Вопросы / ответыРубрика: Конституційне правоЧи є порушення закону про декомунізацію при перейменуванні вулиці?
Тетяна asked 2 года ago

Жителі вулиці взнали про перенайменування вулиці 17 лютого 2016 року, назву предложено було сільською радою, фамілію бувшого председатєля бувшого колгоспу, більшість була проти, 18-го лютого зібрали більшість підписів за свою обрану назву, принесли звернення в сільську раду, випадково попали на сесію, звернення в нас не прийняли, й не розглядали, грубо виставили з залу, рішення затвердили з назвою, яку ми не хотіли. Чи можна відмінити рішення сесії?

1 ответ
Sergei KachechkaSergei Kachechka Админ. answered 2 года ago

Если отвечать конкретно на поставленный вопрос “Чи є порушення закону про декомунізацію при перейменуванні вулиці?”, то я считаю, что в данной ситуации нарушения именно т.н. Закона о декоммунизации нет. Почему? Потому что председатель колхоза – это, по сути, руководитель сельскохозяйственного предприятия, а не “особа, яка обіймала керівну посаду у компартії (посаду секретаря райкому і вище), інших органах влади СРСР, УРСР (УСРР), або працювала у радянських органах державної безпеки”.

Другое дело, что здесь имеет место нарушение других нормативно-правовых актов. “Правом на перейменування вулиць в межах населеного пункту місцева рада наділена згідно зі своїх повноважень в силу положень п. 41 ч. 1 ст. 26, п. 41 ст. 37 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ЗУ про засудження комунізму та відповідної пропаганди та Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій».” (на это указывает судебная практика, в частности, в этом решении http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/56406412).

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Как мне кажется, последний Закон к улицам не относится, но, тем не менее, согласно ст.3 Закона, імена фізичних осіб, зокрема, надаються юрособам та об’єктам з відповідною формою власності лише після обговорення відповідною громадою та з відповідним трудовим колективом. Порядок обговорення громадою подібних питань встановлюється КМУ.

Как я понял из Вашего вопроса, никакого “обговорення” не было. Так что в Вашей ситуации нарушен Закон «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» и Порядок КМУ «Про проведення громадських обговорень».