Вопросы / ответыРубрика: Цивільне правоЧи може мама подарувати мені весь будинок, коли мій брат там приписаний і хоче мати там частку?
0 +1 -1
Аноним спросил 4 года назад

Доброго Вечора,
Мене цікавить, як може виглядати дарування мені будинку, який належить моїй мамі. Вона отримала його по заповіту від мого батька. На даний час в будинку приписані 4 людей: моя мама, я, мій рідний брат та моя маленька донечка. Знаючи свого брата, він не буде в захваті від такої ідеі, хоча сам з дружиною проживає в іншому будинку, який належить його дружині. Мама має намір зробити акт дарування мені.
Запитання: 1) Чи може мама подарувати мені весь будинок, коли мій брат там приписаний і хоче мати там частку? 2) Чи є інші шляхи вирішення даної ситуації (знаючи мого брата, заповіт він буде оспорювати)?чна

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.
1 ответ
0 +1 -1
Юрій УсмановЮрій Усманов Админ. ответил 4 года назад

Добрий день, Маріє! Дякуємо, що читаєте нас. Прошу вибачення за значний час, коли не мав змоги відповісти на питання. Відповідаю зараз.
По-перше, ваша мама може подарувати Вам весь будинок, навіть тоді, коли там прописані ще декілька осіб. Згода вашого брата на дарування квартири не потребується, адже квартира йому не належить (право власності на квартиру, так розумію, належить матері).
Тобто зареєстрована у квартирі третя особа не може перешкодити вам у оформленні договору дарування, але в договорі буде відповідна приписка, що під час підписання договору в квартирі були зареєстровані інші люди.
Єдине про що треба сказати, так це про те, що якщо неповнолітня (до 18 років) дитина зареєстрована (прописана) у відчужуваній житловій квартирі або будинку, необхідна згода органу опіки й піклування на укладення даного договору.
Докладніше про договір дарування квартири, про документи, які необхідні для цього та про підводні камені такого договору можна прочитати в нашій статті ТУТ.
По-друге, раніше ми писали про декілька способів передати майно, їх недоліки та переваги ТУТ. Серед таких способів найбільш розповсюдженими є договір дарування, заповіт та продаж такої квартири. Тут Ви вже самі обираєте найбільш вигідний для вас варіант. Як правило, серед родичів розповсюджені перші два способи.
В будь-якому випадку, те, що ваш брат захоче оспорювати заповіт, не повинно вас лякати. Заповіт на нерухомість обов’язково завіряється нотаріусом, а тому вже є певна гарантія з боку нотаріуса дійсного бажання вашої матері заповісти квартиру саме Вам.
З повагою, команда https://www.pravoconsult.com.ua