Вопросы / ответыРубрика: Трудове правоЧи мають право штрафувати касира, якщо він не скаже "приходьте ще"?
0 +1 -1
Dima Админ. спросил 4 года назад

Доброго дня! Ситуація така! В одному із супермаркетів був таємний покупець і касир не сказав “Дякую за покупку приходьте ще” За це оштрафували касира, яка не сказала на 100 грн, старшого касира на 150 грн, менеджера на 200 грн і здається керівника філії супермаркету. Чи має право хтось штрафувати робітків за таке? і де прописано? Дякую!

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.
1 ответ
0 +1 -1
Юрій УсмановЮрій Усманов Админ. ответил 4 года назад

Доброго дня, Дмитро!
Головні обов’язки працівника працювати сумлінно, дотримуватися трудового законодавства, дисципліни, професійних обов’язків тощо.
Згідно зі статтею 147 КЗпП у разі недодержання трудових дисциплінарних норм, до такого працівника роботодавцем потенційно м.б. застосована ЛИШЕ догана або звільнення!
Законодавством не передбачені інші способи і міри покарання навіть за те, що працівник не сказав “Дякую за покупку приходьте ще”, що з великою натяжкою може кваліфікуватися як порушення трудової дисципліни!
Отже, накладення роботодавцем штрафів на працівника є порушенням трудового законодавства, за яке встановлено дисциплінарна, матеріальна, адміністративна та кримінальна відповідальність. Тож оскаржувати такі неправомірні дії роботодавця у вашому випадку можна в територіальних органах державної інспекції з питань праці, органах прокуратури або в суді.
Дякуємо за звернення!