як зробити закордонний паспорт, закордонний паспортЯк зробити закордонний паспорт України? Скільки це коштує? Розбираємось!

У зв’язку з останніми змінами в законодавстві істотньо змінилася процедура отримання закордонного паспорту.

Важливо також знати, що до країн Європи можна їздити без віз лише у разі наявності біометричного паспорту! Власникам закордонних паспортів старого зразку доведеться оформляти візу перед поїздкою.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Як зробити закордонний паспорт?

Порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в’їзду в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок регулюється виключно Законом України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України”  № 3857-ХІІ від 21.01.1994 р. (з наступними змінами та доповненнями) (далі – ЗУ № 3857-ХІІ).

Відповідно до ч. 1 п. 1 ст. 4  ЗУ №  3857-ХІІ встановлено, що громадянам України, які постійно проживають в Україні і  досягли 18-річного віку, – за особистим клопотанням про отримання паспорта або через своїх законних представників до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства.

Порядок оформлення, видачі, обміну, повернення, вилучення, знищення, визнання недійсним паспорта громадянина України для виїзду за кордон визначається Кабінетом Міністрів України. Бланки паспорта громадянина України для виїзду за кордон виготовляються на замовлення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства.

На виконання ст. 7 ЗУ  №  3857-ХІІ, Постановою КМУ № 770 від 02.11.2016 р. були затведжені Правила оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення (з наступними змінами та доповненнями) (далі – Постанова КМУ № 770).

Як оформити?

Приставка “біометричний” означає наявність в обкладинці мікрочіпа, на який, як на “флешку”, записуються біометричні ознаки власника – цифрове фото, зразок відбитків пальців, автограф, а також реквізити самого паспорта.

Підробка біометричного чіпа теоретично можлива, але вимагає наявності нетривіальних ресурсів і технологій. Випуск біометричних паспортів – документів з мікрочіпом – в Україні розпочався ще з січня 2015 року. Саме тоді був забезпечений прийом документів на оформлення такого документу в 30 підрозділах Державної міграційної служби (ДМС) на усій території України.

А вже сьогодні з’явилася можливість оформити ці документи у будь-якому підрозділі міграційної служби, що здійснює оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а також у Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Нині, щоб спростити отримання паспорта, ДМС ввела електронну чергу. Записатися можна через офіційний веб-сайт ДМС на вибрану і доступну в системі дату і час, але не більше ніж за два тижні.

як зробити закордонний паспорт, закордонний паспорт

Якщо терміни вам не так важливі, то можна записатися в чергу через термінал в територіальному підрозділі ДМС за 1 місяць до вибраної вами дати. Крім того, є можливість встати в поточну електронну чергу через термінал в територіальному підрозділі ДМС буквально на сьогодні. Кожен з можливих видів запису функціонує одночасно і незалежно один від одного.

Буде цікаво:  «Что такое вид на жительство и как его получить в Украине?»

У разі відсутності вільних місць в он-лайн черзі можна скористатися двома іншими видами запису в електронну чергу безпосередньо в територіальних підрозділах ДМС.

Послуги з оформлення біометричного для виїзду за кордон надаються також в окремих центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Документи

Список документів для оформлення закордонного паспорта в Україні не такий великий, як може здатися:

  • внутрішній паспорт,
  • ідентифікаційний код,
  • для чоловіків до 25 років – довідка з військкомату або військовий квиток.

Після того, як ви зібрали необхідні документи, можна відправитися, наприклад, в найближче відділення міграційної служби.

Як зробити закордонний паспорт: ціна

Заява пишеться на місці. Також треба буде сплатити послуги. Часто для оплати видають декілька реквізитів, алеможна не оплачувати такі “послуги”, як підготовка документів до передачі, інформаційні послуги і страховка. Цепросто викачування грошей. Щоб оформити біометричний паспорт в звичайному режимі (термін видачі – через 20 днів), сплатити треба тільки державне мито на випуск закордонного паспорта у розмірі 170 грн, вартість бланка – 261 грн та реєстраційні послуги в розмірі 87 грн. Разом 518,32 грн. Якщо паспорт потрібний терміново, вартість збільшується.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

як зробити закордонний паспорт, закордонний паспорт

Щоб отримати документ за тиждень, держмито і інформаційні послуги доведеться сплатити в подвійному розмірі. Якщо закордонний паспорт оформляється через “Паспортний сервіс”, куди часто люблять направляти, вартість процедури збільшиться на 350 гривень – ціну послуг цього посередника. Існують і інші посередники, які пропонують оформити біометричний паспорт в найкоротші терміни. У Інтернеті є маса оголошень від фірм, які обіцяють зробити біометричний закордонний паспорт “під ключ” буквально за два робочі дні за договірною ціною.

Якщо ви хочете оформити паспорт за три дні, ціни в столиці стартують від 2 000 гривен, а за 950 гривен паспорт вамзроблять за 30 днів. Від вас знадобиться тільки стандартний набір документів. При цьому деякі посередники обіцяють забезпечити вас паспортом, наприклад, з будь-якою пропискою і навіть без місця реєстрації.

Читайте також про те, скільки ж остаточна ціна за закордонний паспорт на сьогодні встановлена КМУ ТУТ.

На відео нижче інструкція про те, як зробити закордонний паспорт:


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 7 4,43 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

About the Author:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.