Правила рибальства в україні, рибалка в україні, рибальство

Рибалка – це не просто активний відпочинок, а ще й охоронювана державою діяльність! Дізнайся, які правила рибальства в Україні і як захистити права, щоб ваша рибалка не була затьмареною спілкуванням з інспекторами та подальшими штрафами.

Кого з чоловіків не спитай, кожен скаже, що хоч раз в житті все ж був на рибалці. Для когось це хобі, спорт або розвага, а для когось це спосіб життя, без якого жити неможна.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Риболовля – це прекрасний вид активного відпочинку. Тут легко поєднується приємне з корисним. Багато чоловіків віддають рибалці весь свій вільний час і це не дивно, оскільки на рибалці можна і відпочити від щоденної суєти, і наловити рибки, порадувавши членів сім`ї. Адже з риби можна приготувати різні смачні і корисні страви або просто посмажити її, а також зварити смачну юшку.

Відомо, що ловля риби – це ціла наука, тому у кожного, хто по-справжньому захоплюється цим, є безліч власних хитрощів, правил і прикмет. Але крім них будь-який рибалка повинен керуватися ще нормами вітчизняного законодавства, знати свої права та обов`язки та де можна ловити рибу в Україні. Бо всі ми маємо замислюватися над тим, щоб отримати максимум задоволення від улюбленого заняття, не маючи проблем з владою.

Рибалки-любителі під державним контролем перебували завжди. Щороку за результатами улову строго стежить Рибнагляд, а поточний рік ні в якому разі не є винятком. Тому перш ніж вирушити на риболовлю, слід познайомитися з основними правилами та нормами поведінки, якими має керуватися кожен. Без їх дотримання не можна стати справжнім рибалкою, який навчився розуміти природу, любити її та ретельно берегти.

Читайте також: «6 законних схем оптимізації, як менше платити податки в Україні!»

Правила рибальства: як законно ловити рибу?

Рибалити в нашій країні можна безкоштовно й вільно, якщо ви займаєтеся цим на водоймах загального користування та в ті терміни, коли рибалку не заборонено. Однак існує досить великий список обмежень, в який включені місця, терміни, способи та знаряддя лову, а також види риби.

Головні правила рибальства закріплені в Конституції України, Водному кодексі України та постанові Кабінету Міністрів України № 1042/93, наказ Державного комітету рибного господарства України N 19 від 15.02.99 “Про затвердження Правил любительського і спортивного рибальства”. Отже порушення таких правила рибальства перетворює будь-якого законослухняного рибалку в браконьєра.

В першу чергу рибалка заборонена в заповідниках, на підприємствах з розведення риби, а також на відстані менш ніж 500 метрів від мостів, шлюзів, гребель та інших гідротехнічних споруд. На приватній території потрібно отримати дозвіл власника. Також регіональні влади можуть вводити обмеження на ловлю риби в конкретних водоймах.

Рибалка-аматор може бути членом товариства мисливців і рибалок, а може і не бути. Ніщо, окрім заборон, що діють на даному водоймі, не може перешкодити вудити рибу саме тут. Тому якщо ви хочете вивчити незнайоме водоймище або ж водоймище в іншому районі чи місті, слід відвідати товариство мисливців і рибалок, щоб ознайомитись з правилами та заборонами рибальства на даній території. Це найголовніше, що можна сказати про правила рибальства.

Якщо говорити про інструменти, то рибалки-любителі вправі використовувати спінінги та поправочні вудки, фідери, жерлиці та гуртки, донні вудки, але не більше 5 одиниць на людину водночас. Інші снасті допускаються за умови, що кількість гачків на них не перевищує 10 одиниць.

При цьому заборонені будь-які сітки, пастки (крім раколовок), трали, донні неводи, капкани, колючі знаряддя для ловлі, вудки та спінінги будь-якого типу, на яких більше 10 гачків, а також ряд інших засобів. Майте на увазі, що навіть наявність у вас цих предметів, якщо ви поблизу водойми, може стати приводом для розгляду та притягнення до адміністративної відповідальності.

Також поза законом на рибалці електровудки та електрошокери, вогнепальна зброя та стрілецьке обладнання, а також вибухові та токсичні речовини. Не завжди може бути дозволена риболовля на човні – це питання ми розглянемо дещо нижче.

Ловити рибу можна протягом всього року (за винятком періоду нересту). У всіх риб він різний і може залежати від погоди та низки інших умов, тому точні дати заборон встановлюються регіональними органами влади в індивідуальному порядку і щороку змінюються в залежності від ситуації.

Риболовля під час нересту категорично заборонена, це говорять парвила рибальства в Україні, і порушення цього правила карається чималим штрафом. Покарання за інші проступки не є такими великими. Хоча, якщо дії рибалки завдали великих збитків, передбачена навіть кримінальна відповідальність.

Також варто пам`ятати, що повноваження інспекторів Рибнагляду дозволяють не тільки перевіряти документи, а ще й оглядати транспортні засоби та особисті речі громадян і вилучати у порушників улов і знаряддя добування.

Але (зрозуміло) якщо підходити до питання, керуючись здоровим глуздом і не ставити за мету виловити всю рибу в навколишніх водоймах, то ніяких труднощів і проблем виникнути не повинно. Отож доки не почалася нерестова заборона 2019 ніщо не заважає вам взяти вудку та відправитися до води.

Заборона на вилов риби у 2019 році

Правила рибальства в україні, рибалка в україні, рибальство

На жаль, досить немає ніякої інформації щодо нерестової заборони у 2019 року. Тому ми нагадаємо вам як йшли справи за цим питанням у році 2018-ому.

Старт весняної нерестової компанії у 2018 році відбувся 31 березня на річках, протоках й озерах в Закарпатській області. Другий рік поспіль рибоохорона на Закарпатті першою закриває на нерест підлеглі водойми. Що стосується інших регіонів нашої країни, то там нерестова заборона традиційно починає діяти з 1 квітня.

Винятками є кілька районів і областей, а саме: Чернігівська область (де нерестова заборона починається тільки з 6 квітня), Каховське водосховище, а також водойми Апостолівського, Томаківського та Нікополького району Дніпропетровської області, де нерестова заборона починається з 10 квітня.

Увага! У зв`язку з погодними умовами змінилася заборона на вилов риби 2019 в Одеській області. 28 березня опубліковано новий наказ, в якому заборона стартує на більшості водойм області тільки з 15 квітня!

Всім українцям і гостям нашої країни слід пам`ятати, що під час нересту на водоймах України слід вести себе тихо, бо в цей час потрібно оберігати природу та категорично не можна забруднювати навколишнє середовище.

Якщо ж ви збираєтеся ловити на відпочинку рибу під час дії нерестової заборони, то (перш за все) вам потрібно дізнатися – чи можна її ловити взагалі в місці вашого перебування. Пам`ятайте, що у більшості випадків лов за межами населених пунктів заборонений! Так само не слід забувати, що під час дії нерестової заборони ловити можна тільки з берегів та лише на одну снасть з одним лише гачком!

Правила рибальства любительського з лодки

При наявності човна рибалка набуває зовсім інші риси. Якщо у рибалки є човен, то він зможе рибалити на будь-якій ділянці водойми. Якщо взяти до уваги сучасні дикі водойми, береги у яких вважаються важкодоступними, то рибалка на них без човна просто неможлива.

Буде цікаво:  «Нові вимоги маркування харчових продуктів і до закладів харчування!»

Вирушаючи на риболовлю з човном, слід пам`ятати про діючі заборони на риболовлю з човна, які встановлюються на законодавчому рівні. При цьому так само слід знати, що терміни щороку можуть бути різними через погодні умови, що пов`язано з міграцією риби. Тому, не зайвим буде ознайомитися з такими термінами за допомогою інтернету.

Що стосується України, то рибалка тут має свої особливості. Глава Держрибнагляду підписує відповідний документ щороку. Про це можна дізнатися на офіційному сайті й уточнити, де і як можна ловити рибу в періоди діючих заборон. На сайті представлено ​​таблицю, за допомогою якої можна визначитися з подібними термінами, які можуть стосуватися конкретних водойм.

До основних дат, які відповідають забороні на ловлю риби навесні, слід віднести:

 • З 1 квітня по 30 червня – вилов риби на річках.
 • З 1 квітня по 10 червня – вилов риби на ставках та водосховищах.
 • З 1 квітня по 30 червня – заборона вилову риби в придаткових системах.

Заборона на ловлю раків є чинною для більшості водойм навесні та восени:

 • З 1 квітня по 30 червня – заборона на ловлю навесні.
 • З 20 серпня по 30 вересня – заборона на вилов восени.

Для спінінгістів і любителів порибалити на вудки з використанням одного гачка ловля може бути дозволена на ділянках, які є досить віддаленими від нерестовищ.

Останнім часом любительське рибальство в річках та озерах носить масовий і неконтрольований характер через що кількість риби різко зменшилася. Щоб хоч якось відновлювати чисельність риби за рахунок її розмноження в природному середовищі зараз діють певні заборони. Цим займаються служби, які контролюють рівень біоресурсів. Такі органи стежать за реалізацією законних актів і мають право накладати штрафи в разі їх порушення.

Читайте також: Чому орендар водоймища не має права забороняти любительську риболовлю?

Особлива увага приділяється процесу ікрометання, а також підготовці риби до зимівлі. Вилов раків заборонено в період линьки, коли у нього формується ікра. У цей період заборонено застосування будь-яких човнів, а також окремих видів снастей. Переміщатися по водоймі дозволено виключно співробітникам рибоохорони.

Штрафи та відповідальність

В Україні законом передбачено перелік снастей і підручних засобів, які заборонені в процесі лову риби упродовж всього року. Використання заборонених засобів, вважається браконьєрством і переслідується законом.

В Україні заборонені:

 • Бродниці.
 • Ятері та доріжки.
 • Остроги.
 • Парашути.
 • Павуки.
 • Самоловні перемети.
 • Самодери.
 • Ставні сітки.
 • Екрани.

Крім цього, встановлено норми вилову риби на одну людину. Вони залежать від кількості днів, проведених на рибалці. Припустимо зловити не більш як 5 килограмів риби на 1 людину та 30 одиниць раків. Якщо ловля триває 2 дні, то можна вивезти не більше, ніж 10 килограмів риби на людину в будь-якому вигляді (солоному, копченому або ж в`яленому).

Правила рибальства в україні, рибалка в україні, рибальство

Останнім часом відповідальність за незаконне рибальство та штрафні санкції на вилов забороненої риби було серйозно збільшено. Тому, перш ніж вирушати на риболовлю в періоди заборони, варто задуматися про її негативні наслідки.

Вилов риби, занесеної до Червоної Книги, може обійтися у 510 гривень й більше за одиницю. При цьому (наприклад) за спійманого веслоноса доведеться заплатити близько 1600 гривень.

Слід зазначити, що розмір отриманих штрафів буде залежать від завданого рибним запасам збитку. При цьому необхідно налаштовуватися на те, що доведеться платити за кожну рибку окремо. Штраф в такому разі може бути накладений у розмірі до 150 неоподатковуваних мінімумів.

Наприклад у 2018-му:

 • За спійманого карася чи окуня доводилося заплатити по 17 гривень.
 • За спійману щуку – 340 гривень.

А якщо буде завдано значної шкоди популяції риби, то можна цілком розраховувати на повноцінну кримінальну відповідальність. Крім цього у вас будуть конфісковані всі снасті, човен та улов.

Рибальські прикмети замість висновку

Складно знайти більш забобонних людей ніж серед рибалок і мисливців. Причин на те чимало. Хтось хоче виправдати не дуже вдалий вихід, а інші (навпаки) шукають закономірності у вдалому збігу обставин. Саме тому всі рибалки так схожі один на одного в своїй забобонності, але також тому всі вони унікальні в своєму ставленні до «знакам згори», рибальському досвіді та спостережливості.

Деякі прикмети рибальство в Україні пояснює сезонною поведінкою або ж звичною реакцією риби на погодні зміни. Інші зовсім не піддаються якомусь логічному осмисленню і навіть можуть здаватися комічними або ж абсурдними, але прикмети на те і прикмети. У них можна або вірити, або ні.

Читайте також: «Згода на секс: чому потрібна розписка на секс – аналіз нового закону!»

Надаємо кілька найкорисніших серед них, що гарантовано зроблять вашу рибалку вдалою, безпечною та допоможуть уникнути неприємностей з інспекторами Держрибнагляду.

1. З особливою увагою потрібно контролювати наявність спінінгів і вудочок, без яких рибалка перетворюється в пікнік.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

2. Трохи спиртного, що було взято для «зігріву» в холодний ранок, треба хлюпнути в воду «на удачу». Від цього ритуалу одна користь. По-перше, ви зможете задобрити водяного/річкового/озерного або ж водосховищного (звання старшого по водоймі залежить від місця лову). По-друге, чим менше буде випито – тим більше концентрація на поплавці або спінінгу, а це гарантує зменшення кількості «прогавканих» клювань.

3. Вірна прикмета, яка гарантує зіпсовану риболовлю – це взяти з собою сітку або ж так звану електровудку.

Тут вже зовсім без варіантів. Більш того, взявши з собою такий заборонений атрибут (який до риболовлі навіть не відноситься) можна повернутися додому не тільки без риби, а й з каліцтвами різного ступеня тяжкості. Бо за цим стежать не тільки рибнагляди та інспекції, але й ваші «побратими» – справжні рибалки.

І наостанок, найголовніша хороша прикмета – приїхати на риболовлю з хорошим настроєм. Бо риболовля це (в першу чергу) відпочинок, а час, що буде проведено на рибалці, до зіпсованого життя ніяк не враховується. Тому виїжджайте на риболовлю як можна частіше!!!

Про правила рибальства в Україні та заборону рибальства з 1 квітня до 15 червня детальніше дивіться на відео:


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 1 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Правова Консультація
Все про закон в інтимних подробицях!

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.