Чи мають право штрафувати касира, якщо він не скаже "приходьте ще"?

»Чи мають право штрафувати касира, якщо він не скаже "приходьте ще"?
Чи мають право штрафувати касира, якщо він не скаже "приходьте ще"?
Вопросы / ответыРубрика: Трудове правоЧи мають право штрафувати касира, якщо він не скаже "приходьте ще"?
0 +1 -1
Dima Админ. спросил 3 года назад

Доброго дня! Ситуація така! В одному із супермаркетів був таємний покупець і касир не сказав “Дякую за покупку приходьте ще” За це оштрафували касира, яка не сказала на 100 грн, старшого касира на 150 грн, менеджера на 200 грн і здається керівника філії супермаркету. Чи має право хтось штрафувати робітків за таке? і де прописано? Дякую!

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.
1 ответ
0 +1 -1
Юрій УсмановЮрій Усманов Админ. ответил 3 года назад

Доброго дня, Дмитро!
Головні обов’язки працівника працювати сумлінно, дотримуватися трудового законодавства, дисципліни, професійних обов’язків тощо.
Згідно зі статтею 147 КЗпП у разі недодержання трудових дисциплінарних норм, до такого працівника роботодавцем потенційно м.б. застосована ЛИШЕ догана або звільнення!
Законодавством не передбачені інші способи і міри покарання навіть за те, що працівник не сказав “Дякую за покупку приходьте ще”, що з великою натяжкою може кваліфікуватися як порушення трудової дисципліни!
Отже, накладення роботодавцем штрафів на працівника є порушенням трудового законодавства, за яке встановлено дисциплінарна, матеріальна, адміністративна та кримінальна відповідальність. Тож оскаржувати такі неправомірні дії роботодавця у вашому випадку можна в територіальних органах державної інспекції з питань праці, органах прокуратури або в суді.
Дякуємо за звернення!