професія юрист, юридична професіяПрофесія юрист і кар’єра в юридичній сфері дуже приваблива для більшості: висока заробітна плата, престиж професії і широке охоплення діяльності – робить юриспруденцію одним з найпопулярніших напрямків. Але не все так гладко, адже юристу щодня доводиться відчувати колосальну напругу. Як не зійти з розуму в цій професії? Діляться порадами експерти.

Професія юрист: чому стрес – це головна проблема

Особистий досвід практикуючих юристів свідчить про високий рівень стресу в їхньому житті. За своєю природою юристи, як правило, є тривожними перфекціоністами, для яких дуже важливо робити свою роботу в найкращому вигляді. У поєднанні з серйозними робочими навантаженнями в умовах обмеженого часу, це постійний стан підвищеної напруженості і стресу, який може привести до емоційного вигорання.

Перфекціонізм, доведений до крайності, призводить до відчуття власної нікчемності: що б ти не робив, ти все одно недостатньо хороший.

“У юристів розвивається надмірне почуття контролю, тому, якщо справи йдуть не так, як вони планували, вони відчувають гостре почуття провини. Їх мучить думка, що вони не попрацювали досить старанно або ж не проявили належну уважність», – пояснює Тайгер Летем, психолог з Вашингтона, який консультує практикуючих юристів і студентів юридичних факультетів.

“Юристи – це люди, яким платять за те, щоб вони хвилювалися за клієнта. Вони повинні передбачати майбутнє, передбачати загрози і захищати від них. Тому юристи починають бачити проблеми всюди, навіть коли їх немає. Це і є визначення тривожного розладу“, – зазначає він.

професія юрист, юридична професія

Дослідження, проведене Американською асоціацією юристів в 2016 році, виявило значний рівень проблем зі здоров’ям і загальним самопочуттям в юридичному співтоваристві. В ході нього експерти опитали 12 825 представників професії про вживання алкоголю, наркотиків, а також про те, як вони оцінюють своє психічне здоров’я в цілому.

Так, 28% опитаних відчували симптоми депресії, 19% розповіли про тривожний стан психіки. Ще 23% юристів поскаржилися на хронічний стрес, а 20,6% зізналися в надмірному вживанні міцних алкогольних напоїв.

Примітно, що серед опитаних саме початківці фахівці і юристи-чоловіки були більш схильні до проблем з алкоголем. Крім цього, більший відсоток чоловіків відчували симптоми депресії, в той час як жінки частіше висловлювалися про високий рівень тривоги і стресу. Респонденти-жінки частіше, ніж респонденти-чоловіки, усвідомлювали необхідність у зверненні за допомогою до фахівців – 50% проти 31%. З них на практиці допомогу отримали тільки 28% відсотків жінок і 19% чоловіків.

Читайте також: «ТОП-10 найбагатші юристи (адвокати) світу: історії успіху та відомості!»

Професія юрист: як нам боротися зі стресом?

1. Медитація

На щастя, існує безліч способів, які допоможуть юристам впоратися із занепокоєнням і депресією. Головним з них є медитація, що не дивно, враховуючи увагу засобів масової інформації до цієї теми в останні роки. Перш за все практика медитацій дозволяє краще контролювати свої думки і емоційний стан. Дослідження показало, що “уважність” може допомогти позбутися хронічного стресу, депресії та тривоги.

Медитації також можуть підвищити продуктивність юриста, зокрема, практики дозволять збільшити концентрацію уваги, поліпшити пам’ять і когнітивні навички, а також стимулюють прийняття більш раціональних рішень. Дані дослідження також показують, що уважність допомагає знайти правильний баланс між роботою та особистим життям.

Буде цікаво:  «Налог на роскошь (недвижимость): 2 законных способа его не платить!»

професія юрист, юридична професія

2. Консультації в фахівцями

Заняття подібними практиками, проте, часто не замінює консультації з фахівцями, коли це особливо необхідно, але може стати ефективним способом виробити психологічну стійкість в умовах напруженої роботи.

Популярність “усвідомленості” набирає обертів в юридичному співтоваристві. Наприклад, факультети права ряду американських університетів почали пропонувати студентам спеціальні курси. Серед таких освітніх установ – Єльський університет, Каліфорнійський університет в Берклі, а також Університет Сан-Франциско. Тенденція не обійшла стороною і практикуючих юристів: центр медитації Spirit Rock в Північній Каліфорнії пропонує спеціалізовану програму, в рамках якої вони можуть провести вихідні, займаючись медитацією під керівництвом професіоналів.

За даними дослідження, юристи буквально не дихають, коли відкривають електронні листи в своєму робочому ящику. Це провокує реакцію “бий або біжи”, запрограмовану в нас еволюцією.

Джина Чо, юрист з Сан-Франциско, дає колегам уроки медитації. Вона також проводить тренінги з питань управління тривожністю і випускає підкаст «стресостійкий юрист». Як розповіла вона, згідно з дослідженнями, люди буквально не дихають, коли відкривають електронні листи в своєму робочому ящику. Це викликає реакцію “бий або біжи”, запрограмовану в нас еволюцією. Вона рекомендує зробити довгий вдих і видих перед тим, як відкрити список вхідних листів.

Читайте також: «Юридичний бізнес: як сьогодні працюють і заробляють юристи?»

Юристи зазвичай скептично ставляться до медитації. Найчастіше вони не сприймають її через помилкові стереотипи. Адвокат Карен Гіффорд намагається розвіяти упередження колег.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

“Вам зовсім не потрібно підійматися на гору або надягати забавний одяг, щоб цим займатися. Медитація не передбачає відмови від логічного мислення”, – підкреслює вона. За її словами, заняття медитацією принесуть помітні зміни в напружене життя юристів. “Почніть щоденну практику медитації. Це не займе багато часу, приділіть цьому хоча б пару хвилин. Правила прості: просто сядьте за свій стіл, закрийте очі і глибоко дихайте”, – додає Гіффорд.

Адвокату у кримінальних справах Брайану Берсону курс медитацій допоміг впоратися з серйозними порушеннями сну. “Професія юрист пов’язана з високим рівнем стресу. Я довгий час страждав від безсоння, тому що навіть ночами не міг перестати думати про роботу», – говорить він. За словами Берсона, для якого медитативна практика стала порятунком, основна ідея – просто бути в сьогоденні.

«У всіх нас є схильність думати про сторонні речі, незалежно від того, що ми робимо. Але це контрпродуктивно і заважає нам насолоджуватися життям. Коли ви йдете по вулиці, насолоджуйтеся цим. Вдихайте кисень, дивіться по сторонах замість того, щоб думати тільки про те, куди ви йдете і навіщо. Це абсолютно новий спосіб мислення”, – стверджує він.

Так, здавалося б, невелика зміна способу життя, як регулярна практика медитацій, може істотно вплинути на якість життя і самопочуття людини. За словами Гіффорд, це особливо корисно для юристів. «Коли ви безперервно займаєтеся напруженою розумовою працею, вас затягує в трясовину власних думок. Незабаром ви вже не в змозі об’єктивно оцінювати речі і бачити недоліки в своїй роботі. Тому нам всім так необхідно вміти абстрагуватися. Це неймовірно звільняє і дозволяє відчути прилив творчих сил, що значно підвищує нашу продуктивність як юристів”, – зазначає вона.

Джерело: право.ру

Про те, що таке професія юрист на практиці і чому їм дійсно потрібна “розрядка”, з гумором розкаже Стивен Фрай і Хью Лорі: 


Оцініть статтю:
Не дуже файноНе файноФайноДуже файноСупер файно 1 5,00 з 5
ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ
Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter
Читайте юридичні лайфхаки на нашому «Telegram» каналі

Тисни на «Новини»

Нам є чим вас здивувати!

Підпишись та отримай корисні лайфхаки, останні новини та приємні бонуси!
ПІДПИСАТИСЯ
close-link
і підпишись на унікальну поштову розсилку

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Опубліковано: 21.02.2020; Оновлено: 21.02.2020; Мітки: ,
2020-02-21T13:50:33+02:00
Андрій Новгородський
Адвокат Novgorodskiy&Partners. Експерт з кримінального, цивільного, господарського права. Автор блогу на pravoconsult.com.ua

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.