Вопросы / ответыРубрика: Трудове правоЧи можу я працевлаштуватися на роботу (держслужба) не втративши виплати на дитину?
Посетитель сайта asked 2 года ago

Я у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років, отримую десь 1100 грн. Чи можу я влаштуватися на роботу (держслужба) не втративши виплати на дитину. Я із зони АТО чи вистачить мені для працевлаштування паспорта та інд. кода. Дякую.

1 ответ
Лучший ответ
Юрій УсмановЮрій Усманов Админ. answered 2 года ago

Добрий день, Тетяно! Дякуємо, що читаєте нас. Відповідаю на ваше запитання.
1) Стосовно виплат.
Частиною 8 ст. 179 Кодексу законів про працю України (КЗпП) та ч. 4 ст.18 Закону України «Про відпустки» передбачено, що за вашим бажанням в період перебування у відпустці по догляду за дитиною Ви МОЖЕТЕ працювати неповний робочий час або вдома. В цьому разі за вами ЗБЕРІГАЄТЬСЯ право на допомогу по догляду до часу, коли вашій дитині виповниться 3 роки.
Відповідно до ч.1 ст.181 КЗпП така відпустка по догляду за дитиною та відпустка без збереження з/п (ч.3 та 6 ст.179 КЗпП) надаються за вашою заявою, та оформлюється наказом (розпорядженням) керівника.
Отже, частково оплачувана відпустка по догляду за дитиною вам надається в повному об’ємі або частково до досягнення дитиною 3-річного віку. При цьому ви маєте повне право в будь-який час перервати цю відпустку, а потім знову її поновити чи піти на роботу на неповний робочий час. 

2) Стосовно документів.
ТУТ ми писали про те, що для прийняття на роботу необхідно подати роботодавцеві згідно з ч. 2 ст. 24 КЗпП певний перелік документів. У вашому випадку такими є:

  1. ПАСПОРТ;
  2. ТРУДОВА КНИЖКА;
  3. ДОВІДКА ПРО ПРИСВОЄННЯ ІНН;
  4. СВІДОЦТВО ПРО ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВЕ ДЕРЖАВНЕ СТРАХУВАННЯ;
  5. ДОКУМЕНТ ПРО ОСВІТУ;
  6. У вашому випадку, можливо, знадобиться заява на прийняття на роботу через те, що ви бажаєте працевлаштуватись на неповний робочий день.
    Тому при можливості потрібно забрати, попросити вислати вам необхідні документи, які потрібно для працевлаштування. Якщо такої можливості нема, то портібно відновити їх у териториальних підрозділах відповідних державних органів.
    Дякуємо за звернення!
    Будуть ще питання, обов’язково пишіть!