Вопросы / ответыРубрика: Конституційне правоЧи правомірне рішення військового комісаріату приносити повістки?
0 +1 -1
Аноним спросил 4 года назад

Чи правомірне рішення військового комесаріату приносити повістки військовозабовязаним по поводу третьої хвилі мобілізації якщо в Україні немає воєного стану на основі чого тоді вони приносять повістки якщо вони немають юридичної сили. Що мині робити якщо принесуть повістку?(Брати чи ні)Які мої подальщі дії? Також я не дуже довіряю наші Військові комісії оскільки я був не придатний по всім показникам а мене всеодно взяли в армію. Також в мени на даний час травми обох ніг розриви звязок в коліні. Я не тошо бігати не можу Я і ходити столком не можу!

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.
1 ответ
1 +1 -1
Лучший ответ
Юрій УсмановЮрій Усманов Админ. ответил 4 года назад

Шановний, Василю!
ПО-ПЕРШЕ, що стосується неправомірності. Так, дійсно, така часткова мобілізація суперечить пункту 30 Сиракузьких принципів, що категорично забороняє обгрунтовувати національними інтересами застосування обмежень прав і свобод людини з метою відвернути чи припинити лише ЛОКАЛЬНІ або ВІДНОСНО ІЗОЛЬОВАНІ загрози правопорядку.Тобто для мобілізації необхідний воєнний стан,якого нема.
Крім цього,Конституція України прямо передбачає обмеження прав і свобод громадян виключно в умовах ВОЄННОГО СТАНУ, якого знову ж таки нема. Про все це ми писали ТУТ.

Але Ви розумієте, що це високий рівень правозастосування, який буде визивати дискусії серед юристів та науковців ще не один рік, а тому потрібно виходити з об’єктивних реалій сьогодення.

ПО-ДРУГЕ, сьогодні, згідно із ЗУ “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, є певний виключний перелік громадян, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.
Якщо у Вас на утриманні нема більше 5-ох осіб, якщо постійно не доглядаєте за кимось, якщо ви не заброньовані на роботу в держ.органах, якщо Ви не народний депутат або визнані згідно з висновком ВЛК тимч. непридатним через стан здоров’я строком до 6 міс.;
Зовсім нещодавно цей перелік був доповнений ще і студентами та аспірантами, які навчаються на денній формі навчання!

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Васян, Вам варто звернутися до ВЛК повторно для визнання тимчасово непридатним до військової служби, якщо дійсно у Вас об’єктивні на це причини, як Ви кажете.

ПО-ТРЕТЄ, повістки приносять на основі УКАЗу Президента України “Про часткову мобілізацію”, затвердженого Законом Верховної Ради України.
п. 64 «Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом», де зазначається порядок вручення повістки, який використовується і при мобілізації, зазначає, що такі повістки можуть бути вручені через ЖЕК,домовласників, виконавчі органи місцевих рад, керівників установ та підприємств, навчальних закладів тощо або за місцем, де ви проживаєте.

Виходячи з цього, будь-які виклики за телефоном чи поштою є такими, що здійснені неналежно. Крім цього, п.68 Положення зазначає, що у вашій особовій справі повинен міститися корінець повістки з вашим підписом про попередження про день і час явки у військомат.

Тобто повідомлення має бути вручене призовнику ОСОБИСТО!
Бажаємо Вам удачі!