Вопросы / ответыРубрика: Адміністративне правоЯк оскаржити постанову про адміністративне правопорушення?
0 +1 -1
Віктор спросил 3 года назад

Доброго дня!
Прошу проконсультувати, чи є сенс оскаржувати Постанову патрульної поліції про накладення адмінстягнення на мене за порушення ПДР.
Ситуація пов’язана з суперечливою інформацією (вказівками?) дорожнього знака і сигнала світлофора напряму руху.
Дорога одностороннього руху має дві смуги. На під’їзді до перехрестя встановлений інформаційно-вказівний знак 5.16, який дозволяє рух прямо і ліворуч з лівої смуги, а з правої – лише праворуч.
Перед виїздом на перехрестя встановлено два світлофори (для кожної зі смуг). Зелена секція крайнього правого світлофора має контурні стрілки, тобто це світлофор, який вказує дозволені напрями руху (прим. – мої міркування).
Мені потрібно було їхати прямо. Оскільки я не зміг вчасно зайняти ліву смугу, то я вирішив на перехресті повернути праворуч, а далі, за можливості, повернути на потрібний мені напрям, проте зупинився на перехресті на червоний сигнал світлофора (поряд, на лівій смузі зупинилась машина патрульної поліції).
Коли ввімкнулось зелене світло “мого” світлофора, я побачив на зеленій лінзі контурні стрілки “прямо і наліво”, що я витлумачив, як дозвіл їхати прямо. Я, з радістю, і поїхав.
Проте відразу після перехрестя мене зупинив патруль і виписав постанову у зв’язку з невиконанням мною вимоги дорожніх знаків 5.16 “Напрям руху по смугах”, відповідно порушенням вимог п. 8.4 ґ  ПДР і скоєнням адміпорушення, передбаченого ч.І ст.122 КУпАП. Згідно Постанови накладене стягнення у розмірі 255 грн.
Визнаю, за логікою, здійснювати рух прямо в даному конкретному випадку не варто, проте мене ввів в оману дозвільний сигнал світлофора.
Чи варто оскаржувати дану Постанову і чи є шанси на її скасування?
Дякую.
З повагою, Віктор

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.
1 ответ
0 +1 -1
Юрій УсмановЮрій Усманов Админ. ответил 3 года назад

Доброго дня, Вікторе!
Без документів і фото важко зараз на 100% правильно оцінити ситуацію, але в ПДР перевага надається світлофору по відношенню до знаків. п. 8.3.7 г) говорить про те, що чорна контурна стрілка (стрілки), нанесена на основний зелений сигнал, каже про дозволені напрями руху.
Виходячи з цього, є підстави вважати, що ви діяли в межах ПДР. Постанову про адмінправопорушення можна оскаржити протягом 10 днів з моменту її винесення і в цьому ми можемо вам допомогти. Чи доцільно це буде? Думається, що так, адже ви не втрачаєте бали за порушення ПДР і будете вважатись таким, хто взагалі не скоював адміністративне правопорушення.
Дякуємо.