Вопросы / ответыРубрика: Цивільне правоЧи має право моя дитина відвідувати дитсадок?
Посетитель сайта asked 2 года ago

Доброго дня! я знаходжусь у відпусці по догляду за дитиною до 6р.(за висновком ЛКК) Чи має право моя дитина відвідувати дитсадок? дякую

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.
1 ответ
Юрій УсмановЮрій Усманов Админ. answered 2 года ago

Доброго дня, Мар’яно! Дякуємо за питання.
Питання, дійсно, цікаве. Чому? Адже закон чітко не відповідає на нього і тому існують різні позиції і відповіді з цього приводу. Постараємось виходити із законодавчого принципу “дозволено все, що не заборонено законом”, а також зі сформованої життєвої практики.
Стаття 179 КЗпП зазначає, що у разі, коли дитині необхідний домашній догляд, то жінка обов’язково отримує відпустку без збереження з/п строком, визначеним у медичному висновку, але він не повинен перевищувати строку до дати досягнення дитиною 6-річного віку.
На даний момент, з ваших слів, лікар лікарні Вам вже видав медичний висновок (про те, що дитина ПОТРЕБУЄ домашнього догляду).
Для того, щоб віддати дитину в дитячий садок, необхідно отримати іншу довідку, про те, що дитина здорова і НЕ ПОТРЕБУЄ домашнього догляду. Тобто виходять дві суперечливі довідки. І одне діло, коли дитячий садок приватний, і можна не надавати другу довідку (аби тільки вчасно платили), а інше діло, коли державний чи комунальний дитсадок, де така довідка обов’язкова, і без неї дитину не візьмуть.
На практиці, часто можна спостерігати феномен “домовляння” з лікарями для вирішення подібних проблем. Але із законодавчої точки зору, такі неправомірні дії є лише наслідком нормативної неврегульованості даного питання. Адже прямої заборони віддавати дитину в дитсадок під час відпустки за доглядом за дитиною немає. А значить, “все, що не заборонено законом, те дозволене”.
Крім цього, виконуючи будь-яку дію, потрібно дивитись на її наслідки та відповідальність за це. В даному випадку наявність двох суперечливих довідок для Вас особисто жодної відповідальності не несе, адже ви перебуваєте у відпустці по догляду за дитиною за правомірною підставою – наявності у Вас медичного висновку.
Дякуємо за звернення!