Автор: 01.09.2016 Оновлено: 22.12.2018

інтелектуальна власність, зона ато, право інтелектуальної власності, бренд, торгова марка, патентІнтелектуальна власність і питання, що з нею пов’язані, зокрема із захистом і перереєстрацією брендів, патентів, промислових зразків тощо сьогодні є дуже актуальним для бізнесменів, які переїзджають із зони ато на наокуповану територію України.

В роботі з деякими донецькими, луганськими та кримськими бізнесменами помітили, що є велика кількість компаній, які ще не перереєстровано на не окуповану територію України. А через це багато інших супутніх прав, які пов’язані з компаніями залишились без уваги їх власників.

На цих компаніях зареєстрована інтелектуальна власність, а саме: торгові марки, патенти, промислові зразки, технічні умови, штами, породи, сорти рослин і так далі.

При цьому, слід звернути увагу, що багато власників таких компаній вважають, що права інтелектуальної власності невіддільні від юридичних осіб. Тобто якщо зареєстрована торгова марка чи патент на ТОВ «Ромашка», то вона  залишається на віки-вічні помирати в зоні АТО разом з Товариством, яке вже не потрібне власнику в силу різних обставин.

Але насправді інтелектуальна власність і такі права вільні в обороті і їх можна продавати, дарувати та вчиняти інші операції з ними, які не заборонені українським законодавством.

Через таке помилкове мислення виникають ситуації, які розглянемо нижче.

Інтелектуальна власність: ключові проблеми і їх вирішення

  • Проблема №1 Власник не сплачує державні збори для підтримання чинності прав на інтелектуальну власність, що приводить до їх втрати (наприклад торгові марки діють протягом 10 років, якщо не внести відповідний платіж на продовження їх дії);

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Вирішення проблеми. Якщо компанія знаходиться в зоні АТО, то це не означає, що ви позбавлені права продовжувати дію своїх прав інтелектуальної власності. Готуємо відповідні документи, здійснюємо платежі  і продовжуємо спокійно свої права.

  • Проблема №2 Власник думає як заново зареєструвати вже зареєстровані права інтелектуальної власності.

Вирішення проблеми. Інтелектуальні права діють незалежно від військових станів, зон АТО чи місця реєстрації компанії. Тому заново реєструвати торгову марку чи патент не потрібно, тим більше, що їх не можна заново зареєструвати, доки у них не закінчиться строк дії або з інших причин вони не будуть визнані недіючими.

  • Проблема №3 Власник не перепродає чи не дарує права інтелектуальної власності іншій компанії чи фізичній особі.

Вирішення проблеми. Інтелектуальна власність і права на таку власність не прив’язані до певної особи. Через це ви можете їх продати, подарувати або здійснити іншу операцію з ними (наприклад укласти ліцензійний договір про передачу права іншій особі на користування певним правом інтелектуальної власності).

  • Проблема №4 У власника є сумніви щодо можливості захищати свої права на інтелектуальну власність в суді.

Вирішення проблеми. Насправді права інтелектуальної власності діють по всій території України (і не тільки, якщо вони реєструвались і в інших країнах). Відповідно захищати свої права на торгові марки чи сорти рослин ви можете незважаючи на те, що компанія знаходиться в зоні АТО чи Криму.

Висновок

Незважаючи на те, що українські компанії, які зареєстровані в зоні АТО або Криму, уже скинуті вами як баласт, але не слід забувати про те, що права інтелектуальної власності діють на всій території України і перебувають у вільному обороті. Ви може їх продавати, дарувати, передавати в користування та здійснювати інші операції з ними.

Як перенести бізнес із зони АТО на підконтрольну Україні територію, дивіться на відео:

Оцініть статтю:
Не дуже файноНе файноФайноДуже файноСупер файно 3 5,00 з 5
ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ
Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter
Читайте юридичні лайфхаки на нашому «Telegram» каналі

Тисни на «Новини»

Нам є чим вас здивувати!

Підпишись та отримай корисні лайфхаки, останні новини та приємні бонуси!
ПІДПИСАТИСЯ
і підпишись на унікальну поштову розсилку

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

2018-12-22T00:02:36+02:00
Юрист, партнер проекту «Правова Консультація», м.Київ.
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі