«Постійний догляд – спосіб відстрочки від призову до армії!»

»»«Постійний догляд – спосіб відстрочки від призову до армії!»
ухилення від мобілізації

“Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують”

Доброго дня, друзі, сьогодні ми вирішили продовжити тему мобілізації в Україні і розглянути питання про дієвий спосіб відстрочки від призову до армії лише тим військовозобов’язаним, які зайняті постійним доглядом за особами, які його потребують згідно з українським законодавством.

Підставою для надання такого відстрочення є стаття 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Також положеннями ст. 1 Закону “Про реабілітацію інвалідів в Україні” встановлено, що інвалідом може вважатися особа із стійким порушенням функцій людського організму, що при контактах із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження його життєдіяльності.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Залежно від міри розладу організму людини держава встановлює I, II або III групу інвалідності. Порядок визначення і призначення групи інвалідності регулюється Постановою Уряду від 03 грудня 2009 року № 1317, а також Наказом Міністерства охорони здоров’я від 05 вересня 2011 № 561.

Згідно з вказаними нормативно-правовими документами для визначення групи інвалідності і необхідності в сторонньому постійному догляді проводиться медико-соціальна експертиза (так звана МСЕК).

Згідно з пунктом 27 згаданої Постанови Уряду:

  • до I групи інвалідності відносять осіб з функціональними порушеннями організму значно вираженої тяжкості, які потребують постійного стороннього догляду;
  • до II групи інвалідності відносять людей з функціональними порушеннями організму вираженої тяжкості, але що не призвели до виникнення потреби в постійному сторонньому догляді;
  • у III групу інвалідності потрапляють особи з функціональними порушеннями організму помірної тяжкості, які призвели лише до помірно вираженого обмеження життєдіяльності людини.
ухилення від мобілізації

“До осіб, які потребують постійної сторонньої допомоги, можуть належати також громадяни літнього віку і хворі”

Одночасно іншою Постановою Уряду від 29 квітня 2014 № 558 “Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги”, встановлено, що до кола осіб, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, можуть належати не лише інваліди, але і громадяни літнього віку і хворі (п.1).

Буде цікаво:  «Выезд ребенка за границу в Украине без согласия родителя? Легко!»

При цьому в переліку документів, які надають право на компенсацію особам, що надають відповідні соціальні послуги, вказана форма №157-1/о, яка застосовується при винесенні ухвали МСЕК про встановлення групи, причини і терміну інвалідності, а також висновок лікарсько-консультаційної комісії (ЛКК) про необхідність постійного стороннього догляду і нездатності особи до самообслуговування (за винятком інвалідів I групи, інвалідність яких встановлена безстроково і які згідно з довідкою до акту огляду МСЕК потребують постійного догляду).

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Таким чином, особами, які потребують стороннього догляду, автоматично можна вважати громадян, що отримали I групу інвалідності. Що ж до осіб, що мають II і III групи інвалідності, то вони зобов’язані окрім документів про встановлення групи інвалідності додатково пред’явити висновок ЛКК про необхідність постійного стороннього догляду.

Такий висновок підтверджується і частиною 2 Постанови Уряду від 29 квітня 2014 № 558, яка передбачає право на компенсацію фізичним особам, що надають соціальні послуги інвалідам III групи і хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування. Тобто особами, що потребують стороннього нагляду, можуть бути визнані не лише інваліди, але і інші особи.

Отже, як бачимо, постійний догляд – є дієвим способом відстрочки від призову до армії лише тих військовозобов’язаних, які зайняті постійним доглядом за особами, які його потребують згідно з українським законодавством.

За матеріалами Блогу www.uadvokata.com.ua.

Про інші законні підстави відстрочки від призову дивіться на відео:

Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 11 4,82 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Натисніть і підпишіться на «НОВИНИ» або канал «TELEGRAM» та отримуйте юридичні лайфхаки!

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Send this to a friend