Вопросы / ответыРубрика: Цивільне правоЧи можна довести,що документ не підроблений, а роздукований з електронної скриньки?
0 +1 -1
Аноним спросил 4 года назад

Доброго дня.
На судовому засіданні відповідач заявив,що електронний лист наданий позивачем в роздрукованому вигляді,не надсилав і наданий лист не може бути доказом в суді.Чи можна довести,що документ не підроблений , а роздукований з електронної скриньки?

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.
1 ответ
0 +1 -1
Юрій УсмановЮрій Усманов Админ. ответил 4 года назад

Шановний Євгене, відповідаємо на ваше питання.
В Цивільному кодексі України в статті 207 зазначено, що угода вважається укладеною письмовою формою, у разі, коли воля сторін проявлена за допомогою, в нашому випадку, електронного технічного засобу зв’язку з моменту її підписання однією чи декількома сторонами.
Інший Закон України “Про електронні документи і електронний документообіг” в статтях 5 і 6 вказує, що:
електронний документ – це документ, який містить електронні дані та обов’язкові реквізити. Обов’язковим реквізитом є також і електронний підпис (ст. 5, 6 ЗУ).
Так розумію, що електронного підпису не було. Тому кращим шляхом для вирішення подібної ситуації є проведення комп’ютерно-технічної експертизи на предмет дослідження електронної пошти.
Євгене, будь ласка, ознайомтеся зі статтею, яку ми писали на цю тему ТУТ. Впевнені, що вона Вам стане в нагоді!
Тобто що ми маємо?
1. Роздрукований лист з електронної пошти можна вважати доказом.
2. Ідентифікувати такий лист потрібно шляхом клопотання про проведення комп’ютерно-технічної експертизи електронної пошти!
Будуть ще питання, обов’язково пишіть!