ухилення від мобілізації

“Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують”

Доброго дня, друзі, сьогодні ми вирішили продовжити тему мобілізації в Україні і розглянути питання про дієвий спосіб відстрочки від призову до армії лише тим військовозобов’язаним, які зайняті постійним доглядом за особами, які його потребують згідно з українським законодавством.

Підставою для надання такого відстрочення є стаття 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Також положеннями ст. 1 Закону “Про реабілітацію інвалідів в Україні” встановлено, що інвалідом може вважатися особа із стійким порушенням функцій людського організму, що при контактах із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження його життєдіяльності.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Залежно від міри розладу організму людини держава встановлює I, II або III групу інвалідності. Порядок визначення і призначення групи інвалідності регулюється Постановою Уряду від 03 грудня 2009 року № 1317, а також Наказом Міністерства охорони здоров’я від 05 вересня 2011 № 561.

Згідно з вказаними нормативно-правовими документами для визначення групи інвалідності і необхідності в сторонньому постійному догляді проводиться медико-соціальна експертиза (так звана МСЕК).

Згідно з пунктом 27 згаданої Постанови Уряду:

  • до I групи інвалідності відносять осіб з функціональними порушеннями організму значно вираженої тяжкості, які потребують постійного стороннього догляду;
  • до II групи інвалідності відносять людей з функціональними порушеннями організму вираженої тяжкості, але що не призвели до виникнення потреби в постійному сторонньому догляді;
  • у III групу інвалідності потрапляють особи з функціональними порушеннями організму помірної тяжкості, які призвели лише до помірно вираженого обмеження життєдіяльності людини.
ухилення від мобілізації

“До осіб, які потребують постійної сторонньої допомоги, можуть належати також громадяни літнього віку і хворі”

Одночасно іншою Постановою Уряду від 29 квітня 2014 № 558 “Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги”, встановлено, що до кола осіб, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, можуть належати не лише інваліди, але і громадяни літнього віку і хворі (п.1).

За темою:  «Чому монополія адвокатури може зневажати права українців?»

При цьому в переліку документів, які надають право на компенсацію особам, що надають відповідні соціальні послуги, вказана форма №157-1/о, яка застосовується при винесенні ухвали МСЕК про встановлення групи, причини і терміну інвалідності, а також висновок лікарсько-консультаційної комісії (ЛКК) про необхідність постійного стороннього догляду і нездатності особи до самообслуговування (за винятком інвалідів I групи, інвалідність яких встановлена безстроково і які згідно з довідкою до акту огляду МСЕК потребують постійного догляду).

Таким чином, особами, які потребують стороннього догляду, автоматично можна вважати громадян, що отримали I групу інвалідності. Що ж до осіб, що мають II і III групи інвалідності, то вони зобов’язані окрім документів про встановлення групи інвалідності додатково пред’явити висновок ЛКК про необхідність постійного стороннього догляду.

Такий висновок підтверджується і частиною 2 Постанови Уряду від 29 квітня 2014 № 558, яка передбачає право на компенсацію фізичним особам, що надають соціальні послуги інвалідам III групи і хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування. Тобто особами, що потребують стороннього нагляду, можуть бути визнані не лише інваліди, але і інші особи.

Отже, як бачимо, постійний догляд – є дієвим способом відстрочки від призову до армії лише тих військовозобов’язаних, які зайняті постійним доглядом за особами, які його потребують згідно з українським законодавством.

За матеріалами Блогу www.uadvokata.com.ua.

Про інші законні підстави відстрочки від призову дивіться на відео: