перешкоджання діяльності журналістівНа початку року Верховна Рада внесла поправки до Кримінального кодексу України, якими посилюється відповідальність осіб, за перешкоджання діяльності журналістів (раніше про цензуру ЗМІ, наприклад, також писали ТУТ).

04 лютого 2016 року українськими депутатами було прийнято рішення про посилення санкцій проти тих, хто перешкоджає працівникам ЗМІ, журналістам доносити до громадськості правдиву інформацію.

За рішенням Верховної Ради до Кримінального кодексу були внесені поправки, суть яких полягає в посиленні відповідальності тих, хто заважає журналістам здійснювати свою професійну діяльність по освітленню тих або інших подій.

Позитивне голосування за даний законопроект було важливе, зважаючи на тенденції минулих років щодо перешкоджання діяльності ЗМІ та окремих журналістів, які Ви можете побачити нижче:

ЗМІ, журналіст, засоби масової інформації, журналістика

Депутатам було запропоновано проголосувати за цей законопроект №0924 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно посилення гарантій законної професійної діяльності журналістів”. У цей четвер депутати висловили свою остаточну думку.

Перешкоджання діяльності журналістів: які дії входять?

Відтепер перепонами, що перешкоджають роботі журналістів, ЗМІ вважатимуться:

  • Вилучення в незаконному порядку у журналістів як робочих матеріалів, які вони зібрали, обробили і підготували до друку або трансляції, так і техніки, яка допомагає їм у зборі, обробці і підготовці цих матеріалів;
  • Відмова в незаконному порядку допускати журналістів до відомостей, що цікавлять їх, і даних;
  • Відмова в незаконному порядку допускати журналістів до освітлення яких-небудь тематик, показу і критики осіб, у тому числі посадовців;
  • Будь-яка вчинювана умисна перешкода, що веде до неможливості здійснення журналістами своїх професійних обов’язків, дозволених законом.
Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів

“Особі, що перешкоджає ЗМІ, загрожує покарання у вигляді штрафу, арешту або ув’язнення”

Особа, що перешкоджає журналістам в їх роботі, загрожує покарання у вигляді штрафу, арешту або ув’язнення.

Буде цікаво:  «Закон про ринок землі в Україні: 7 відповідей, які ви повинні знати»

Розмір штрафу включає суму до 50-ти неоподаткованих мінімумів. Арешт порушника свободи ЗМІ – може тривати до півроку включно. Втратити свободу можна аж до 3-х років.

Такі серйозні види покарань за подібні злочини покликані захистити журналістів і сприяти вільному поширенню інформації. Якщо журналіст засобів масової інформації буде підданий тиску у будь-якій з можливих способів, особа, що здійснює таку перешкоду його діяльності, буде нести кримінальну відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 200 мінімумів доходів громадян або взяття під варту строком до півроку включно.

Відносно осіб, наділених владою, все ще серйозніше: штрафні санкції для них можуть скласти суму аж до 500 мінімумів доходів громадян, а що стосується позбавлення волі, то такий вид покарання накладається строком до 5 років.

Про посилення відповідальності за перешкоджання діяльності журналістів дивіться на відео нижче: