відносно новий вид податку в Україні. Як його обчислити і мінімізувати (або зовсім не платити) у 2017 році?  На ці та інші питання спробуємо дати відповідь в даній статті.

Згідно пп.265.1.1 Податкового кодексу України (далі- ПКУ), нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки оподатковується, платниками якого є усі без виключення фізичні і юридичні особи, – власники, включаючи нерезидентів.

У пп. 14.1.129 ПКУ дане визначення, згідно з яким до об’єктів житлової нерухомості відносяться будівлі житлового фонду, дачні і садові будинки.

Спочатку, після введення нового податку, його планувалося стягувати, починаючи з перших днів 2012 р., але реальність, як завжди внесла, свої корективи, у зв’язку з чим термін фактичного введення податку неодноразово переносився, останній з них був встановлений на даті 01.01.2017 р. І ось чергові зміни в порядку оподаткування на податок на нерухоме майно (податок на нерухомість) встановлені Законом України № 403.

податок на нерухоме майно, податок на нерухомість, нерухомість

Після вступу в силу нового порядку у 2017 році податок на нерухомість буде розраховуватись, виходячи з логічного правила, згідно з яким враховуватися буде сумарна площа. Як і раніше- не підлягають оподаткуванню квартири, сумарна площа яких не перевищує 60 м², для будинків норма складає 120 м². Новим порядком враховано також те, що у власності може одночасно знаходитися нерухомість різних класів – як дома, так і квартири. Для цього випадку визначена норма в 180 м².

За темою:  «Приголомшливе спрощення ввезення авто з іноземною реєстрацією!»

Зазначено також те, що пільги стосуватимуться тільки тих осіб, які не беруть участь в підприємницькій діяльності, тобто не здають в оренду, лізинг тощо.

Ставка податку у 2017 році прив’язана до мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2016 – 1378 грн., встановленої на 1 січня відповідного року, проте конкретні ставки можуть встановлюватися місцевими органами влади.

Ставки податку на нерухомість для фізичних осіб станом на теперішній момент виглядають так:

 Площа нерухомостіСтавка податку на нерухомість
– за кожний м² понад норми за 2016 рік від 0 до 3%
– за кожний м² понад норми за 2017 рік від 0 до 1,5%
– власники квартир площею понад 300 м² і будинків понад 500 м² 25 тис. грн.

Враховуючи вищезазначене, конкретна сума податку на нерухомість для фізичних осіб розраховуватиметься так: сумарна площа усіх об’єктів житлової нерухомості, з якої віднімаємо пільгову площу, і все помножаємо на кількість власників і ставку податку.

податок на нерухоме майно, податок на нерухомість, нерухомість

Податок на нерухомість

За несплату податку на нерухоме майно законодавством передбачена выдповідальність у формі штрафу

Первинним етапом стягування податку, звісно, є визначення кількості платників податків, для чого до 1 липня кожного року фізичні особи – власники житлової нерухомості повинні отримати повідомлення від Податкової інспекції про звіряння кількості і розмірів житлової нерухомості, відповідь на які має бути надана потенційними платниками податків до 31 грудня щорічно.

У свою чергу, податківці за місцем отримають оброблену інформацію відносно конкретних платників податків, які зобов’язані відтепер нести тягар по сплаті податку на нерухомість.

Юридичні особи в самостійному порядку нараховують суму податку на наявне нерухоме майно, що знаходиться в їх власності.

За темою:  «Як законно ігнорувати запити Державної фіскальної служби?»

податок на нерухоме майно, податок на нерухомість, нерухомість

Відповідальність:

Відповідальність за несплату або несвоєчасну/непoвну оплату податку на нерухоме майно згідно з положеннями п. 126.1 ПКУ передбачається у формі штрафу y розмірі:

10% вiд погашеної суми податкового боргу — пpи затримці до 30 календарниx днів;

20% вiд погашеної суми податкового боргу — пpи затримці більше 30 календаpних днів.

При несвоєчасній оплаті податку, згідно зі ст. 129 ПКУ на суму боргу на податок нараховуватиметься пеня з розрахунку 120% річних ставки НБУ, щo діє нa день виникнення податкового боргу.

Як законно не платити податок на нерухомість (податок на нерухоме майно)?

Податок на нерухомість

«Суворість українських законів пом’якшується можливістю їх невиконання»

Відома народна мудрість каже: «Суворість українських законів пом’якшується можливістю їх невиконання». В нашому випадку ми розглянемо ситуацію, коли податок на нерухомість можна не платити законними діями.

Перший спосіб

Податковим кодексом України встановлені об’єкти, які не оподатковуються податком на нерухомість, якими є нерухомість багатодітних сімей та дітей-сиріт, будівлі дитячих будинків сімейного типу  тощо.

Другий спосіб

Пільга щодо несплати податку на нерухоме майно, яке не перевищує 60 м² квартири або 120 м² житлового будинку, розповсюджується на кожного власника\співвласника такого житла.

Іншими словами це значить, що, наприклад, якщо дружина і чоловік, їх діти спільно мають у власності квартиру площею, що перевищує 120 м², то кожен з них, використовуючи власне право на пільги, за підсумком зводить податок за спільну квартиру до нуля.

Маленьке відео-роз’яснення про податок на нерухомість: